Zawody, treningi.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Kerian »

Bylem w gildii w której system wymagał uciążliwych "danin" nie polecam. Stres niepotrzebny wprowadza.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Adventicus »

Jako myśliwy powiem tak: gronostajów nie ma tak wiele, trzeba miec max um do wycięcia, a jak sie go wytnie to i tak nie ma komu sprzedać chyba że w skupie. Przebicie kupieckie jest na tyle niewielkie, że CKN też ma gdzieś obrót skórami więc myśliwi dorabiają się na ziołach szczątkach. Podpięcie łowiectwa do Int będzie wymagało przerobienia zwodu myśliwego, zawodu niszowego, a na to nie ma wizogodzin.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Cyzel »

Jako, ze poczulem sie wezwany do tablicy: Jak ktos jest zainteresowany jakakolwiek wspolpraca, czy tez dolaczeniem to zapraszam do wizyty w naszej siedziby w Novigradzie, zlozenia podania albo do wyslania listu (hint: od czasu do czasu wrzucam jakas notke na tablicy ogloszeniowej gdzie sie podpisuje, wiec kazdy moze mnie "znac" ;) ).

I choc nie zwyklem omawiac wewnetrznych spraw gildii na forum to jedno powiedziec moge - nie przyjmujemy za piekne oczy, ani "bo chcialbym miec dostep do zaawansowanych treningow".
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Tryggvi »

Dlatego powinno sie wypieprzyc wymog bycia w gildii, zeby miec pelne umy. Bez kitu gildie jedyne co sa w stanie zaoferowac w tej chwili to umy. Bez tego wiekszosc by byla martwa.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Kerian »

Miałem już nic nie pisać o domkach w tym topicu, ale poczułem się wywołany przez Tryggvi.

To nie jest tak, ze "stacjonarne" gildie zupełnie nic nie dają. Dają i to całkiem sporo:
- Tworzą, jako taka hierarchie na mudzie.
- Dają jako takie tło postaci.
- Tworzą grupy "trzymające władze".
- Tworzą powody do rajdów.
- Tworzą powody do grupowania się.

I przez wieki Arka funkcjonowała w tym systemie, jak wychodziło każdy ma swoje zdanie.

Myśle, że własne lokacje, czy gildie tworzone na "zawołanie", będzie zdrowszą alternatywa i przede wszystkim będzie poddana prawom ekonomii, ale zapraszam do banku pomysłów.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Thalon
Posty: 65
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Thalon »

Niesmiertelnosc już mamy.
Teraz domki i umy na max dla kazdego.
Codzienie gra gora 50-60 osob.
Az mi mdlo.
Ja proponuje cos innego.
Jeden gracz= jedna postac.
Koniec z secondami.
W czasach, gdzie gra 50- 60 osob rozdrabnianie się na secondy jest durne.
Nie sa potrzebne do mapowania, bo mamy niesmiertelnosc.
Skonczy się kolekcjonowanie gildii.
Albo grasz jedna postacia, albo won.
Wywalic potrzebe zdobywania etatow (to mialo utrudniać, integrowac, ulatwiac)?
Jak widać, ostatnie zmiany nie ozywily gry.
Może pora trochę się wycofać z tych rewolucyjnych pomyslow?
Awatar użytkownika
Eleanor
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2019 23:10

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Eleanor »

Sprzeciw. To gra RPG. Raz mam ochote poodgrywać szczwaną jaśniepanienkę, kiedy indziej całkiem inną postać. Da się też grupować bez gildii, a wysoki lvl i pełne umy nie są potrzebne do dobrej zabawy - chociaż oczywiście nie neguje, że dla niektórych dobrą zabawą może być pokonywanie samotnie gorgona albo zabicie smoka w 20 sekund w 8 osób tudzież wbijanie "nieznaka" w 4 minuty, dla innych będzie tym robienie postaci o różnych charakterach i ich odgrywanie. Arkadia daje bardzo dużo możliwości, jeśli będzie się je zabierać, to będą odchodzić kolejne osoby. Obcięcie expa przetrwałam, nieśmiertelność przetrwam, nowy system skarbców jest OK, skille na GP są dla mnie sprawiedliwe, ale jak zabiorą możliwość odgrywania różnych postaci, to chyba przerzucę się na stare, dobre PBF.
Only an honest death will cure you now.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Torgen »

Zaraz bedziecie chcieli otwartego dostepu do kodu zebyscie mogli dokladac swoje pomysly jakie wam do glowy przyjda. Strasznie jestescie nienasyceni.
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Valdethruda »

Thalon pisze: 13 gru 2019 21:08 Niesmiertelnosc już mamy.
Teraz domki i umy na max dla kazdego.
Codzienie gra gora 50-60 osob.
Az mi mdlo.
Ja proponuje cos innego.
Jeden gracz= jedna postac.
Koniec z secondami.
W czasach, gdzie gra 50- 60 osob rozdrabnianie się na secondy jest durne.
Nie sa potrzebne do mapowania, bo mamy niesmiertelnosc.
Skonczy się kolekcjonowanie gildii.
Albo grasz jedna postacia, albo won.
Wywalic potrzebe zdobywania etatow (to mialo utrudniać, integrowac, ulatwiac)?
Jak widać, ostatnie zmiany nie ozywily gry.
Może pora trochę się wycofać z tych rewolucyjnych pomyslow?
Kolego,

nawet gdyby wdrożyć te wszystkie Twoje pomysły, to dalej nie będziesz grał, bowiem... nie gra Rukhar, a jak on nie gra, to nie grasz Ty, wraz z watahą sekondów, którą chcesz niby zdelegalizować.
Oczywiście wywalenie etatów jest tu konieczne, no bo nie masz jak go teraz zdobywać - w 2-3 na tabletach nie da się.

Po co wypisywać takie banialuki? Zacznij grać na Arce, a nie na forum, to będzie 60 + 1.

Pozdrawiam,
V.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zawody, treningi.

Post autor: Kerian »

Mój point jest taki, ze gra powinna dawać równe możliwości każdemu graczowi.

Wiec co za tym idzie, wolny dostęp do całości zawodów wpisuje się w ta wizje.
Dostęp do tytułów oznaczających pozycje tez powinien, być w miarę wolny, a przynajmniej uczciwszy niż coś z nadania skamieniałego zarządu w którym jak nie grasz kilka lat po 8h dziennie nawet cie nie zauważy.

Ja nawet chyba nie dopisywał się do gildii żadnej, bo samotny exp mi wystarczy, ale brakowało mi tych 25% zawodu, żeby w pełni poprzeć moja koncepcje postaci.

Uważam, ze jeśli autor topicu chce mieć pełnego myśliwego bez gildii to czemu nie?
W oczekiwaniu na TE święta. :)
ODPOWIEDZ