Reklama Arkadii - przygotowania

Forum wieści z Arkadii.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Reklama Arkadii - przygotowania

Post autor: Ulav »

Cześć!
Zbieramy drużynę, która podoła reklamowemu wyzwaniu i napędzi troszkę graczy do naszej gry.
W poprzednich edycjach reklamy mieliśmy nawet przez chwile kolejki ;) Poniżej załączam krótki
raport, który jest do znalezienia na discordzie Arkadii w #reklama. Tam będziemy koordynować
wszystkie prace, więc głównie tam zapraszam do dyskusji. Ważnym jest, żeby akcja była
skoordynowana - chociażby dlatego, że jedno porządne uderzenie pozwala skupić się na pomocy
nowym graczom w bliżej określonym czasie, a nie okresie rozwleczonym na tygodnie.

:!: POST z DISCORDA PONIŻEJ :!:

Cześć moi drodzy.

Przeprowadzałem ostatnio kampanie reklamową dla testu. Dzięki uprzejmości MG (dzięki
wielkie Panowie, nie spodziewałem się takiego wsparcia :)) wiem co nieco o jej statystykach
i chciałem opisać w kilku zdaniach co i jak - robie to nie tylko z chęci dzielenia się wiedza.
Przede wszystkim chcę kontynuować kampanię i być może przeprowadzić ją na szerszą skalę
oraz skoordynować działania wszystkich chętnych do pomocy.

Nie zaprojektowałem jeszcze modelu, w jakim mogłoby to działać, w grę wchodzi kilka sposobów
(bo ogólnie trudno przekazać komuś pieniądze, żeby za to robił reklamy - kwestia zaufania,
przejrzystości, wglądu na konto reklamowe itd.), więc zastanawiam się nad innymi modelami.
To jeszcze do dopracowania i z pewnością dam znać jak to rozkminie. Jeżeli ktoś ma jakieś
pomysły to zapraszam na PRV. Wracając, kilka informacji o mojej reklamie:

Stworzyłem kampanie nakierowaną na fanów Wiedźmina (gry, serialu i książki). Kreacja
reklamowa nawiązywała do sceny z książki, ale była przedstawiona w formie "arkowego"
świata. Wszystko wygenerowałem przez Facebooka:

Kod: Zaznacz cały

578 unikatowych wejść na klienta WWW
75 nowych kont
66 nowych postaci
około połowa wyszła z wioski startowej
- Mija właśnie miesiąc od zakończenia kampanii
W ciągu ostatniego tygodnia 3 z tych postaci się logowały do Arkadii.
W ciągu ostatniego tygodnia 3 z tych postaci się logowały do Arkadii. W ciągu miesiąca
logowało się 4 z tych postaci. Czyli przeżywalność pozostawia wiele do życzenia. Czy to wina
samej Arkadii, graczy (brak pomocy, przewodnictwa?), czy po prostu tak ma być - do
przemyślenia. Z pewnością, gdyby trochę bardziej ich poniańczyć i wesprzeć, można tę
liczbę zwiększyć.

:money_with_wings: **Koszty kampanii** :money_with_wings:

Za klika wyszło mi około 0,34 zł. Na standardy facebookowe w obecnych czasach, z mojego
doświadczenia, wydaje się to niewiele. Co prawda dawno nie reklamowałem projektu z branży
gier, ale też umówmy się - nie jest to standardowa gra.

Wychodzi na to, że:

Kod: Zaznacz cały

Nowe konto na Arkadii kosztuje: 3zł
Nowa postać na Arkadii kosztuje: 3,4zł
Postać która wyjdzie z wioski startowej kosztuje: 7,5zł
Postać która wraca do gry po miesiącu od stworzenia postaci kosztuje: 56zł
Takie wyniki nastrajają mnie pozytywnie na przyszłość i nie gaszą nadziei, że da się z
tego wykrzesać coś sensownego. Potrzebuje jednak nieco wsparcia, bo sam wszystkiego nie
dam rady zrobić.

:crown: Powstanie specjalny, ELITARNY kanał, na którym koordynować będziemy działania związane z reklamą. :crown:

...a tutaj będziemy się dzielić sukcesami z resztą, która chcę obserwować postępy kampanii i podrzucać pomysły,
bo takich nigdy za wiele :)

Kto się przyda:

Kod: Zaznacz cały

Ty - jeżeli POTENCJALNIE byłbyś/byłabyś w stanie wesprzeć kampanie finansowo. Powiedzmy, 
że jeżeli jesteś w stanie dać 10 zł miesięcznie na cel zwiększenia liczby graczy w Arkadii, 
to daj znać.
Dla jasności, nie proszę nikogo o pieniądze - nie wiem jeszcze w jakim modelu to może działać

Kod: Zaznacz cały

Grafik/Animator/Rysownik - mam dostęp do takich osób, ale zawsze przyda się więcej. Wiem, 
że jest kilka utalentowanych od tej strony osób na Arkadii - jeżeli ktoś jest chętny pomóc, 
zapraszam do kontaktu

Kod: Zaznacz cały

FrontEnd - Mamy ambicje stawiać landing page pod reklame, żeby wyjaśnić odbiorcy dogłębniej 
czym jest Arkadia, zanim wkroczy w ten brutalny świat. Być może hostowane będzie to na oficjalnej 
domenie Arkadii, a być może będziemy stawiać coś osobno. Jeżeli możesz pomóc - odzywaj się

Kod: Zaznacz cały

Doświadczenie z reklamą - Zarówno prasa, internet jak i inne źródła ruchu - Jeżeli masz 
jakiekolwiek doświadczenie, pisz!

Kod: Zaznacz cały

Edytor/Copywriter - Cała zabawa to jednak głównie zabawa słowem. Być może będziemy chcieli 
napisać kilka słów do większych redakcji w Polsce, albo będziemy potrzebować w przejrzysty 
sposób wytłumaczyć cel i sens Arkadii - przyda się ktoś kto ma lekkie pióro. Zapraszam do kontaktu
-- Koniec posta --

Zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Reklama Arkadii - przygotowania

Post autor: Kerian »

Az dziw, ze nie podałeś nr konta na wstępie...

Nie pozdrawiam!
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Reklama Arkadii - przygotowania

Post autor: Eti »

Landing Page to dobry pomysł. Przyda się wyjaśnienie czym jest Arkadia. :)
Santiago
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2020 18:41

Re: Reklama Arkadii - przygotowania

Post autor: Santiago »

Ulav pisze: 26 lip 2022 16:37 W ciągu ostatniego tygodnia 3 z tych postaci się logowały do Arkadii.
Zrozumienie jak dziala literkowy swiat zawsze bylo problematyczne. Teraz jeszcze bardziej niz kiedykolwiek, bo txt zostalo wyparte przez grafike juz prawie calkiem. Dlatego tak wielu graczy nawet jesli dowie sie o Arkadii i nawet jesli sprobuje zagrac, to zraza sie przytloczona interfejsem. Grupa osob pochyla sie nad projektem tutoriala ktory - wedlug pokladanych w nim nadziei - mialby ulatwic takim graczom wdrozenie sie w swiat. Jesli temat uda sie doprowadzic do jakiegos sensownego etapu, warto to napewno podpiac. Na chwile obecna linki/emisja sa planowane na darmowych portalach typu fanpejdze o tematyce RPG/fantasy, bez nakladu finansowego.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Reklama Arkadii - przygotowania

Post autor: Ulav »

Re up:

Fajnie, że ktoś kombinuje :) Gdybyście potrzebowali pomocy to zapraszamy do współpracy.
Dlatego tak wielu graczy nawet jesli dowie sie o Arkadii i nawet jesli sprobuje zagrac, to zraza sie przytloczona interfejsem.
Z tym nie do końca się zgodzę. Patrząc na dane mamy szanse napchać troszkę ludzi bez problemu. Z tym pójdzie też praca wizów, która z resztą trwa od dawna. Klient arkowy w porównaniu do tego co prezentują inne mudy to bajka.

Niemniej dawajcie znać jak wam idzie, motywujmy się nawzajem. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ