Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

Rozwiazanie wydaje sie proste ;) Konkretny exp dla calej druzyny (dobry exp bojowy za osiagniecie konkretneog celu, a nie za expogodziny). Za oddanie glowy drachenfelsa, wlosa lonowego demonicy, gwiazdki i innych dupereli. W itemie zapisane jest kto zadal cios kluczowemu npcowi, przy oddawaniu itema okreslonemu npcowi ustalony wczesniej exp za jego zabicie rozdzielany jest na zapisanych proporcjonalnie do wartosci bojowej (najwieksi najwiecej jak przy expie w druzynie tylko tutaj mamy z gory okreslona liczbe punktow expa dla calosci, nie wazne od sily druzyny) :>
Awatar użytkownika
Cromal
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2009 17:08

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Cromal »

Na ogol zadanie robi jedna osoba a reszta druzyny mu tylko pomaga (lub ewentualnie w ogole umozliwia). Moze niech nagroda bedzie zroznicowana pod katem poziomu postaci (az do poziomu magikow wlacznie). Byloby uatrakcyjnienie dla spasow w przypadku zadan powtarzalnych oraz nie byloby wyjmowania cud-miod-malina sprzetow magicznych poprzez branie do druzyny zoltka ktory danego zadania jeszcze nie robil (bo nagroda bylaby dostosowana do niego).
Przed amnezją zwany Bierdolem.
Urisiel

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Urisiel »

No całkiem ciekawe rozwiązanie :))) Mi się podoba.


PS. Demonica jest wyglonona! Widziałem! :]
Awatar użytkownika
Cromal
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2009 17:08

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Cromal »

Pod wszystkie "pachy" jej zagladales ? ;)
Przed amnezją zwany Bierdolem.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Sigard pisze:
Gniot pisze: Nie bylo tak. Do zoltodzioba seria zgonow tez mozna bylo dociagnac mimo porobionych questow.
Qexpa z tego co mi wiadomo nie tracilo sie podczas zgonu, wiec wytlumacz mi jakim sposobem seria zgonow mogla sprowadzic mnie do poziomu zoltodzioba, skoro mialem np. to i owo z samych questow?
Takim ze poziom qexpa byl znacznikiem w statystykach twojej postaci. Kolejne zgony kradly punkty expa ale znacznik pozostawal i informowa system ze do poziomu qexpa przy naliczaniu doswiadczenia nie jest brana pod uwage brutalnosc po przekroczeniu przy kazdym kolejnym zabitym mobku ona rosla.

Ktoras z moich postaci taki poziom osiagnela kiedys... ale nie bede pisal ktora :) oczywiscie moge sie mylic co nie zmienia faktu ze z doswa z questami skaczac z mostu zrobilem zoltodzioba.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vicorin »

Cromal pisze:Pod wszystkie "pachy" jej zagladales ? ;)
hehe i chce sie zagladac na forum :D

Ale ogolnie to moze nagroda za questy umy mogly by byc ? Ograniczy to ilosc rybogodzin :P
Folko
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2009 12:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Folko »

Pomysl Ennyena wydaje sie bardzo dobry.
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Bjoern »

Dobre, bo to są pomysły (Ennyena i Cromala) sprawdzone w MMORPGach. Jeszcze brakuje symbolicznego losowania, które może kogoś wywindować na lepszą pozycję w rozdziale łupów. ;)
Ale ogólnie nie mówię nie, bo to ma sens, zgrane ekipy graczy, które podejmują jakieś tam ryzyko, powinny otrzymywać za to wyjątkowe nagrody.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Goldfinger »

To ja do tych podanych pomysłów dodałbym warunek, który wpłynąć może, na ich realne rozpatrzenie. Zrobić timery, na ponowny boost doświadczenia z wykonanego eventa, tak jak ma to miejsce z etatowymi NPCami.

Event: Pomagałeś wyjąć gwiazdke -> dostajesz proponowana nagrodę, przez jakiś czas na gwiazdce boostu expa/mega-nagrody/czy co tam specjalnego przydzielimy, miał nie będziesz, tylko zwyczajową nagrodę.
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Blob »

A nie przewidujecie patologi jakz behemotem?
Zalogowac sie na eventa wyjac co trzeba i zakonczyc.
I tak na przyklad raz na tydzien
ODPOWIEDZ