Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Grając myśliwym doszedłem do wniosku, że intelekt owszem jest istotny, acz nie na tyle by warunkować wyróżnianie tej cechy.
Alto
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2017 03:30

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Alto »

Int rogue ftw
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Pytanie do aktywnych myśliwych, jakie zmiany należałoby wprowadzić aby uczynić zawód myśliwego bardziej atrakcynym dla przeciętnego gracza? Chodzi mi o zmiany realnie do wprowadzenia, które możnaby przedstawic wizom I nie zmieniałyby charakteru zawodu.

Porażająca ilość odpowiedzi wiedzie mnie do stwierdzenia, iż myśliwy jest niestety zawodem głównie secondów.
Aune
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2018 22:25

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Aune »

Mam pytanko. Kto zarobi najwięcej w tym samym czasie na zbieraniu ziół - myśliwy, kupiec czy odkrywca przy wymaksowaniu um na 75% bez etatu?
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Tarran »

1.Kupiec - co prawda ma niżej zielarstwo od myśliwego, ale przy zbieraniu na kosiarkę to nie ma aż takiego znaczenia, a dzięki targowaniu dostanie lepszą cenę
2.Myśliwy - najwyższe zielarstwo
3.Minimalnie gorzej, bo ma troszeczkę targowania, ale dużo mniej zielarstwa, tylko przy zbieraniu na kosiarkę to znowu nie takie istotne, być może nawet na równi z myśliwym
Podsumowując, dzięki targowaniu, wybija się kupiec jeżeli patrzeć tylko na zarobek.

Inną sprawą, że najlepiej można zarobić na zbieraniu konkretnych ziół by odsprzedać je zainteresowanym graczom - tu myśliwy panuje niepodzielnie.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Aune pisze:Mam pytanko. Kto zarobi najwięcej w tym samym czasie na zbieraniu ziół - myśliwy, kupiec czy odkrywca przy wymaksowaniu um na 75% bez etatu?
Polecam myśliwego I znalezienie kupca (np Isil) do sprzedawania ziół. Myśliwy ponadto jest w stanie zarobic całkiem znośnie na skórach oraz na szczątkach.
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Tarran »

Szczątki akurat nie mają nic wspólnego z myśliwym, tutaj lepiej zarobi dowolny zawód bojowy.Skóry to porażka, zwłaszcza na 75 procent, kompletnie nieopłacalne w stosunku do poświęconego czasu.
Kupców nie da się zazwyczaj znaleźć, a mają tylko minimalnie niżej zielarstwo, dlatego pod względem czysto zarobkowym najlepiej wypada kupiec i tyle.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Hiof »

Adventicus pisze: Myśliwy ponadto jest w stanie zarobic całkiem znośnie na skórach oraz na szczątkach.
Dodatkowo każdy może wyciąć mięso z ciała. Z niedźwiedzia jest to ok. 10 złotych monet.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Tarran pisze:Szczątki akurat nie mają nic wspólnego z myśliwym, tutaj lepiej zarobi dowolny zawód bojowy.Skóry to porażka, zwłaszcza na 75 procent, kompletnie nieopłacalne w stosunku do poświęconego czasu.
Kupców nie da się zazwyczaj znaleźć, a mają tylko minimalnie niżej zielarstwo, dlatego pod względem czysto zarobkowym najlepiej wypada kupiec i tyle.
Wiesz równie dobrze mogę założyc, że zbieram deliony i dziurawce i zamiast zielarzy upycham je graczom. W tym momencie targowanie się kupca mam gdzieś a przy tej samej wysokości mentali jestem w stanie dlużej zbierać zioła, gdyż przy wyższym um z zielarstwa jestem bardziej ekonomiczny przy wykożystaniu many, a przy wyższej spostrzegawczości jestem w stanie wyjąć więcej ziol z jednej lokacji.
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Tarran »

Zgadza się.Dlatego napisałem, że inną sprawą jest zbieranie ziół pod graczy, na zamówienie.Wtedy myśliwy wypada najlepiej.Jednak mam wrażenie, że w pytaniu chodziło o zarabianie sposobem na kosiarkę - tutaj kupiec wygrywa.
ODPOWIEDZ