Zmierzch Arkadii

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Catalina
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2019 19:14
Lokalizacja: Novigrad

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Catalina »

Chyba bezpiecznym będzie założenie, że ciężko tutaj o jednoznaczną odpowiedź, co jest problemem Arkadii, przez to że istnieją jednak różne grupy graczy o całkiem innym modelu rozrywki. Killer, Achiever itd. Mogę więc tylko wypowiedzieć się ze swojej perspektywy - która jest troszkę zbliżona do tego, co przedstawiła Alicia. W mechanizmy walk czy eksplorację świata zaangażowana mocno nie byłam nigdy, i choć jestem graczką pamiętającą czasy kolejek do logowania (ale ze stażem przerywanym) nigdy nie osiągnęłam wiele w kwestii (jak to z kolei nazwał Gixx) upgrejdowania swojej postaci. Nigdy nie byłam w PVP, zawsze w Arkadii najbardziej odpowiadał mi aspekt socjalny. Interakcje z innymi postaciami, jakieś eventy, zabawy, popijawy. No i zadania od NPCów. Lubiłam zadania. I szczerze, mi się w Arkadii gra coraz gorzej przez to, że chyba coraz mniej jest właśnie takich graczy jak ja, Socializerów. Którzy do pełni szczęścia nie potrzebują w grze zaawansowanych mechanik i tysiąca sposobów na odcięcie komuś innemu łba w bardziej skuteczny sposób, ale po prostu innych osób, którym chce się bawić w inne aspekty udawanego, fantastycznego życia - romanse, zdrady, przygody, kłótnie, przyjaźnie, przechwałki i zwierzenia, zwycięstwa i słabości, łzy rozpaczy i łzy radości, fortunę i ubóstwo. Owszem, tacy gracze dalej są, byłoby nieuczciwe gdybym stwierdziła, że nie. Ale po prostu pamiętam jeszcze czasy, gdy takich zachowań nie trzeba było szukać, reagować radością na to, że się je napotkało. A obecnie, no niestety, albo ja mam pecha, albo to jest małe święto gdy ktoś zatrzyma się pogadać. Mijanie bez słowa to dla wielu osób jest norma... I ok. Nie mówię, że mają się zmuszać, jeśli mają w tej grze inne cele. Ale po prostu brakuje mi tych czasów, gdy roleplaya było w tej grze więcej. I jeśli przez coś przestanę grać w Arkadię, to myślę, że właśnie przez to.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Kerian »

Ej ty jednak jestes graczka! Fajnie wiedziec. Poerpguje jak bede mial czas.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Catalina
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2019 19:14
Lokalizacja: Novigrad

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Catalina »

Tego pewien nie będziesz nigdy. 8-)
Thaer
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2015 11:48

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Thaer »

:D

Na Arkadii najlepsze są zloty....Korsarzy! :D
EoT
Awatar użytkownika
Catalina
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2019 19:14
Lokalizacja: Novigrad

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Catalina »

Pomyślało mi się, co dla mnie byłoby zmierzchem Arkadii. Otóż Arkadia dla mnie by umarła z chwilą, gdy umrze Radgast. Najsilniejszy bastion erpega nieheroicznego, uwielbiam i jak ten stary cap w końcu zdechnie, to na pewno uronię parę łezek.
Abr
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2009 15:41
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Abr »

Daję Ci moją łzę.

Ile jeszcze online w porywach bywa osób?
Lupo
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2019 18:17

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Lupo »

Od 50 do 70.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Valdethruda »

Po odliczeniu tabletow, mysle ze max 30.
Lupo
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2019 18:17

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Lupo »

A co zlego w graniu z tabletow? Owszem, ciezko czitowac grajac z tabletu. Nie ma full mapki, blokady na wpadanie w przepascie, botow do wspierania, botow do pvp. Nie ma autopogoni czy triggerow pod wszystko - bo nawet to, ze automat podaje ci na tacy cel ataku, i wystarczy wciskac jednego binda nie patrzac co sie dzieje - to juz czity. Sprobuj isc na jakies powazniejsze walki, pozwiedzac albo polazic po gorach z webowego na tablecie to zobaczysz jak wyglada prawdziwe granie. Fakt, uciekac albo gonic ciezko bo webowa roza wiatrow mocno laguje, wiec pvp odpada, porgpowac tez trudniej bo zanim cos wpiszesz, albo uzyjesz jakies emotki to "pro-pececiarze" juz sa na drugiej stronie domeny, ale z nimi i tak nie porpgujesz ;)
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Valdethruda »

Skoro to jest takie super to dlaczego nie zrobic mozliwosci logowania tylko z webowego klienta?
Przeciez bez problemu na tablecie ogarniesz prowadzenie druzyny przeciwko smokowi po etat, poprowadzisz zeby zdobyc jakis trudny skarbiec, bez problemu zrobisz gnomia gazetke i zorganizujesz swieto lasu no i na koniec poprowadzisz na tym tablecie druzyne po wymagajacym expowisku, najlepiej tak aby nikt nie zginal.
ODPOWIEDZ