Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Goldfinger pisze:Nie mogę się jednak zgodzić z Twoim argumentem odnośnie "zagapienia". Jak można się "zagapić" na 10-30 minut i nie wwalić żadnej komendy?
Po pierwsze nie 10-30 tylko 5-30. Tyle spokojnie mozna nie wklepywac nic kiedy sie czeka na dzien/noc/zmiane pogody/statek/przybycie innych graczy/idzie gdzies daleko w ciezkiej zbroi a ktos inny prowadzi.
Chyba, że w waszej 12 osobowej drużyny jeden rozkazuje, jeden zasłania, a dziesiątka robi na boku flaszkę, to się zgodzę; ale zdaje się ta opcja miała ratować przed deadlinkiem, a nie wspierać radosny exp na plecach kolegów. Jak mnie przekonasz, jak takie nadużycie wyeliminować, to Ci przyklasnę.
W jaki niby sposób, zerwanie przez system linka po 5 minutach nieaktywności ma pomoc "robic na boku flaszke w czasie expa"?
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Goldfinger »

Pulp: W taki, że Cię ktoś klepnie i powie, że Cię wyrzuciło, logujesz się i ciągle jesteś z teamem bez konsekwencji dla wspólnej wycieczki. I nie pasuje mi taki myk, że zamyśleni po 5 minutach z automatu pykają na statuę i są bezpieczni dopóki im prowadzący telepatycznie nie zawoła, że pogoda się zmieniła można wstawać, a w między czasie, są całkowicie bezpieczni, chociaż sobie kawkę robią. Niby powiesz, że przecież teraz można robić to samo, ale jednak zerwać linka musisz z premedytacją, a tak możesz zawsze powiedzieć, że nie przestawiłeś timera. A w tych przypadkach, które opisałeś to chyba powinieneś dać szansę się spotkać innym graczom prawda? A nie 'przypadkowo' znikać. To jak podróż statkiem na statui. Więc choćby z tego powodu, wątpię, żeby taki paker jak Ty ustawił tam opcje 5 i nie zmuszał się wtedy do klepania stanu co 3 minuty. Reasumując: ja tu widzę pole do nadużyć.

Tipi: Nie wnikając w teorie spiskowe, zawsze lepsza jest w przypadku awarii możliwość wyboru, czy się z miejsca zakańcza, czy odracza tę decyzje. I też jako gracz wolę mieć lepiej. A jeszcze lepiej jakby mnie przy logowaniu wtedy pytało czy życzę sobie powrócić do świata, czy zasnąć. :)

Narzekacze na zręke: Coście się tak doczepili, jakby nie wiadomo ile to dawało. Macie za to w chol%$^ większe pozostałe bojówki. Najlepiej niech zręka na nic nie wpływa istotnego, ot dodatek jak odwaga w mentalach. A silniejsi, wytrzymalsi będą ciągle mieć 'nieistotne bonusy' typu większy zasięg na traktach, szybsza regeneracja i ledwo żywi przyjmować po 4 ciosy + w plecy i nie padać, podczas gdy (tu w domyśle elfy, ale chodzi o koszt posiadania wysokiej zręczności) będą łapać zadyszkę po połowie dystansu, a wychodząc w ciężko trafiać do leśnej pani. Wg mnie zręczność jest strasznie niedoceniana. Cóż z tego, że ktoś więcej ciosów uniknie, skoro jeden mocny przyjęty jest dla niego kluczowy.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2009 00:15 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 1 raz.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tipi »

Po przeczytaniu Twoich wypocin wole z Toba jednak nie dyskutowac.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Goldfinger pisze:Pulp: W taki, że Cię ktoś klepnie i powie, że Cię wyrzuciło,
A tak klepnie i powie ze zmulam.
logujesz się
A tak nie musialbym sie od nowa logowac, i ciągle bym expil sluchajac rozkazow
i ciągle jesteś z teamem
poszukaj znaczenia słowa "ciągle"
bez konsekwencji dla wspólnej wycieczki.
Konsekwencje sa takie same jak gdybym zerwał linka.
[bla bla bla] Niby powiesz, że przecież teraz można robić to samo,
Prorok jaki, czy co?! :shock:
ale jednak zerwać linka musisz z premedytacją, a tak możesz zawsze powiedzieć, że nie przestawiłeś timera.
Jeżeli przypadkowo zabezpieczenie zerwaloby w sytuacji kiedy zrywać nie wypada, to szybko dam reconnect, jesli tego nie zrobie to bedzie to tak samo niewłaściwe jak zerwanie z premedytacja.
Reasumując: ja tu widzę pole do nadużyć.
To pole jest tam tak czy siak, omawiane zabezpieczenie nie ma tu nic do rzeczy.
Moradin
Posty: 15
Rejestracja: 06 lip 2009 22:14

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Moradin »

Zreszta jak sie ucieka, to szarza i tak sie nie rozladowuje. Wiec cios w plecy nie powinien wchodzic
Jesli by to ode mnie zalezalo, to z bolem serca jestem gotow na wielkie poswiecenie,
jakim jest zamiana obecnej szarzy na te, ktora posiadalem dawniej.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Szkoda, że nie byłbyś gotów na usunięcie szarży w ogólności.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tipi »

Moradin pisze:
Zreszta jak sie ucieka, to szarza i tak sie nie rozladowuje. Wiec cios w plecy nie powinien wchodzic
Jesli by to ode mnie zalezalo, to z bolem serca jestem gotow na wielkie poswiecenie,
jakim jest zamiana obecnej szarzy na te, ktora posiadalem dawniej.
Wierze, nie kazdego jednak kreci gra w wersji easy.

Pozdrawiam.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Buluar »

Re up.

To jeszcze jestem w mocy zrozumiec. Ale granie na easy i wpisywanie kodow to dopiero galopujaca beszczelnosc.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rafgart »

Fakt, inaczej nie da sie okreslic expienia na botach na ZC :)
Dima
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2009 14:50

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Dima »

Nowa szarza jest ok, wiem ze z drugiej strony to tez nie jest taki bezpieczny i super spec.

Imho bylem pewien ze nie mozna zadawac ciosow miedzy odpaleniem szarzy i trafieniem w cel.
ODPOWIEDZ