Przybliżenie zawodów - miecznik.

Forum Pomoc dla Początkujących.
Filarion
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2019 17:45

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Filarion »

* spec jest jednym ze slabszych, ale nie przesadzalbym z tym zamuskiwaniem (poza tym, im dluzej trwa walka, tym wiecej expa, wiec czesciowo jest to kompensowane)
viewtopic.php?f=17&t=822&start=10#p50490
Aulus
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2018 18:41

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Aulus »

Filarion pisze: 06 lip 2019 21:43
* spec jest jednym ze slabszych, ale nie przesadzalbym z tym zamuskiwaniem (poza tym, im dluzej trwa walka, tym wiecej expa, wiec czesciowo jest to kompensowane)
viewtopic.php?f=17&t=822&start=10#p50490
No na logikę nikt by nie zakodował tak niesprawiedliwego i nielogicznego naliczania expa, ale zadałem pytanie temu Ferilowi skąd wziął takie info.
Aulus
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2018 18:41

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Aulus »

Filarion pisze: 06 lip 2019 21:43
* spec jest jednym ze slabszych, ale nie przesadzalbym z tym zamuskiwaniem (poza tym, im dluzej trwa walka, tym wiecej expa, wiec czesciowo jest to kompensowane)
viewtopic.php?f=17&t=822&start=10#p50490
Myślałem jak Ci to objaśnić najprościej tak, żeby było to poparte liczbami. No i wymierna ilość doświadczenia to nieznak. Jak będziesz go robił 60 minut, to nie będzie to większy nieznak niż jak będziesz go robił 30 minut. To ten sam nieznak. Opłaca się szybciej zabijać i w 60 minut robić dwa nieznaki, a nie jeden.
Oyvind
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2020 11:46

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Oyvind »

Witajcie,

troche stare infiormacje tutaj, jak to dziala w dzisiejszych czasach?
miecznik z poziomu AJ daje rade?
zauwazylem ze lepiej mi z puklerzem niz z 2h mieczem (duzo do ukonczenia)
a i puklerz lepiej chodzi od tarczy w sensie expienia.
Pozatym nie zauwazalna roznica w sile speca pomiedzy 2h a 1h+puklerz uzywajac miecza 1.5 recznego

KTos ma jakies obserwacje na ten temat? i mam tu na mysli ludzi bez etatu, wiadomo ze pelny zawod lepiej bedzie dzialal.

i moze poleci najlepszy rozklad cech dla czlowieka? zrecznosc chyba ponad sile przy mieczniku?

dzieki
Awatar użytkownika
Llara
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2017 17:07

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Llara »

Ja niestety wypowiem się bardziej dla satysfakcji, że też umiem pisać, bo nie prowadzę jakichś wnikliwych obserwacji i nie robię żadnych notatek, czy statystyk, do tego tak rzadko używam puklerzy, że trudno tu o pełną wiedzę.

Niemniej jednak mi zawsze lepiej z dwuręcznym, niż z jakąkolwiek kombinacją. Oczywiście z całą pewnością zależy to też od samego miecza.

Jako elfka stawiam na 22100 i zaryzykuję twierdzenie, że i człowiek będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
Eleanor
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2019 23:10

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Eleanor »

Na pełnym AJ najlepiej w większości przypadków radzi sobie miecznik z mieczem dwuręcznym - puklerz może się przydać tylko, jeśli ktoś ma cechy solidnego tanka albo walczy z hordami słabych wrogów. Na samym początku najlepiej postawić na pawęż, jesr faktycznie taka chwila, w której puklerz może działać najlepiej przy samotnym treningu. Myślę, że około 40-50% zawodu.

Uważam też, że lepiej sprawdzają się miecze jednoręczne i dwuręczne niż półtoraręczne - oczywiście, o ile nie walczysz z kimś, kto wytrąca i nie chce Ci się żonglować bronią. Walcząc półtorakiem zawsze na czymś tracisz (dmg/celności) więc mija się to z celem.

To solidny zawód i jak najbardziej daje radę - bojowo ma wszystko, co trzeba żeby porumakować w drużynie lub samemu.

Rozkład cech zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Myślę, że kluczowa jest siła, bo na niej bazuje parowanie i siła ciosów, czyli dwie najmocniejsze strony zawodu. Jeśli chcesz radzić sobie z pojedynczymi wrogami - celuj w zręczność. Jeśli z grupami - mieszaj zręczność z wytrzymałością.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2020 18:32 przez Eleanor, łącznie zmieniany 1 raz.
Only an honest death will cure you now.
Awatar użytkownika
Eleanor
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2019 23:10

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Eleanor »

Dysleksja nie wybiera, chcesz moje orzeczenie na PW, czy mam wrzucić ksero na forum?
Only an honest death will cure you now.
Filarion
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2019 17:45

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Filarion »

Eleanor pisze: 09 maja 2020 18:32 Dysleksja nie wybiera, chcesz moje orzeczenie na PW, czy mam wrzucić ksero na forum?
Sorry, przy dzisiejszym poziomie wtyczek do przeglądarek i mechanizmów sprawdzania pisowni postowanie 'mam papier na dys...' to jest dodatkowe przyznanie się do głupoty i jasny wyraz tego gdzie ma się współczytaczy. EOT.
Awatar użytkownika
Eleanor
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2019 23:10

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Eleanor »

Na telefonie nie mam żadnego programu, Złotko. Może są jakieś, ale nie jestem informatykiem. Równie dobrze mogłabym się obruszyć, że przeklinasz i mnie obrażasz, co w oczywisty sposób łamie netykietę.
Only an honest death will cure you now.
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Rukhar »

Filarion pisze: 09 maja 2020 18:33
Eleanor pisze: 09 maja 2020 18:32 Dysleksja nie wybiera, chcesz moje orzeczenie na PW, czy mam wrzucić ksero na forum?
Sorry, przy dzisiejszym poziomie wtyczek do przeglądarek i mechanizmów sprawdzania pisowni postowanie 'mam papier na dys...' to jest dodatkowe przyznanie się do głupoty i jasny wyraz tego gdzie ma się współczytaczy. EOT.
Mnie bardziej irytuje czytanie takich grammar nazi, którzy się wpieprzają zawsze tam, gdzie kompletnie nikt ich nie potrzebuje. Misja niesienia przez świat poprawności językowej jest jak najbardziej słuszna, ale wypominanie komuś błędów w taki sposób jest śmieszne, a jednocześnie też żałosne.

Co do miecznika na 75% to raczej celowałbym bardziej w miecz dwuręczny, ewentualnie pawęż w połączeniu z dobrą zbroją i półtorakiem/magikiem jednoręcznym.

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
ODPOWIEDZ