Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Kasmir
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2009 16:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kasmir »

Zaraz się okaże, że tu sami prawnicy i lekarze ;)

Aż mi to przypominało moje początki z Arką kiedy zrobiłem 3 różne konta i logowałem się 3 postaciami na raz. Oczywiście, jak to zdecydowana większość graczy, nie przeczytałem wtedy jeszcze regulaminu i dopiero po miesiącu się zorientowałem o łamaniu zasad. Napisałem list do mg wyjaśniający sytuację i Vaxon dał mi wtedy wybór którą postać chcę zachować a reszta do kasacji.

Z wizami da się dogadać, naprawdę.

Co do samych aspektów prawnych (a co, ja też dorzucę swoje trzy grosze! 8-) )
znalem konsekwencje swojego czynu, czyli usuniecie postaci. Nie przewidzialem natomiast tego, ze zablokuje mi się respawn poprzedniej postaci.
Analogicznie do Kodeksu Karnego:

Usunięcie postaci to przepadek narzędzi służących do dokonania przestępstwa (środek karny określony w Art. 39 par. 4 KK)
W razie skazania za przestępstwo polegające na naruszeniu zakazu [...] posiadania [...] określonych przedmiotów, sąd może orzec, a w wypadkach przewidzianych w ustawie orzeka, ich przepadek. Art. 44 par. 6 KK
Natomiast zablokowanie respawnu pierwszej postaci to dopiero kara właściwa.

Analogicznie: "A" robi sobie w piwnicy wytrychy. Policja się o tym dowiaduje i konfiskuje te wytrychy. Wszystko jest ok? Nie, "A" złamał prawo i przepadek wytrychów nie jest żadną karą (zrobi sobie nowe). Żeby "A" nie robił nowych zostanie mu wymierzona KARA np. w postaci wyroku w zawiasach.

Kara wymierzona przez wizów może i jest surowa, ale tak na dobra sprawę jest JEDYNĄ karą jaką mogą wymierzyć.

Pozostaje się z tym pogodzić i żyć dalej. Masz ten komfort, że znasz już zadania i ich rozwiązania więc odrobienie strat nie zajmie Ci wiele czasu.

Always look on the bright side of life...


Edit: Quicquid Latine dictum sit, altum videtur - Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
"Jam jest częścią tej pradawnej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro"
Donovan
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Donovan »

Problem polega na tym, ze postac A w ogole nie miala czynnego ani biernego udzialu w przestepstwie. Robie wytrychy i mam radio, zabieraja mi wytrychy i gratis radio, tak to wyglada...
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Heh to przyjmijmy ze jest to dodatkowy srodek karny wymierzony obok kary glownej tzn. skasowania postaci i mamy sprawe rozwiazana :D
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Magni »

Donovan o czym Ty wogóle prawisz?

Cały życie jesteś dobry. Zabijasz człowieka. Kara Cie nie ominie za to że wcześniej byłeś niewinny -_-'
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Magni co do zasady od 8-15; 25 lat albo dozywocie zaleznie od okolicznosci zdarzenia. To o czym piszesz moze byc okolicznoscia wplywajaca (lagodzaca albo zaostrzajaca) na wymiar orzeczonej kary. Dalej podtrzymuje ze odmowa przywrocenia postaci A - a o to tu chodzi Donowanowi - pelni tu role "dodatkowego srodka karnego" wymierzonego obok kary glownej czyli kasacji postaci B i C.

Tak na marginesie nie ma ludzi niewinnych sa tylko zle osadzeni ... :twisted:

Zmieniajac temat wie ktos jakie zwierzatka mozna obecnie skutecznie ubic i oskorowac przy konkretnych poziomach lowiectwa :D
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Nathaniel »

Naprawde zajebiscie, ze jestescie takimi elo prawnikami, czy tez maklerami gieldowymi, jak to w innym topicu, ale juz nie przesadzajcie. 'Nie podoba sie, to nie graj.' Ta zasada najlepsza, a nie jakies kodeksy Hammurabiego. Lamales zasady - dostales w ryj. Nikt Ci nie zabrania zrobic postaci od nowa. Jest to prostsze niz Ci sie wydaje, wystarczy chciec. :P
... just like you imagined ...
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Eve »

Nathaniel, i wszystko popsułeś ;)
Już się wzbijaliśmy na wyżyny intelektualne..
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

...

Post autor: Seren »

Kasmir pisze:Zaraz się okaże, że tu sami prawnicy i lekarze ;)
Nie!
Ktoś ma ochotę porozmawiać o całkach? Przestrzeniach Haara, grafach hamiltonowskich, metodach płaszczyzn odcinających, informacji Fishera?

Ja wiem, że to taki lans sobie tutaj mądrze gadać i niczym Sapkowski sypać cytatami łacińskimi, ale to jest męczące i skończcie ;P
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2009 15:11

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gabriel »

Let's talk about sex ;)
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Enefghar »

Nie no... Nie przesadzajmy z az takim potepianiem lansu inteligencji...

Actually, it's still better than TN's style of replies...
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
ODPOWIEDZ