Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tipi »

MC!
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Godar »

A Scoia i MC (edit: Tipi mnie uprzedził) ?

Poza tym, jaki jest sens grać w tę grę samemu?

Największy plus arkadii to rozbudowane możliwości interakcji z innymi graczami i właśnie różnorodne, ciekawe i klimatyczne (przynajmniej z założenia) gildie czy tam stowarzyszenia (mniejsza o nazwę). I właśnie to wg mnie najbardziej różni arkę od WoWów i innych tego typu gówien, gdzie mamy tylko 2 strony konfliktu, a gildię może sobie zrobić każdy i nazwać ją nawet Różowe Piczki.

Idź do gildii chłopie zamiast zgrywać samotnego wilka ;)

Ale jeśli sam uzbierałeś kasę na wykupienie etatu i wytrenowanie wszystkich umów to i tak szacun.
Bodvar

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Bodvar »

Nie chce nic nikomu zawdzieczac, prosic sie czy wysluchiwac pierdolenia "stawiam dyche ze odejdzie z zawodem". Klimat jest naprawde chory, pol roku idiotycznych postow na temat "czym zachecic nowych graczy w gildiach". A to czy chce grac w gildii czy sam nie powinno was obchodzic. Zadna z aktualnych gildii nie prezentuje soba niczego ponad przyzwoitosc (tu pozdrowieni dla kapitana najemnikow, czyli ludzi uczacych/walczacych/szkolacych za pieniadze).
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Godar »

Aha, jeszcze odnośnie nowego speca legionisty...

Mnie osobiście wycofka się podoba, o wiele bardziej od bezużytecznej praktycznie formacji.

Uważam jednak, że wycofywać powinno się przed wszystkimi atakującymi, a nie tylko przed jednym. No bo jak by to teraz miało wyglądać, w końcu wycofujemy się za plecy naszego towarzysza broni:

Kod: Zaznacz cały

Unosisz swoja kolista zdobiona tarcze i szybko przesuwasz sie za Serwacego, kryjac sie przed atakami niedorozwiniętego trolla 
.
Zatem jak to możliwe, że chronimy się w ten sposób tylko przed jednym przeciwnikiem, skoro z opisu wynika, że schodzimy do drugiej linii chowając się za kimś z drużyny.
No ale może ja nie mam wyobraźni...

Poza tym, w obecnej postaci ten spec na dobrą sprawę nie wiele daje, bo przed jednym wrogiem zwykle ktoś zdąży nas zasłonić, a jak rzuci się na nas 10 to i tak dupa.

No ale żeby nie było, że narzekam. I tak wolę to niż starą formację, która, nawet jeśli miała jakiś sens, to i tak rzadko zdarzała się okazja żeby ją wykorzystać.
Nie chce nic nikomu zawdzieczac, prosic sie czy wysluchiwac pierdolenia
To do szkoły też nie poszedłeś? :P
Bodvar

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Bodvar »

Widze ze niepotrzebnie odpisalem na komentarz, to nie bylo pytanie do graczy, koniec tematu.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Grrid »

Bodvar
Twoje pytanie nie jest jasno sformulowane bo wynika w nim ze jestes czlonkiem stowarzyszenia i chcesz bez zgody szefow wziasc etat ty natomiast nie jestes czlonkiem zadnego stowarzyszenia i chcesz po prostu zdobyc etat samodzielnie. Wiec pozwole sobie odpisac:

Wczesniej zaowd mozna bylo miec tylko bedac w stowarzyszeniu (i to nie kazdym a tylko zawodowym - mowimy o umach o ktore ci chodzi). Pozniej dano etaty i pozwolilo sie ludzia z umami opuszczac stowarzyszenia (kiedys sie je tracilo). Spora czesc ludzi uwaza tamta reforme za wielki blad. Dlatego ludzie pilnuja tak tych umow. Stowarzyszeniom nie pozostalo juz za wiele elementow ktorymi moga zachecic do siebie graczy. Oczywiscie najwaznieszymi nie powinni byc umy a klimat i chec odgrywania danej postaci w danych realiach. To co proponujesz czyli pozyskanie umow bez bycia w stowarzyszeniu idzie jeszcze dalej tropem zlej reformy wiec nie zdziw sie jesli dostaniesz negatywna odpowiedz od wizow i graczy.

Szacunek oczywiscie ze to ze zarobiles tyle kasy sam jako GP ale moim zdaniem nadal nie jest to powod dla ktorego mialbys dostac umy.

Piszesz ze zadne stowarzyszenie nie pokazuje niczego wiecej niz przyzwoitosc... coz szkoda ze tak myslisz.

Godar
Masz trochu racji. Ale z punktu widzenia balansu taka wycofka wyniosla by zawod legioniste wysoko ponad inne zawody. Cos ala gzzaslon korka/wksa gdzie wycofka by chronila przed 2-3 przeciwnikami byloby .... eh marzenia;-)

EDIT:
Bodvar jeszcze jedno:

Pamietaj na chwile obecna dla takich osob jak ty, czyli samotnikow nie chcacych zrzeszania sie w stowarzyszeniu, pozostaje mozliwosc zdobycia tzw: AJow (autojoin). Sa to ubozsze wersje zawodow dostepnych dopiero na poziomie stowarzyszenia.

Slusza uwaga rowniez Broroka. Dla postaci ktora nie chce opowiadac sie po zadnej stronie konfliktu i grac samemu arkadia zapewnia wystarczajace mozliwosci rozwoju. Powoli ilosc zawodow niebojowych rowniez rosnie i idzie to wszystko w dobrym kierunku wiec znajdziesz cos dla siebie.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2009 15:04 przez Grrid, łącznie zmieniany 2 razy.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Brorok »

No... Mam podobne odczucia, co Bodvar.

Nie rozumiem na przyklad, dlaczego uznajecie bezgildiowcow za samotnikow? Co przeszkadza niezgildiowanemu w grze z innymi? Czy przypadkiem to nie przynaleznosc do jakiegos stowarzyszenia zamyka postac w nieco wezszym kregu znajomych?

A co z postaciami, ktore nie chca sie opowiadac po zadnej ze stron konfliktu, ilekolwiek by ich nie bylo? Jesli postac taka nie jest gnomem, polelfem czy halfem - i nie ma smykalki do handlu?

Zeby nie bylo - mnie brak zawodu nie przeszkadza w najmniejszym stopniu, a jak kiedys zacznie, to tez cos wymysle. Z drugiej jednak strony absolutnie nie przeszkadza mi to, ze nie przynaleze do zadnego stowarzyszenia - i nie przewiduje, zeby kiedys zaczelo.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

"Widze ze niepotrzebnie odpisalem na komentarz, to nie bylo pytanie do graczy, koniec tematu."

To sa komentarze do pytan :D i czy to bedzie koniec tematu czy nie raczej od Ciebie nie zalezy. Tak na marignesie nikt Ci nie kaze siedziec na ircu i wysluchiwac "zakladow"...ani przejmowac sie tym co plota inni :D
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Rhan
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2009 12:43

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rhan »

A ja uważam ze pozwolenie odrywania postaci typu "samotny wilk" jest całkiem fajne.
i umożliwienie im posiadania zawodów.

Ale nie powinno to tez być na zasadzie "hej MG uzbierałem kasę na wykupienie etatu. DAJECIE MI ETAT". powinno to raczej wyglądać jak w przypadku zmiany przymiotników
ale poparte jeszcze dłuższa grą .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vinzt »

A to akurat niegłupie rozwiązanie.

Można włożyć do banku pomysłów. Może się wizowie przekonają. Ale faktycznie - udowodnienie swojego zdania i długi staż dopiero by decydowały.


edit:
W sumie to nawet te 100 dni na ajocie bez ŻADNYCH incydentów gildiowych (chęci przystąpienia) by mógł wystarczyć. Jako gp w sumie ciężko wyidlować taki czas, więc trzeba grać.
ODPOWIEDZ