Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Gdzie ty tu widzisz jakas teorie spisku?
Jest zwykła niekompetencja.
Wpada wiz przeswiadczony ze gracze uzywaja automatu, i podrzuca lewy komunikat o sladach. Gracz ktory wytropil to dzwadlo mowi co wytropil, a podniecony wiz przenosi wszystkich do wizroomu.
Tylko o czym to swiadczy? Wytropil takie dziwadło to co miał zrobić? Nic? Gdybm sam to wytropil to bym sprobowal isc na to polnocne-poludnie - moze ktos podpial bledne wyjscie.
Potem okazuje sie ze to ewidentnie nie automat ale wiz idzie w zaparte, naciagajac zasady aby pokryly cos co nijak nie jest automatem ani nie jest nieuczciwe.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rafgart »

Moze ustalcie najpierw wspolna wersje czy to 'polnocne-poludnie' zostalo wyszeptane, czy tez skrypt zdecydowal za was, ze szeptane nie bedzie :)
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Te dwie osoby miały różne skrypty?
Ciaran
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2010 22:55

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ciaran »

Rafgart pisze:Moze ustalcie najpierw wspolna wersje czy to 'polnocne-poludnie' zostalo wyszeptane, czy tez skrypt zdecydowal za was, ze szeptane nie bedzie :)
Ja zdecydowanie opisywalem swoj skrypt, nie posiadam jak sugerowano skryptu drugiego ogra aby uscislic :)
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Haern »

Przepraszam, ja nie w temacie troche. Ale jesli zostaliscie ukarani za klepniecie binda z podbindowanym 'czymkolwiek' to czas wywalic prawie wszystkie skrypty. Przeciez 90% to wlasnie cos takiego, bindowany atak, atak po przelamaniu czy rozne takie. Z mapa to moze nie bardzo bo wiesz gdzie jestes i wiesz co bedziesz klepac, przynajmniej w zalozeniu. Lowienie czy zbieranie ziol na bindach to samo. Ba, bind na atak w przeciwnika, ktorego wskazal czy tam zaemotowal prowadzacy tez.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

No zeby było ciekawiej, Jeden z ukaranych ogrow spytal czy teraz to wszystko oczym Haern piszesz bedzie scigane, na co Yarrid odpowiedział, że tak. No i nie wiem czy go poniosło, czy tez mamy tu srogi precedens.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Torgen »

Co do mojej propozycji to osobiscie wali mnie w plecy poziom, owszem fajnie by bylo miec kiedys b.doswa, nigdy jeszcze nie osiagnalem, ale to co mam tez jest ok, pewnie przez moje elitarne umy. Ale czy to nie wyrownywaloby szans na arce? Gdzie np teraz spotyka sie 4 elitarow na bardzo wysokich poziomach z kilkoma wrogami na niskich poziomach i ci nizsi dostaja w pape. Nie dlatego ze tamci maja umy wyzej tylko ze jest znaczna roznica poziomow. I tak samo bedzie w druga strone, wyjdzie kilku tych zlych na wyzszych poziomach spotka dobrych na mniejszych i pozamiatane. A roznica bedzie sie ciagle poglebiac bo ci co maja wysokie poziomy expia ciagle do gory i do gory w nieskonczonosc. Potem nagle sie administracja budzi z reka w nocniku i robi balans postaci, doswiadczenia i czego tam jeszcze bo ich zdaniem zostala zachwiana rownowaga arkadi. Przy ustalonym maksymalnym poziomie jaki moga osiagnac gracze nie dojdzie do zachwiania rownowagi bo wyzej dupy wtedy nikt nie podskoczy. Wiec nikt nikogo obcinac nie bedzie, nie bedzie ciac expowisk bo nie bedzie ku temu powodu. I bedzie mozna zajac sie kodowanie normalnych rzeczy a nie wiecznym grzebaniem w tych samych brudach. Jakos w grach on-line typu warhammer czy co tam jeszcze to funkcjonuje i tysiace graczy nie narzeka. Wiec system jest sprawdzony. Dlaczego by na tym nie skorzystac?
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Pulp pisze:No zeby było ciekawiej, Jeden z ukaranych ogrow spytal czy teraz to wszystko oczym Haern piszesz bedzie scigane, na co Yarrid odpowiedział, że tak. No i nie wiem czy go poniosło, czy tez mamy tu srogi precedens.
Jesli to co piszesz jest prawda i faktycznie tak ma byc, to... coz po prostu brak mi slow. A nieczesto sie to zdarza.


Rotkiv: Z tego co piszesz, to te postacie pospadaly po 13-16 podcech. To na pewno nie jest wiecej niz przed zmiana, chyba nawet ciut mniej (heh mi po zgonie, przed zmiana w quexpie, spadlo 25 +-2 podcechy, ale limit na pewno mialem wiec teraz byloby dokladnie tak samo :) ).

Torgen: w grach MMORPG z limitem poziomu jest MNOSTWO rzeczy, ktore mozna robic po osiagnieciu max lvlu. Zwiedzanie 'elitarnych' lokacji (ile jest takich na arce? na palcach jednej reki mozna policzyc). Wbijanie rozmaitych tytulow (na arce funkcjonuje tylko obiezyswiat). Rozbudowane i ciekawe PvP (niestety, na arce z powodu tego jak zakodowana jest walka nigdy czegos takiego nie bedzie). Kupowanie/zdobywanie unikatowych zbroi/broni (na arce tez raczej minimalne szanse ze cos takiego sie pojawi). Jesli te wszystkie rzeczy pojawilyby sie na arce, to nie mam nic przeciwko limitowi poziomow. Dopoki tego nie ma - coz, wolalbym zeby jednak zostala mozliwosc expienia, bo ile mozna erpegowac w karczmie/lazic w duzych druzynach po arce, a tylko to by pozostalo po wbiciu max lvlu...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010 01:21 przez Raglak, łącznie zmieniany 1 raz.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Goldfinger »

Mnie się też tak wydaje...

Przykładowo cytując : `3. z 7 do wielce na 8 do zwiedzil.` z takiego poziomu to spadałem, ale na ~4 do b dośwa. I też wydawało mi się, że raczej jestem blisko osiągnięcia max qexp.

Re up:
'Zwiedzanie 'elitarnych' lokacji (ile jest takich na arce? na palcach jednej reki mozna policzyc). '

Taa... Z poziomem maksymalnym na wiele (niby obecny standard przyjęty do możliwości robienia wszystkiego), to byś sobie takie elitarne tu pozwiedzał...
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

A jeszcze przy okazji tego co napisales Torgen, ze teraz wyekspione postacie zawsze beda jechac te niewyexpione, co by sie nie dzialo. Coz - w duzej czesci wynika to z tego, ze walka na arce jest bardzo prymitywna. Liczy sie sprzet, cechy i umy, skill i zgranie odgrywaja znaczenie piatorzedne. Limit poziomow ma szanse to zmienic, ale IMO tylko nieznacznie. Ktos sobie kiedys wymyslil, ze wszystkie zawody beda mialy w sumie to samo - speca ofensywnego, z tym ze moze z innej broni i z innym mnoznikiem i opisem. Pozniej dokodowano do tego niby zaslony, rozkazy, blok, ogluszanie. Ale ten system jest nadal bardzo, bardzo ubogi.
O ilez wiecej mozliwosci i kombinowania by bylo, gdyby zamiast specow ofensywnych bylyby do dyspozycji rozne buffy, debuffy, hexy... Ot, chocby - zmniejszenie/zwiekszenie ac wroga/sojusznika, zmniejszenie/zwiekszenie combat speeda, leczenie, wysysanie zmeczenia/many, oslepianie, uciszanie wydajacego rozkazy, to tylko tak na szybko wymyslone pare przykladow, a mozliwosci jest z brazylion... No ale coz, to raczej tylko marzenia :) Po pierwsze dlatego, ze nie ma komu tego zakodowac. Po drugie dlatego, ze zbalansowac cos takiego jest prawdziwa sztuka, w MMORPG sa od tego cale zespoly ludzi i na ogol i tak nie wychodzi im wszystko idealnie. A na arce coz... po pierwsze nie oszukujmy sie, tylko kilku wizow potrafi jako-tako kodowac, po drugie na balansie to chyba nikt sie nie zna (choc sa i tak spore zmiany na plus w porownaniu do tego cobylo z dwa lata temu) :)
ODPOWIEDZ