Mapa domeny Ishtar

Forum wieści z Arkadii.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Mapa domeny Ishtar

Post autor: Ulav »

Cześć,

ostatnio ktoś zarzucił temat przygotowania "rzeczywistych" map arkadii. Znalazłem trochę czasu i pobawiłem się ciekawym softem (appka webowa inkarnate). Stworzyłem wstępną mapę domeny Ishtar (Stary Świat w planach).

Mapa: https://i.ibb.co/JrvkTQQ/Ishtar-v-1.jpg

Potrzebuje nieco pomocy w weryfikacji szczegółów. Będę wdzięczny, jeżeli będą podparte merytorycznymi argumentami ;)

Założenia:
- Opieramy się na mapie i wiedzy z Arkadii, a nie na mapach przygotowanych wcześniej.
- Zaznaczam obiekty także jeżeli je widać, a nie tylko jeżeli można do nich wejść - Stąd na mapie widać np. Tretogor, Ard Carraigh czy Murivel.
- Wykorzystanie info z książek jeżeli nie posiadamy informacji z Arkadii jest dozwolone.

Obecne pytania:
- Czy istnieje gdzieś w Ishtar jakaś warta zaznaczenia rzeka oprócz Jarugi, Pontaru i Nimnaru (właśnie wpadłem na to, że wstążka była pod Brokilonem).
- Czy tereny są odpowiednio zalesione? Mam wątpliwości co do Lyrii.
- Czy pominąłem jakieś ważne miasta/miejsca? Ktoś na Discordzie wspominał o Dorian - chętnie zobaczę to zaznaczone na mapie.
- Czy ogólna geografia wybrzeża ma sens (ktoś podpowiedział ostatnio, że z okolic Endriag->SW widać morze, więc nieco przybliżyłem linie wybrzeża.

No i ogólnie zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Kregan »

Rzeki Blathanna, Dyfne, Liksela. (Wstażka) Vda, Ismena, Adalatte, Ina. To wszystko płynie sobie po Ishtar. Brakuje jeziora Loc Eskalott przy Rivi (miasto).
Z miast na szybko brakuje np. Dillingen, Carreras.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Crer »

Ulav,

Genialna robota!
Dogid
Posty: 135
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Dogid »

Kod: Zaznacz cały

- Czy pominąłem jakieś ważne miasta/miejsca? Ktoś na Discordzie wspominał o Dorian - chętnie zobaczę to zaznaczone na mapie.
- Czy ogólna geografia wybrzeża ma sens (ktoś podpowiedział ostatnio, że z okolic Endriag->SW widać morze, więc nieco przybliżyłem linie wybrzeża.
Tak jak wspomniałem na Discordzie.
Dorian - najblższe Osadzie miasto...
Na NE od endriag, jeszcze przed straznica, sobie daj 'sp'
Obejrzyj sobie trakt na poludnia od endriag.. miasto za jeziorem.

Trakt którym tyle razy pewnie biegałeś do Lyrii..
Vangerberg, Aldersberg.

Do wykombinowania gdzie ma być Thanedd i Gors Velen. Jest wspomniane na arce ale bez lokalizacji.

I wg mnie na ksztalcie kontynentu z mapy wizowskiej powinienes się wzorcować.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Ulav »

Mapa: https://i.ibb.co/Bw9Rx3J/Ishtar-v-2.jpg

Dodałem:
- Miasto Dorian
- Miasto Gors Velen
- Pole żniwomira
- Jeziorko obok Endriag
- Miasto Rivia
- Stocznie Novigradzka
- Ruiny zamku pod Oxen
- Loc Eskalott
- Trochę kosmetyki
Kjellen
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2020 15:15

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Kjellen »

Przy Novigradzie mozna dodac dopisek, taki podtytul jakby
Miasto Sklepanych Tylkow
Masz na sobie cynowy rozowy nocnik i szkarlatny chitynowy egzoszkielet z segmentowym fartuchem.
Jahir
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2017 09:23

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Jahir »

Świetna robota. Może wrzuć mała miniaturkę mapy w samego posta, od razu będzie widać o co chodzi.

Według naszych map morskich archipelag Skellige powinien być zdecydowanie bardziej na południe i bliżej Verden niż Novigradu, wyspa Mekkan i Baccala też bardziej na południe. Wioski na Skellige też proponuję nieco przesunąć, zachodnia delikatnie na północ, a druga bardziej na południe.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Jahir Anrak z Twierdzy Mons Arx, Postrach Morz, Bosman Drakkara "Zwiastun Smierci" z Floty Wysp Skellige
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Ulav »

Słuszne uwagi i już zostały w pewnym stopniu uwzględnione. Zerknij na nową wersje mapy:

https://i.ibb.co/Bw9Rx3J/Ishtar-v-2.jpg
Rankor
Posty: 30
Rejestracja: 13 lip 2017 08:32

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Rankor »

Świetna mapa.
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Mapa domeny Ishtar

Post autor: Eltharis »

Wypas. Wyczekuję z niecierpliwością Imperium!
ODPOWIEDZ