Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Forum wieści z Arkadii.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Tryggvi »

Zastanawia mnie czy wszyscy gracze sa swiadomi faktu, ze istnieje spora dysproporcja w cechach pomiedzy starymi (zalozonymi przed balansem medytacji i starcie z poziomu 'niedoswiadczony') a nowymi postaciami.

Dawniej mozna bylo rozlozyc w medytacji cechy na 6 punktow, obecnie jedynie na 5 zatem przykladowo cechy (sila, zrecznosc, wytrzymalosc, intelekt, odwaga) w wariancie bojowej postaci rozkladaly sie inaczej. Przyklad:

W starej postaci: 2 2 2 0 0
W nowej postaci: 2 1 2 0 0

Roznica jednego punktu od poczatku gry powoduje, ze czesc doswiadczenia ucieka w inne cechy, w tym przypadku w niebojowe.

Dodatkowo stare postacie zaczynaly gre z poziomow cech duzo nizszych niz obecnie co powodowalo, ze powyzej ustawione cechy (np. 22200) jeszcze bardziej wzmacnialy dana postac na sciezce bojowej. Obecnie na starcie kazda postac jest silniejsza jednak cechy te sa rozlozone niejako bez ustawienia (11111) i chociaz ulatwia to start w grze to na dluzsza mete czyni nasze postacie slabszymi wzgledem tych sprzed reformy medytacji.

Na tym samym poziomie (np. widzial i doswiadczyl) roznica potrafi wyniesc od 6 do 9 podcech bojowych na korzysc bojowek, kosztem mentali, dla starych postaci. Co gorsza roznica ta poglebia sie z kazdym zdobytym postepem wiec zeby kogos dogonic w cechach bojowych potrzebujesz nieporownywalnie wiecej doswiadczenia niz w przypadku postaci przed zmianami w medytacji.

To wszystko moze i mialo sens w czasach gdy tracilo sie doswiadczenie przy smierci, ale teraz roznicy tej nie da sie zatrzec i sprawia, ze nowi gracze nigdy nie beda w stanie dogonic starych. I moze zaskocze tutaj niektorych, ale to nie dziala w ten sposob, ze nowe postacie szybciej zdobywaja doswiadczenie przez nizsze cechy bojowe czy potrzebuja mniej postepow. Potrzebuja ich dokladnie tyle samo, a expia wolniej bo sa slabsi i zabijaja mniej mobkow.

Stad moje pytanie. Czarodzieje planuja w jakis sposob to zmienic? Moze wypadaloby wycofac sie z tej glupiej zmiany i pozwolic wszystkim na rowne szanse? Mozna wrocic do starego ustawienia medytacji (pula 6, po 2 na ceche) i pozwolic na jedno darmowe rozlozenie cech.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Kerian »

Nie jestem pewien, ale od tych nierownosci ma byc wiedza.
Wyzszy int wiekszy poziom obrazen.

Chociaz moge sie mylic.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Rukhar »

Tęcza jaki Ty jesteś durny momentami.

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Kerian »

Oj tam, nie wnikam. Duzo durnot widzialem na forum i napewno nie jestem gorszy. :P
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Jadugar
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2015 10:46

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Jadugar »

Cześć,

W jaki sposób niby wiedza ma cokolwiek wyrównać skoro wiedzę robią wszyscy a nie tylko nowe postaci?

Zresztą różnice między postaciami są faktycznie znaczne. Ostatnio, niejako przypadkiem porównałem moją starą i nową postać na człowieku

22200 vs 21200 / 22100 ~ 140 podcech i różnica między nimi wynosiła praktycznie jedną cechę (całą cechę) w zręczności.

W sumie to niezły szok. Też chciałbym wiedzieć czy w tym zakresie jest planowana zmiana? Wcale nie chodzi mi o jakąś przesadną równość ale jednak to jest gra i startowanie z różnych poziomów nie jest moim zdaniem w porządku.

Pozdrawiam,
J.
Nowoczesne meble w stylu skandynawskim i loft oraz wyposażenie kuchni, scyzoryki i inne:
https://www.hebito.com/meble-8328
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Adair »

Chcieliście elitarki dla starych wyjadaczy, to macie. :twisted:
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Jasko »

A ta zmiana z punktami wyroznienia nie byla w tym samym czasie gdy int i mdr zostaly polaczone w jedna ceche? Kiedys exp rozkladal sie na 6 cech, teraz sie rozklada na 5. Moge sie mylic, ale moim zdaniem podcecha podcesze nierowna - 1 podcecha przy epickiej cesze to pewnie ze 100x wiecej puntkow doswiadczenia niz ta sama podcecha przy niskich poziomach.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Tryggvi »

Jasko pisze: 12 sty 2021 14:20 A ta zmiana z punktami wyroznienia nie byla w tym samym czasie gdy int i mdr zostaly polaczone w jedna ceche? Kiedys exp rozkladal sie na 6 cech, teraz sie rozklada na 5. Moge sie mylic, ale moim zdaniem podcecha podcesze nierowna - 1 podcecha przy epickiej cesze to pewnie ze 100x wiecej puntkow doswiadczenia niz ta sama podcecha przy niskich poziomach.
To nie wyjasnia dlaczego stare postacie maja wyzszy stosunek cech bojowych wzgledem niebojowych. Czlowiekiem mozesz isc caly czas 21200 a i tak intelekt i odwage bedziesz mial wyzej niz postac na starej medytacji na tym samym poziomie.

Na wyzszych poziomach typu legenda+ roznicy tej juz praktycznie nie da sie zatrzec bo zeby dogonic w cechach bojowych stare postacie potrzebujesz nawet kilkunastu tysiecy postepow wiecej.
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Dymhard »

Ej. Ja nie startowałem od 'niedoświadczonego'. Tylko od żółtodzioba. : (
: )
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Różnica cech pomiędzy starymi a nowymi postaciami

Post autor: Kerian »

Hehe mam pomysl! :)

Zapisujemy ilosc expa postaci
Resetujemy wszystkie postaci do poziomu startowego
Dajemy ksiegi ktore po przeczytaniu daja 100 postepow, az do konca expa z ksiegi :) A ksiega ma tyle expa ile bylo go przed resetem.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
ODPOWIEDZ