Pytanie cechy

Forum Pomoc dla Początkujących.
Gril
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019 11:49

Pytanie cechy

Post autor: Gril »

Witam,
Szukam i szukam na forum ale pudło wiec mam konkretne pytanie.

Przykład - siła, jestem "krzepki", czy dokładanie expa w siłę i wzrost pomiędzy "krzepki" a "silny" coś daje? Czy jak jest dopero co "krzepki" a prawie "silny" stanowi różnicę?
Domyślam się, że jakkolwiek to działa to to tak samo na wszystkie cechy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pytanie cechy

Post autor: Kregan »

Gril pisze: 19 lip 2019 12:09 Witam,
Szukam i szukam na forum ale pudło wiec mam konkretne pytanie.

Przykład - siła, jestem "krzepki", czy dokładanie expa w siłę i wzrost pomiędzy "krzepki" a "silny" coś daje? Czy jak jest dopero co "krzepki" a prawie "silny" stanowi różnicę?
Domyślam się, że jakkolwiek to działa to to tak samo na wszystkie cechy.

Pozdrawiam
"krzepki", "silny" etc. to tylko opisowe progi. Każdy punkcik doświadczenia idący w cechę ja wzmacnia i jest to odczuwalne czy jesteś na początku "krzepkiego" czy prawie "silny". Podczas medytacji w gildii podróżniczej możesz bardziej szczegółowo zobaczyć ile brakuje ci do osiągnięcia kolejnego opisu cechy np. 'ocen sile' i zobaczysz mniej więcej taki komunikat 'Wydaje ci sie, ze (bardzo duzo|duzo| troche|niewiele|bardzo niewiele) ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa sile.'

Zagadnienia związane z medytacja/ustawianiem cech można powiedzieć to kwestie typu 'musisz to znać im wcześniej tym lepiej' jeśli jeszcze o tym nie czytałeś i nie próbowałeś nic w tej sprawie:
https://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Medytacja

PS. Postaraj się zadawać pytania w przypiętych tematach "Ogólna mechanika muda", "Rozwój postaci", "Pozostałe pytania" w dziale dla początkujących
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Gril
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019 11:49

Re: Pytanie cechy

Post autor: Gril »

Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ