Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Forum Pomoc dla Początkujących.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Drubin »

Nie skupie sie na aspekcie bojowym bo na ten troche jest u mnie za wczesnie. Jednakze w sprawie mysliwego chcialbym zwrocic na cos innego uwage (tak, tutaj bedzie placz). Obecnie potrafie swoim slabiutkim elfem wyciagnac na paczkach w godzine 80 zlota (tez dlatego, ze nie mam wymaxowanej reputacji gdzieniegdzie no i wytrzymki brak). Gdybym podexpil i reputacje i wytrzymke pewnikiem 100-120 zlota na godzine by wpadalo.

IMHO zatem mysliwy powinien bez problemu porownywalnie tyle samo albo i lepiej zarobic na skorach/miesie/perlach/wodorostach/rybach. Tymczasem jest to awykonalne - mi sie przynajmniej nigdy nie udalo. Zwrocmy uwage, ze pomijajac ryby (sloma/siano/sloma/siano) to wykonywanie wszystkich pozostalych czynnosci jest angazujace, albo i tez potencjalnie niebezpieczne (perly i chwasty). Poki co na rybach nie wyciagnalem nigdy wiecej niz 50zlocisza w ciagu arkowej doby (circa 48 minut). Perly to wielka loteria, wodorosty bynajmniej niczego nie urywaja. I tutaj wlasnie mnie to troche jednak boli. Skoro poczatkujaca postac moze bez jakiegokolwiek ryzyka, poswieciwszy moze 5h na wyrobienie sobie reputacji w dwoch-trzech rewirach kosic takie pieniadze to troche mi sie jako mysliwemu smutno robi.

Tutaj troche placzu, ale fajnie moze by bylo gdyby sie dalo:
- dorzucic mysliwemu dawnego 'speca' rybaka umozliwiajacego ocene lowiska.
- podniesc dla mysliwego ceny skupu/odbioru rzeczy z nim powiazanych (skor/miesa/ryb/wodorostow) - kamienie (perly i bursztyn) mozna opychac u kupcow
- moze przywrocic dla niego dawne zlecenia w karczmach

Wtedy mysliwy bylby o wiele bardziej przyjemny do grania, a tak teraz niestety napalilem sie na niego jak szczerbaty na suchary i troche jestem rozczarowany (w kontekscie erpega i codziennej aktywnosci).
Awatar użytkownika
Soel
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2017 10:17

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Soel »

Drubin pisze:Poki co na rybach nie wyciagnalem nigdy wiecej niz 50zlocisza w ciagu arkowej doby (circa 48 minut).
Parę razy łowiłem ryby nie będąc myśliwym (łowiectwo na poziomie GP, nie wiem jakie to miało znaczenie) i pełny wóz ryb zbierałem w ok. 4-5h. Po wcześniejszym umówieniu się z kupcami z Novigradu zarabiałem na nim 3-4 mth.

Jeśli piszesz, że w 48 min. byłeś w stanie kasować na rybach 50 zł, to sprzedając je u pośrednika wyciągnąłbyś 187,5 zł za godzinę łowienia ([60 min/48 min] * 50 zł * 3), czyli jakieś 10 mth za 6-godzinny rajd wynajętym wozem. Wskaż mi chociaż jedno bardziej opłacalne zajęcie. ;)

Poza tym zielarstwo u myśliwego to przywilej, który pozwala zarabiać tyle, że głowa mała. A i w drużynowej walce, o ile nie musi przyjmować na siebie ciosów, bardzo nie odstaje.

Z jednym jednak się zgadzam: mięsa i skóry są na rynku warte tak mało, że już kilkakrotnie szybciej zarobi się zabijając szczury. Warto by to było przedyskutować oddzielnie.

Piszesz, że jesteś rozczarowany w kontekście erpega i postulujesz, żeby podnieść ceny skupu wodorostów? Hyhy, dobry trolling ;)
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Stellan »

Adventicus pisze:Owszem działają, problem w tym jak działają. Fakt, że coś jest teoretycznie mozliwe nie znaczy że jest to praktyczne.
Osłabienie siły ofensywnej zawodu jakie następuje przy dierżeniu drzewca jedną reką nie jest, w mojej opini, warte niewielkiego wzrostu defensa.
Sprawdz topowy drzewiec i pawez.

Drubin pisze: Obecnie potrafie swoim slabiutkim elfem wyciagnac na paczkach w godzine 80 zlota (tez dlatego, ze nie mam wymaxowanej reputacji gdzieniegdzie no i wytrzymki brak). Gdybym podexpil i reputacje i wytrzymke pewnikiem 100-120 zlota na godzine by wpadalo.
IMHO zatem mysliwy powinien bez problemu porownywalnie tyle samo albo i lepiej zarobic na skorach/miesie/perlach/wodorostach/rybach. Tymczasem jest to awykonalne - mi sie przynajmniej nigdy nie udalo.
Mozesz przeciez wyciagac 120 zlotych monet na paczkach i miec bonus w postaci lepszych ziol/miesiw/skor/. Niestety te najlepsze pojawiaja sie majac wiecej niz 75% zawodu i dostep do magikow/terenow.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Stellan:

Generalnie preferuje dwuręka i spodenki/naudziaki plus karacene, nareczaki i helm. Wszystko zależy od tego na co i gdzie się wybierasz, polując na powiedzmy sarny preferuje dwureka z możliwie najlepszym wyważeniem.

Nie zrozumcie mnie źle, ja nie płacze, że zawód jest słaby etc przeciwnie, jestem bardzo zadowolony z posiadanego zestawu umiejętności RPG i zarabianych kwot.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Taka mała rzecz, która przyszła mi na myśl odnośnie speca. Jeśli zaskakuje z ukrycia, spec losuje mi się skutecznie dostaje czasem opis, ofiara otrząsa się wyraźnie zaskoczona, a czasem owego opisu nie ma. Co daje owo zaskoczenie? Czy jest tu jakis dodatkowy bonus czy tylko dodatkowa linijka w opisie uderzenia?
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Amargein »

Jak nie ma opisu o otrząsaniu się, oznacza to, że ofiara widziała jak się do niej skradasz i tylko z wrodzonej uprzejmości nie zaatakowała cię pierwsza.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Coś co zawsze wywołuje uśmiech na moich ustach.

Uwaznie wpatrujesz sie w rudego nieufnego lisa, sciskajac kurczowo dluga dwustronna naginate dlonmi.
Czekajac na odpowiedni moment przyjmujesz dogodna pozycje do wyprowadzenia ciosu.
>
Podkradajac sie na granicy widocznosci zrywasz sie nagle, by krotkim skokiem dopasc do rudego
nieufnego lisa i uderzyc dluga dwustronna naginata w pysk zadajac smiertelne obrazenia. Twa ofiara
otrzasa sie wyraznie zaskoczona.
Rudy nieufny lis umarl.
Walkirr
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2016 06:03
Lokalizacja: San José, Costa Rica

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Walkirr »

Drodzy myśliwi, powiedzcie jak ważny jest intelekt w tym zawodzie?
Przydaje się do czegokolwiek czy wszyscy stawiają na siłę i wytrzymałość?
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Airhil »

Do zielarstwa i tropienia.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - Myśliwy

Post autor: Adventicus »

Walkirr pisze:Drodzy myśliwi, powiedzcie jak ważny jest intelekt w tym zawodzie?
Przydaje się do czegokolwiek czy wszyscy stawiają na siłę i wytrzymałość?
Może jestem inny, ale przy półelfie opartym na człowieku zdecydowałem się na ustawienie 22100. Intelekt owszem przydaje się przy ziołach I tropieniu, ale jak dotąd jedynie tropienie fauna nastręczało mi problemów z ilością many.
ODPOWIEDZ