Zmierzch Arkadii

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Nazira »

Tuna pisze: 09 lis 2022 16:45 Ale, żeby nie było, przegonienie starszej postaci nie musi oznaczać przegonienia kogoś z tej Fantastycznej Piątki, poza tym nie wiadomo czy są oni znani Nazirze lub jej prężnym znajomym, żeby porównać. Poza tym bez wątpienia wyzwanie to dotyczy na pierwszym miejscu weteranów bardziej śpiących, których Nazira też uwzględnia.

A piszę o tym dlatego, że również obserwuje nowe postacie, które przeganiają swym poziomem wiele starych.
Dokładnie jak Tuna pisze :)
Torgen pisze: 12 lis 2022 21:35
Prawda jest jedna, tutaj chodzi o rację, z racja jest jak z dupa, każdy ma swoja.
No dobrze dobrze.... skrót myślowy :P Wiedziałeś o co chodzi :)
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Tryggvi »

Wy chyba nie wiecie o czym piszecie. Zeby w cechach bojowych dogonic postac na legendzie nowa postac musi nawalic tysiace postepow wiecej.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Torgen »

A po co chcesz je dogonić? Przecież wam chodzi tylko o rpg? Brzydzicie sie PK, więc nie musicie się z nimi bić.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Numeron »

Torgen pisze: 18 lis 2022 10:59 A po co chcesz je dogonić? Przecież wam chodzi tylko o rpg? Brzydzicie sie PK, więc nie musicie się z nimi bić.
A czy w dogonieniu ich chodzi tylko o PK? Jakis cel to zawsze dodatkowa motywacja, w grze, w zyciu, w pracy.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Nazira »

Są takie postacie które nawalają dziesiątki postępów więcej. Mam takiego ancymona, który kiedy zaczął grać był duuuużo niżej niż moja postać. Teraz jest duuuuużo wyżej. Fakt, że ja mogę mieć trochę wykręcone myślenie, bo dla mnie mimo wszystko arka to przede wszystkim RPG, ale moja postać nie ma też jakiegoś marnego poziomu, jest raczej z tych dość wyexpionych itp. Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i dla jednego przegonienie legendy to cel sam w sobie, a dla drugiego przegonienie jakiejś inne postaci w gildii. Ale nadal uważam, że nie jest to niemożliwe.
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Awatar użytkownika
Suavi
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2012 12:32
Lokalizacja: Zerrikania

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Suavi »

Nazira pisze: 07 lis 2022 22:32 Mam inne gry, mam możliwość popykania w inne erpegi, ale arke też lubię ;)
Od arki jesteś uzależniona. Przy okazji ją lubisz, owszem.
Dzień dobry :P
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Adventicus »

Suavi pisze: 08 gru 2022 22:16
Nazira pisze: 07 lis 2022 22:32 Mam inne gry, mam możliwość popykania w inne erpegi, ale arke też lubię ;)
Od arki jesteś uzależniona. Przy okazji ją lubisz, owszem.
Dzień dobry :P
Dajcie szefowej spokój ... poprostu wszystkie Kiełki maja nieodparty urok i generalnie jesteśmy zajebiści :D
Ostatnio zmieniony 16 gru 2022 22:11 przez Adventicus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Nazira »

Suavi pisze: 08 gru 2022 22:16
Nazira pisze: 07 lis 2022 22:32 Mam inne gry, mam możliwość popykania w inne erpegi, ale arke też lubię ;)
Od arki jesteś uzależniona. Przy okazji ją lubisz, owszem.
Dzień dobry :P
Pffff... nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Przypominam pszę pani, że parę lat nie grałam :D
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Evandeil »

Znaczy odwyk sie nie udal?
Nie lam sie, mi tez. Mimo to, ze wiele rzeczy obecnie na arce mi sie nie podoba nadal gram...
Obrazek
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Zmierzch Arkadii

Post autor: Gixx »

Gritta pisze: 02 lis 2022 01:31 Arka ma ograniczenia erpegowe. Żeby wymienić kilka:
- Czas na Arce jest kwestią kłopotliwą. Sytuacja geopolityczna świata przedstawionego się nie zmienia, czas Ishtar i Imperium stoi w miejscu, nie da się na niego w żaden sposób wpływać. Moją ambicją jako GM-a jest zawsze pozwolenie graczom, żeby coś w świecie zmienili. Nie do końca wiadomo też, jak traktować własną postać - czy ona się starzeje? Jeśli tak, to jak szybko, skoro arkodoba trwa tak niewiele czasu irl?
- W wielu miejscach laws rulerzy nie pozwolą Ci odgrywać czegoś, co jest niezgodne z ich wizją lore, bo to Arka, nie wiedźmin/WH, jare jare daze.
- Przez to, że w grę cały czas ktoś gra - omijają nas rzeczy, których na sesji postać by nie przegapiła. Czasem bardzo dla niej ważne.
- NPC są nieresponsywne.
- Gra nie ma fabuły, ale nie jest też w pełnym tego słowa znaczeniu sandboxem, bo ma bardzo dużo ograniczeń. Sandboxowość nie sprowadza się do tego, że możesz odwiedzić milion miejsc, a do tego, że możesz sprawiać, że w interakcję wchodzą bardzo różne zmienne, przedmioty, sytuacje. A ta interaktywność ze światem na arce jest mocno ograniczona: raz, że jest stosunkowo niewiele elementów interaktywnych, a dwa - nic nie zostawia trwałego śladu (który oczywiście ktoś inny mógłby nadpisać).

Co mamy zamiast tego?
RPG chat i grind. Czyli albo coś, co przypomina "sesję w karczmie" (bardzo przyjemne, ale ile można), albo grindowanie tego samego dunegonu po raz tysięczny. Pierwszym można teoretycznie bawić się w nieskończoność (tylko że to gorsze od prawdziwego erpega, w którym z karczmy się wychodzi i faktycznie zmienia się świat), drugie jest bardzo miłym clickerem do obierania ziemniaków.

RPG chaty i clickery dalej żyją, więc Areczka pewnie też pożyje.
Szacun Gritta za te wypowiedzi! Marzę, żebyś kiedyś została szefem Wizów. #wracałbym
ODPOWIEDZ