Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Buluar »

Uwazasz sie za zboja i nie wiesz ze na zabijanie gp sa miesieczne limity?
Rabuj postacie zgildowane to nie bedziesz mial problemu. Na reszte, tj. rybakow, sekondy-zwiadowcy, elfki pocztowe, zielarzy i gornikow sa ograniczenia.

BTW, slabo musiales zbojowac gdyz jakos postaci o opisie ktory podales nie bylo widac na listach gonczych. No chyba ze grabiles w Isztar, to przepraszam.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Rispat
Posty: 17
Rejestracja: 15 maja 2009 22:58
Lokalizacja: Włocławek.

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rispat »

Ja od siebie dodam, ze chudy szczerbaty był postacią wyjątkowo denerwująca. Ale był taką postacią, bo był ROZBÓJNIKIEM i taki miał - całkiem niezły zresztą - erpeg. Zaś argument 'kasacja za bicie słabszych' jest beznadziejny - chudy sam był słabo wyexpiony i jeden dośw bez umów mógł mu bez zbroi zawsze dokopać i przegonić po całym Imperium. Kiedy zawodowiec bije zółtków/słabe postacie, jest to dziwne/źle widziane. Ale kiedy słaba postać z erpegiem 'bad motherfucker' znajduje jeszcze słabsze postacie, korzystając z prostej zasady 'Expilem więcej a teraz cię okradne/ubije/whatever', jest to jak najbardziej OK. Kasacja w sumie głupia, ale narzekać nie ma co, jęczeć też nie - wiz się do pomyłki nie przyzna, cofki nie da. Ergo, kolego: graj jak każdy inny. Wyexp sie, dołącz do gildii, bierz zawód a młodych nie tykaj, bo zaraz cie obsztorcują, zarzucą mg mass spamem 'Zły zbój bije, kasować drania!'. A najgorsze jest to, że mg skasuje. Tak jak w tym wypadku.

Kondolencje, stary.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the darkness at Tan Hauser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die. " - Roy.
Suhur
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2009 11:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Suhur »

re: Buluar
Nie doczytałem o limitach. Nie wiem gdzie jest granica pomiędzy wzięciem zawodu łotrzyka i odgrywaniem go, a brakiem dobrego smaku. Uznałem, że zablokowanie (nie atakowanie) postaci i zażadanie od niej dóbr jest w porządku. Uznałem także, że jeśli ktoś zaatakuje mnie z zamiarem zabicia to później mam prawo go zaatakować także starając się zabić, nie używając przy tym metod jakie na mnie we wklejonych wcześniej logach stosowali Zakonnicy i Gladiatorzy.

Nie widziałem sensu w mordowaniu npcy. Ale notki w Nuln i Novigradzie chyba jeszcze wiszą.

Mnie zastanawia tylko powód kasacji. W którym miejscu popełniłem błąd.


re: Rispat, Nazyr, Hasp

Dzięki, w sumie nie płacze, ale lekcja jaką jest kasacja powinna coś wnosić. Dlatego kolekcjonowałem logi z każdego zakończenia, zabicia, walki czy innych akcji po to, żeby pilnowac samego siebie, żeby jakiejś tam cienkiej graniczy nie przekroczyć. I nagle zonk, bo przekroczyłem. To teraz chciałbym wiedzieć o który moment chodzi i przeanalizować go dokładnie, lub wystawić go innym jako lekturę prozbójecką.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2009 17:31 przez Suhur, łącznie zmieniany 2 razy.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Wizowie nie odpowiedza Ci na forum publicznym. Napisz na arkadia@arkadia.rpg.pl i czekaj :)
Nazyr
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2009 14:11

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Nazyr »

Mi sie wydaje, ze chudy szczerbaty byl bardzo pozytywna postacia. Jedna z najbardziej pozytywnych postaci, z ktora mogla miec stycznosc poczatkujaca postac. Wiadomo zawodowcy, ktorzy stanowia teraz wiekszosc muda najczesciej na zoltkow nawet nie spojrza (niestety ale taka jest smutna rzeczywistosc), a on dzialal i zbojowal na poziomie gp i wydaje mi sie ze dzialal fajnie. Dostarczal emocji tym, ktorzy nie maja zawodu i on tez nie mial, a za zbojowanie byl nekany przez zawodowcow.

Nie wiem jak sie zachowal w stosunku do reszty, ale w stosunku do mnie i jeszcze jednej znanej mi osoby zachowal sie w pelni fair. Mowy o bezpodstawnych atakach, nekniu, czy jakimkolwiek innym lamaniu zasad nie bylo. Napady w erpegowym, przesaczonym humorem stylu. Jednego Loga Zachowalem i naprawde mysle, ze ta sytuacja byla najciekawszym zdarzeniem jakie mi sie przytrafilo na Arkadii, a gram mniej wiecej od 2 miesiecy ( wrocilem po ponad 6 latach przerwy).

To tyle ode mnie. Pozdro szczerbaty pelen szacun za twoja gre.


W imieniu mojego kolegi Haspa dopisuje:
Dzien dobry.

Chcialem stanac w obronie kolegi zboja. Jego postac byla odgrywana bardzo dobrze i nie polegala na wejsciu na lokacje i spamowaniem 'zabij xxx-a'. Tak wyglada zabawa zawodowcow. Za to GP z chudym szczerbatym panem bawilo sie dobrze. Na poczatku mnie irytowal i zglosilem sie do kilku zawodowcow o pomoc, ale pozniej stwierdzilem, ze w sumie to Szczerbaty ma jakas wizje rpga, ktora chce wprowadzic na Arce.

Nie moge zrozumiec faktu jego skasowania (o ile prawdziwym powodem jest to, ze zostal skasowany za bicie gp), bo to najzwyczajniej w swiecie nieporozumienie. Zakaz zbojowania? Co to za Fantasy? Osobie, ktorej chce sie ciagnac cos takiego, powinno dac sie mozliwosc, spytac, czy chcialby stworzyc klub/stowarzyszenie, a nie kasowac! Jezeli kazdy ma w Arkadie isc sciezka "questy -> exp do doswa + starania do gildii - > dostanie do gildii + idlowanie zawodu - > pk", to wydaje mi sie, ze... powinno sie nagradzac inne sciezki.

Tyle na temat szczerbatego. Ale chcialbym tez dodac, ze Werbat dla mnie to bezmozg. Twierdze tak, gdyz jego notki w 'Banku Pomyslow' sa nieskonczenie nieinteligentne. Wszystkie pomysly porownuje komentuje 'smierdzi Barsawia', przez co stara sie uciac jakikolwiek inny rozwoj Arkadii niz ten kierowany na exp/pk. Moze ow Pan wreszcie by pomyslal o tym, ze niektore pomysly z innych mudow (osobiscie nie gralem) moga byc przydatne. Choc i tak wydaje mi sie, ze autorzy danych topicow wymyslili je sami, a nie sciagali od innych.

Pozdrawiam.
Hasp.
Binken
Posty: 33
Rejestracja: 14 lut 2009 12:19

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Binken »

Kolega grający ogrem też się natknął na kolegę zbója, i chwalił się wykazem loga wydrukowanym na stronach, tak to spotkanie wywarło na nim pozytywne wrażenie :) . W moim prywatnym odczuciu kasacje tego gracza uważam za niesprawiedliwą i wartą ponownego rozpatrzenia. Bardziej zniesmacza fakt zabijania postaci z elementarzem przez patrolujących miasto zakonników.
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Rafgart:
niezbyt zrozumiales moje poprzednie pytanie, a ja nie rozumiem agresji w twojej odpowiedzi.
Nie pytalem o pisanie przez wizow wypracowan w odpowiedzi na zgloszenia, ani o odpowiadanie na kazde zgloszenie. Nie oczekuje tez prowadzenia przez wizow dyskusji z graczami na temat zgloszen...
Celem zgloszenia bledu jest jego poprawienie.
Celem zgloszenia pomyslu jest jego przeanalizowanie i ewentualne zrealizowane w przyszlosci.
i zglaszjacy nie ma prawa wiedziec ze cel zostal/zostanie osiagniety? albo jeszcze lepiej, ze costam ma dzialac wlasnie w ten sposob, w jaki dziala (bo na przyklad wykorzystywanie bledow jest zabronione)? tak sie boisz zwrotnych reklamacji (co za problem wlasnie je zignorowac?)
przeciez informacja, ze wszystko jest w porzadku ograniczy zglaszanie danego bledu i podobnych przez danego gracza i jego kolegow. czysta oszczednosc cennych wizogodzin na przegladaniu zgloszen
sadze, ze celem komendy zglos jest wspolne tworzenie lepszej Arki. brak odpowiedzi silnie to ogranicza i demotywuje


Czy czarodzieje uwazaja zglaszanie bledow i pomyslow za nieliczenie sie z ich czasem oraz za ignorowanie istnienia wazniejszych potrzeb innych graczy, czy wiec oczekiwaniem czarodziejow jest, zeby gracze niczego nie zglaszali?

jezeli TAK - to OK dzieki za odpowiedz.
a jesli NIE - to slicznie poprosze o rzeczowa odpowiedz na moje pytanie w poprzednim poscie.
Awatar użytkownika
Calis
Posty: 26
Rejestracja: 29 sie 2009 22:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Calis »

Czy ktos moglby mi powiedziec dlaczego notka o szczerbatym zostala usunieta? Widze tu jakas dyskusje o jego kasacji, niby poszlo pytanie do wizow ale cudownie zniknelo. Czy pytanie bylo wulgarne etc(Erikowate) czy poprostu niewygodnie?
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Brorok »

Suhur - mnie tez sie to nie podoba, ale skasowanie Twojej notki po raz drugi w piec minut po jej zamieszczeniu (w pytaniach) jest chyba jedyna odpowiedzia wizow, na jaka mozesz liczyc. Przekladajac to na jezyk smiertelnikow: bo tak.

Przykre.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Suhur
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2009 11:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Suhur »

Brorok pisze:Suhur - mnie tez sie to nie podoba, ale skasowanie Twojej notki po raz drugi w piec minut po jej zamieszczeniu (w pytaniach) jest chyba jedyna odpowiedzia wizow, na jaka mozesz liczyc. Przekladajac to na jezyk smiertelnikow: bo tak.

Przykre.

No właśnie zauważyłem.
Zadam inne.
ODPOWIEDZ