Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Forum wieści z Arkadii.
Orrtz
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019 16:10

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Orrtz »

Torgen pisze: 02 sty 2021 15:10 Podoba mi sie ten tekst: "Wymagam". ...
Bardzo mnie to cieszy. Tworzymy te gre wspolnie. Idac dalej otwarcie zadam pytania, ktore stawia wielu: dalczego tylko to konkretne osoby (doskonale wiemy kto) maja decydowac w jakim kierunku dazy gra? Jak rozpatrywac problemy? Dlaczego my gracze mamy ze stulonymi uszami zgadzac sie niby na wszystkie decyzje? Dlaczego nie mamy wyboru? Dlaczego sie nas ignoruje? Kto dal im takie prawo? Wymagam, bo gram. Z tak wybiorczym podejsciem do rozwiazywania spraw (jak zwykle kunktatorstwo bierze gore) gdzie ewidetnie olewa sie jednych, by wspierac drugich zwyczajnie grac sie odechciewa.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Torgen »

Bo tak jest we wszystkich grach. Czy to w chinczyka czy w papierowego RPG. Nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej jako MG mam sie podporzadkowywac 'chciejstwom' graczy bo oni kupili czipsy i poniewaz graja to wymagaja. I chca sobie ustalac sami zasady. Chcesz zeby gra toczyla sie na twoich warunkach? Nich prostszego, przestan grac tutaj i zaloz wlasna 'arkadie'. Wtedy bedzie wszystko jak bedziesz chcial. Tylko uwazaj, mozesz trafic na graczy ktorzy moga 'wymagac' czegos od ciebie bo przeciez oni graja.
Orrtz
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019 16:10

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Orrtz »

Rozchodzi sie o uczciwe traktowanie nas graczy, dopoki tak nie jest dopoty niezadowolenie bedzie kielkowac i rosnac. Arkadia od zawsze miala z tym probelm. Mysle, ze jako posiadajacy postac z bonusami zt, ze stowarzyszenia ktore to ongis mialo wielce za zle gdy decyzja MG zakodowano sterowiec nie KGKS a SGW powinienes powstrzymac sie od takich komentarzy. Oh, no tak, przeciez dostales swoje... Mozemy sie tak przerzucac argumentami i kazda kolejna wyniana zdan tylko potwierdzi to co napisalem na poczatku i o co mam zal. Za malo jest dialogu na lini gracz-mg i jak wiesz nasze zdanie liczy sie szczatkowo.
Aenyell
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2019 09:47

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Aenyell »

Góra powinna słuchać, ale udawać, że nie słyszy.

Największym błędem było podejmowanie jakichkolwiek zmian, na podstawie płaczów na forum. To właśnie zniechęca graczy.
A z perspektywy czasu oceniam, że najgorszym błędem była dyskusja w gównoburzach wiza z graczami na forum.
Teraz na szczęście się trochę uspokoiło. Kłódeczka działa.
Każdy ma jakieś tam swoje racje, ale akurat w temacie tworzenia gry nie ma miejsca nawet na szczątkową demokrację.
W innym przypadku gromada 6-postowych płaczków wypacza obraz gry obserwowany z góry.
Awatar użytkownika
Saskia
Posty: 10
Rejestracja: 08 lip 2017 09:28

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Saskia »

'Dej mi, mam hory skarbiec!'
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Torgen »

re Orrtz
Myslisz... to ciekawe...
Orrtz
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2019 16:10

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Orrtz »

“Tak, masz racje.”
Omxi
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2014 18:03

Re: Obsydianowa wieza - blad ktory 'nie byl bledem'.

Post autor: Omxi »

Cytujac Tigra - dzien, w ktorym gracze zaczna rzadzic na Arkadii, bedzie poczatkiem jej konca.
ODPOWIEDZ