Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Omir
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2009 20:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Omir »

Obrońcy byli, to ze woleli sie uciec z doliny pozostawiając gildie niebroniona to juz nie nasza sprawa, my plakac nie bedziemy.
W kwestii komendy kto, nie widzę powodu dla którego całej arce należy utrudnić komunikowanie się i grę bo łatwiej fragowac bez kto, czy tez ktos woli sie nie przedstawiać co wielka tragedia jest. Uciecie komendy spowoduje wysyp tysięcy sekondow do sprawdzania kto jest na ekspowiskach co juz ma miejsce, bez komendy będzie jeszcze gorzej.
I've seen things that you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Brygu »

Razor.
Przestan sie osmieszac. Kazdy korzysta z komendy 'kto', ale tak sie sklada ze jak dzis zdobywalismy doline, to wiedzielismy o conajmniej pieciu mutantach w grze, z czego trzech spotkalismy po zabiciu szesciu zwierzoczlekow. Nie wiedzielismy wtedy jeszcze ze macie dwie osemki w kaplicy. Kazdy z tych mutantow ratowal sie jaknajszybsza ucieczka z doliny, zamiast choc sprobowac uzyc tych zwierzoczlekow. Te osemki pozniej pociely nas mocno, sam bylem w zlej kondycji. Poprostu zawaliliscie sprawe.
Od pierwszego kontaktu z mutantami do wyciecia ostatniej osemki minelo sporo czasu, pokusze sie o stwierdzenie ze nawet 30 minut.
Najlepiej uciec a pozniej zarzucac 'brak jaj' i atak po sprawdzeniu komenda 'kto' czy aby nikogo nie ma. Ja nie wymagam od nikogo zeby sie narazal i bronil gildi, tak samo jak nie wymagam by ktos atakujac gildie ryzykowal zgona. Ale skoncz juz z tym placzem.
Marcin.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Vortel: wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby drzazgę z oka brata swego wyjąć Sprobuj wpierw byc w 100% obiektywny i dopiero wtedy komus zarzucaj brak obiektywizmu - w dyskusji nie chodzi przeciez o to zeby osmieszyc czy zdyskredytowac przeciwnika tylko zeby dojsc do jakiegos porozumienia. Odnosnie tego zapamietywania malucha a wroga - dajmy na to ze Twoj wrog ma 3 sobowtor - bedziesz zapamietywal 3 maluchow czy wroga? Zmiana z niewyswietlaniem takze lvl'u jest moim zdaniem zbyt daleko idaca wiec upieralbym sie ze dalej bedziesz zapamietywal wrogow. Odnosnie odrozniania maluchow od wrogow - jest (a przynajmniej byla) taka komenda jak zapamietaj kogos jako - przy obejrzeniu tejze osoby wyswietli Ci sie dodatkowa linijka ze wydaje Ci sie ze jest to taka a taka osoba, wiec jak naprawde nie chcesz bic maluchow to zapamietuj wrogow przez zapamietaj jako...wiecej, przy spotkaniu nie wyswietli Ci sie ani poziom, w kto takze taka osoba sie nie pojawi ;) Odnosnie zas przypadkowych atakow - jesli mowimy o atakach bo ktos sie nie chce przedstawic to byc moze zmiany w 'kto' faktycznie wplyna na mniejsza liczbe ofiar, uwazam jednak ze nie wyeliminuja przypadkowych ofiar - wystarczy ze ktos sie komus zaswieci na monitorze, jeden nadgorliwy wcisnie binda, reszta wesprze - sprobuj sie przedstawiac jak masz to i owo i leje Cie osmiu zawodowcow. W tej chwili jednak oddalamy sie od sedna sprawy. Pomysl jest dobry, standardowo mozna ustawic ze w kto wyswietla sie kazdy kto nie ma wlaczonej opcji wyswietlania sie tylko dla przyjaciol - cos analogiczne do ukrywania tytulu niegdys. Jesli ktos wlaczy opcje bedzie znikal z kto i tyle. Kazdy sobie zdecyduje czy chce byc widoczny czy raczej pozostac w ukryciu. Nie wiem jakie pobudkami kierowal sie Vortel proponujac ta zmiane, zalozmy ze faktycznie zalezy mu na dodatkowej przewadze przy pk - duza druzyna mutantow sie wlasnie zalogowala i ida podbijac Imperium. Spojrzmy jednak z drugiej strony - zalogowal sie samotny zakonnik i poszedl sobie na jakies zadupie gdzie diabel mowi dobranoc wachac kwiatki - przy dzisiejszym dzialaniu kto wszystkim mutantom sie wyswietla, w dodatku z racji niezbyt duzej liczebnosci elitarki nie jest problemem zapamietanie wszystkich czlonkich takich wiec teraz oni wiedza ze taka osoba jest w grze, ze jest sama, szukaja wiec po swiecie ofiary. Uwazam ze warto chociazby wyprobowac jaki taka zmiana mialaby na muda - jezeli faktycznie efekt bylby nieciekawy nic nie stoi na przeszkodzie zeby wrocic do aktualnego systemu.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Ludzie wyluzujcie naprawde obecnie w kazdym Stowazyszeniu sa secondy szpiegowie wiekszosc zawodowcow siedzi na IRCu wiec co to wam da. Obetniecie KTO to sie jeden secio zaloguje sprawdzi obecnych czy jakkolwiek ta komenda jest zapisana przeklei na IRCa i wszyscy wiemy ilu mamy MC czy ZT w swiecie. Ujadanie na temat KTO jest smieszne. I tu kolejny raz wypada mi podziekowac za wspanaiala zabawe na Skelige gdzie obie strony byly swiadome kto idzie w jakiej liczbie i ilu bylo obroncow i mimo tejze wiedzy i starej istniejacej komendy KTO jednak zdecydowano sie wprowadzic pomysl w zycie ... Z tego co piszecie wychodzi stara zasada "jak Kali ukrasc krowe to dobrze jak Kalemu ukrasc krowe to zle"
Awatar użytkownika
Gromowlad
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2009 21:31
Lokalizacja: Karak Zabrze

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gromowlad »

Z wypowiedzi MC można wywnioskować, że mimo iż twierdzą inaczej to komenda 'kto' jest im niezbędna. Jeden sprawdza czy w swiecie jest odpowiednia ilość wrogów do zabicia przed pójściem na pk. Natomiast drugi używa komendy 'kto' przed poprowadzeniem drużyny do zdobywania wrogiej gildii by sprawdzić czy jest aktualnie wielu obrońców. Jeśli jest ich niewielu to atak jest odwołany i prowadzi kumpli na ekspa.

Reasumując komenda 'kto' jest chamska a koordynowany mass login z irca i botowanie już nie i świadczy o kunszcie wojennym.
Razor, krytykowałeś kumpli z gildii tych, którzy zostali skasowani za botowanie? Czy tylko za to, że dali się złapać?
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rafael »

Nastepna inicjatywa slynnego wpuażu :)

Jak dla mnie nie trafiony pomysl. Jak juz ktos wczesniej napisal, ja tez lubie sobie wpisac "kto" (gdzie mam nie tylko wrogów) zeby zobaczyc czy ktos ze znajomych nie przeniosl sie do innej gildii albo nie zostal czempionem czy innym demonem i wbrew pozorom nie tylko mlodzi gracze tak robia (troche sie juz gra) :)

Pisanie ze bedzie mozna sibie pojsc spokojnie na ekspa czy lazic jest dziwne... przeciez dopiero wtedy bedzie ogolnoarkowa paranoja :D jak juz bylo napisane masa secondow, 3 razy wiecej komunikacji pozaarkowej... bez sensu.

A co do tego ze wrogowie widza czy ja jestem zalogowany, albo ja widze ze oni... no kazdy ma minus i kazdy ma plus, czyli jest fair. Jakos Arkadia sobie radzila przez te wszystkie lata z komenda "kto" i bylo dobrze.

Raf

Edit:
Ps. Dla mnie to juz troche jest po...bane ze w ramach akcji walki z mass loginami itp. trzeba likwidowac takie rzeczy jak "kto" :/
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Razor, wjazdy mc do garnizonu. Ile razy napotkaliscice sie z chociazby paroma zalogowanymi najmami na obronie? Ostatnio pamietam w godzinie szczytu zdobyliscie gildie gdy nie bylo zalogowanego zadnego najemnika. Badzmy obiektywni ;)
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Generalnie MC zaczynaja popadac w paranoje - nie podoba wam sie kaplica dolaczcie do korkow czy inszych ... I co z tego ze KTO daje info o tym ze mamy 5 gladow czy 10 MC obecnych. Z tych 10 MC 2 moze byc w kaplicy na idlu 2 w Kreuz czy Nuln a reszta pod Wyzima. Jesli wezmiemy pod uwage ze przecierz zawsze poza stalymi bywalcami do doliny moga wpasc Wiorki Sine Korki KM czy OHM (to ostatnie raczej watpliwe ale czemu nie) to przecietny MC przy uzyskaniu info ze obecnie w swiecie przebywa wiecej niz 20 osob powinien juz paranoidalnie robic pod siebie bo moze ktos wie ze jest i moze ktos wpadnie :D
Vortel
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2009 05:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vortel »

Caradhras
Gromowlad nie jest w MC. Ani Rafael, podobnie jak Grrid, Ghazar takze. Mam nadzieje, ze to Ci pomoze.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Vortel moja wypowiedz nawiazuje watkowo do wypowiedzi Gromowlada ... prawda jest ze watek KTO rozpoczeles ty ... a w jakim stowazyszeniu jestes ... ponadto jesli poprawisz czytanie ze zrozumieniem (czasem mozna cos innego zrobic niz exp czy pk) to zauwazysz ze zarowno ja Gromowlad jak i Rafael wypowiadamy sie w podobnym tonie - contra ... :D
ODPOWIEDZ