Przybliżenie zawodów - miecznik.

Forum Pomoc dla Początkujących.
Foile
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2017 13:55

Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Foile »

Witajcie,

Przegladajac forum, probujac znalezc wszelakie informacje nie moge doszukac sie nic na temat w/w - zawodu miecznika.
Zwazywszy na fakt, iz sama idea zawodu pasuje mi do prowadzonej postaci taki tez wybralem, jednak by moc go w pelni wykorzystac chcialby zaczerpnac dodatkowych informacji.

Prowadzona przezemnie postac jest stosunkowo mloda, wiedze o swiecie ma znikoma (tutaj duzy uklon w strone ogolnodostepnego klienta wspomagajacego niedouczonych;)), choc umiejetnosci trenowane postaralem sie uzupelnic na ile moglem.

Jakie konfiguracje sa wskazane?
Czy zawsze miecz dwureczny? Moze w zamian pawez i miecz jednoreczny? Jest do wyboru rowniez puklerz.
Jesli walcze vs malej ilosci wrogow, co wedlug was jest dobrym rozwiazaniem, a co nie?

Pozdrawiam.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Tryggvi »

Lewak i miecz jednoreczny tylko zawsze i wszedzie.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Miril »

Gość pisze, że młoda postać i w sumie noobek, a ty mu o lewaku :lol: Już espadona prędzej zdobędzie niż lewak :P
Awatar użytkownika
Dahed
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2014 10:53
Lokalizacja: Nuln

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dahed »

Nikt nie powiedział, że chodzi o magiczny lewak ;) Te zwykłe (a jest ich kilka) też dają radę w zestawie ze zwykłem mieczem. Chociaż przyznam, że bardziej preferuje zwykły dobry miecz dwuręczny. Chyba, że mam zestaw magiczny lewak + gadający miecz (magiczny), to zdecydowanie zestaw.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Raenn »

Puklerz jest fajny jak nie ma się lewaka i ma się magicznego jednoręka. Ale niekoniecznie będziesz nim w ogóle robił większe dmg niż słabym dwurękiem. Po prostu w walce z hordami dłużej wystoisz a to w większości wypadków oznacza szybsze i stabilniejsze postępy. Jeśli jednoręk nie jest magiczny, ani nie masz magicznego lewaka to z moich obserwacji wynika, że dwuręk zawsze i wszędzie. Jeśli mała ilość wrogów znaczy 1/2 to raczej dwuręk... ale... zanim wytrenujesz jakiś rozsądny procent zawodu lepiej będzie Ci szło z pawężem. Mówię to jednak stety-niestety jedynie z mojej perspektywy rozłożenia cech i rasy. Jakby ktoś miał całkiem inny build to nie wiem, jakby to działało.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Tryggvi »

Miril pisze:Gość pisze, że młoda postać i w sumie noobek, a ty mu o lewaku :lol: Już espadona prędzej zdobędzie niż lewak :P
A co to na Arkadii jest tylko jeden lewak? :o
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dorgann »

Miril pisze:Gość pisze, że młoda postać i w sumie noobek, a ty mu o lewaku :lol: Już espadona prędzej zdobędzie niż lewak :P
Juz widze jak gadajacy mowi: A co tam trzymasz w rece? To chyba nie miecz? Buahahaha!

zdegustowany
Foile
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2017 13:55

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Foile »

Coz, liczylem na troszeczke wiecej szczegolow, ale i tak dziekuje za zaangazowanie w odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Dviella
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017 16:38

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dviella »

A to przy mieczniku lewak (niemagiczny) zawsze plus jednoreczny? Czy trzeba mieć ten jakiś tam zestaw (cokolwiek to jest)? A co z walką dwiema bronmi. Bo trenuje i trenuje a ten miecznik nie ma mozliwosci trenowania takiej umiejętności?
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Kerhenia »

A co z walką dwiema bronmi. Bo trenuje i trenuje a ten miecznik nie ma mozliwosci trenowania takiej umiejętności?
Miecznik nie ma możliwosci trenowania dwóch broni, zostają tylko gildie podróżników.
A to przy mieczniku lewak (niemagiczny) zawsze plus jednoreczny? Czy trzeba mieć ten jakiś tam zestaw (cokolwiek to jest)?
Nie jestem pewna, czy zrozumiałam pytanie. Jak już trzymasz lewak, to dwuręcznej broni nie chwycisz, bo jedną rękę masz zajętą. Stąd też jedyna możliwość, to lewak do jednej łapy i coś jednoręcznego do drugiej. W przypadku miecznika miecz chyba najlepszy :P
Inną sprawą jest akurat to, w jakich sytuacjach jednołapny + lewak jest lepszy niż dobry dwuręk.
ODPOWIEDZ