Przybliżenie zawodów - miecznik.

Forum Pomoc dla Początkujących.
Oyvind
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2020 11:46

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Oyvind »

dziękuję.

a miecze 2h od kowala godne polecenia? skoro dwa moje ulubione to półtoraki (bastard z KV i miecz z Ebino)

dzięki raz jeszcze
Awatar użytkownika
Llara
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2017 17:07

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Llara »

Oyvind pisze: 09 maja 2020 19:48 a miecze 2h od kowala godne polecenia? skoro dwa moje ulubione to półtoraki (bastard z KV i miecz z Ebino)
Raczej nie, różnica w walce mieczami z kuźni i zdobycznymi, na przykład kupionymi na aukcjach jest widoczna i znacząca.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Tryggvi »

Filarion pisze: 09 maja 2020 17:55Jestem tolerancyjny, no ale dzizas kurwa ja pierdolę.
Bez czapy typ co elfa wybral sie odezwal.
Gunbjorn
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2021 21:49

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Gunbjorn »

Wybrałem miecznika jako zawód do drużyny i bardzo pasujący do klimatu mojej postaci.
Mam pytanie co do zasłaniania. Ponieważ według tabelki z Wikipedii ma on najgorsze zasłanianie z wszystkich zawodów.
Czy jest to odczuwalne podczas gry?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Kerian »

Jesli sie staniesz czuly na wiatr i spadajacy snieg to... Tak, kazdy pkt umow ma znaczenie.

Jednak ja bym powiedzial ze nie tak bardzo.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Adventicus »

Do tych, którzy ciągle grają... Jak to obecnie wygląda na mieczu jeśli idzie o solo exp i exp drużynowy na tle innych zawodów bojowych? Dzieki
Dogid
Posty: 135
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Dogid »

Generalnie... trzeba mieć jakiegoś korsarza lub legionistę na pierwszą linię i możesz jako tako grać.
Moje wrażenie jest takie, że przy podobnym poziomie postaci to jednak u innych lecą szybciej postępy.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Adventicus »

Szukam optymalnego zawodu pod postać, która była prowadzona głównie 221 (zaczynałem jako myśliwy). Myślałem o mieczu, ale sam do końca nie wiem...
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Gritta »

Po 221 chcesz offa, więc fanatyk/barb/miecznik/partyzant/nożownik. Zagaduję, że mówisz o cechach z człowieka. Ukrywajki generalnie odradzam, jeśli ktoś mówi o optymalnym zawodzie. Fanatyk wygrywa jako dps, jeśli masz tanka do teamu i możesz sobie wytrenować wszystkie bronie z czasem, więc na brak opcji nie da się marudzić. IMO expienie solo jest mało przyjemne, o ile nie masz jakiegoś potężnego setu, natomiast z dobrym setem chodzi bardzo przyjemnie. Barb wygrywa jeśli chcesz podexpić i masz blisko do szkieli/masz zamiar solować golemy i trolle, mam wrażenie że lepiej radzi sobie jako samotny wilk niż fanatyk (i ma większy potencjał do kombinowania z bugoexpem), ale ma mniej broni do wyboru, więc jest mniej uniwersalny jeśli chodzi o wybór expowiska; w teamie natomiast ogłuch jest bardzo, bardzo potężny przy bossfightach i pvp. Miecznik jest najbardziej naładowany drużynówkami. Nim i team fajnie pociągasz, i w walkach drużynowych się przydasz do łamania, i trochę może nawet coś potankujesz bo tego parowania jest sporo, do tego troszkę uników; solo też sobie będziesz pięknie radził. Najtrudniej jednak o magika albo po prostu solidną broń. Jeśli masz dużo magii/zapas solidnych mieczy 2h, to miecznika zdecydowanie polecam jako najlepszego z tych trzech. Nawet jeśli nie masz dostępu do obrażeń obuchowych, to defy i drużynówki są absolutnym gamechangerem. Jest w nim chyba najmniej kombinowania, nie ma absolutnie nic zbędnego i nie musisz aż tak się przejmować tym, że masz więcej niż 2 moby na lokacji.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Przybliżenie zawodów - miecznik.

Post autor: Apolios »

221 na gladzie też się świetnie sprawdzi, szczególnie z sensowną tarczą, gdyż jej skuteczność bazuje na sile. Mnie się najefektywniej expiło na gladzie, szczególnie z rogatą tarczą.
ODPOWIEDZ