Kara za zgon i system magików - przemyślenia

Forum wieści z Arkadii.
Gixx
Posty: 79
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Kara za zgon i system magików - przemyślenia

Post autor: Gixx » 28 gru 2020 01:05

Dla mnie arkadia w obecnym stanie najbardziej przypomina VRChat. Mamy swojego avatara, możemy mieć jakieś drobne interakcje z otoczeniem, podnieść butelkę, rzucić nią, coś w tym stylu. Interakcje między postaciami są ograniczone do emotów. Osoby które przyszły tu pogadać, pobyć z innymi ludźmi i równie dobrze mogłyby 'poerpegować' na dowolnym czacie znajdują tu dobry pretekst i wspaniałą otoczkę do tego. Tak, na Arkadii można w pełnym poczuciu bezpieczeństwa odegrać sobie właściwie wszystko - pościgi, porwania, wspaniałe bitwy i wszystko co sobie można wyobrazić - przy pomocy emotów, które czasem do złudzenia mogą przypominać jakieś realne interakcje, ale nimi nie są. Avatar jest nieśmiertelny, nic mu nie można realnie zrobić.

Avatara sobie można upgreadować. Nie płacimy za to pieniędzmi jak w innych grach, żeby sobie kupić kapelusik i peta, płacimy czasem spędzonym przed tabletem. Kiedyś lepiej było mieć komputer, ale się skończyło. Upgreadowany avatar bije dwa gobliny zamiast jednego. Mozemy dodatkowo upgreadować czasowo avatara obwieszając go magikami, które znikają po trzech dniach. Wtedy będzie bił trzy gobliny zamiast dwóch. I ładnie świeci. Tyle.

Bardzo szanuję tych, którzy lubią sobie pogadać, mają dużo fantazji i lubią odgrywać scenki na czacie przy pomocy emotów. Nie rozumiem jednak czemu Wizowie dążą do usunięcia reszty graczy, tych którzy szukają tutaj jakiejkolwiek rozgrywki innej niż piękny zestaw emotów i dobry pretekst do czatowania.

Zasady mają znaczenie. Wyobraźcie sobie sesję papierowego erpega, w której chcecie dokonać zemsty na kimśtamkimś. Cztery godziny próbujecie go znaleźć, wreszcie na koniec spotykacie go na trakcie. MG rzuca K1000 i mówi: "Wypadło 998/1000, za mało, uciekł wam, widzimy się za tydzień."

Błagam, zawróćcie z tej drogi, bo niedługo żaden koronawirus tego nie uratuje.

#MAKE_ARKADIA_GREAT_AGAIN

Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 64
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Kara za zgon i system magików - przemyślenia

Post autor: Chivasso » 28 gru 2020 07:44

Gixx pisze:
28 gru 2020 01:05
na Arkadii można w pełnym poczuciu bezpieczeństwa odegrać sobie właściwie wszystko - pościgi, porwania, wspaniałe bitwy i wszystko co sobie można wyobrazić - przy pomocy emotów, które czasem do złudzenia mogą przypominać jakieś realne interakcje, ale nimi nie są. Avatar jest nieśmiertelny, nic mu nie można realnie zrobić.
Na tym właśnie polegają gry komputerowe.
Pozdrawia Chivasso z Tilei

Zetu
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2017 07:09

Re: Kara za zgon i system magików - przemyślenia

Post autor: Zetu » 24 sty 2021 14:34

Czy to ze caly sprzet teleportuje sie po zgonie wraz z wlascicielem do startowki ustawionej w opcjach i nie zostaje nic do zabrania z pokonanego gracza to zamierzona dalsza czesc reformy czy zwykly blad ?

ODPOWIEDZ