Przybliżenie zawodów - nożownik

Forum Pomoc dla Początkujących.
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Dymhard »

Nie mam bladego pojęcia o czym piszesz.
Awatar użytkownika
Fae
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2020 10:12

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Fae »

Nożownik ma dwa style walki, które zmieniasz za pomocą komendy 'gzstyl zmien'. Samo 'gzstyl' wyświetli informacje na temat tego, którym obecnie się posługujesz. Jeden z nich zastępuje 100% ciosów specami, które mają bardzo niski mnożnik obrażeń, ale pomijają ac przeciwnika i (wydaje mi się) są bardziej celne. Drugi to rzadsze ciosy specjalne ale o większym mnożniku i szansie na krytyk. Oba style zależą od umiejętności 'precyzyjny cios'.

Atak z zaskoczenia, to druga umiejętność specjalna w zawodzie i zależy od niej, cóż :D atak z zaskoczenia, czyli to co zadzieje się po wpisaniu komendy 'zaskocz'.
Mischief is its own reward.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Adventicus »

Kerian pisze: 16 cze 2021 05:34 Nie za bardzo wiem o co chodzi.

Cios z ukrycia to jedna sprawa, a spece z pierwszej linii to druga.

Tak bardzo sie nie wglebialem, ale wydaje mi sie ze najlepszy spec to ten co rzadziej specujesz ale mocniej. Nie wiem jak sie nazywa.
To zależy co lejesz ... Jak lejesz mobki bez pancerza to owszem, jak lejesz mobki z pancerzem albo graczy to ten co zmienia wszystkie opisy walki.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Kerian »

Rozpoczynam bicie mobka
gzstyl
Starasz sie trafiac w najmniej osloniete fragmenty ciala przeciwnika.
Bije mobka
gzstyl zmien
Postanawiasz trafiac w najmniej osloniete miejsca ciala przeciwnika.
Zabijam mobka i automatycznie pojawia mi sie cos takiego:
Starasz sie trafiac w najmniej osloniete fragmenty ciala przeciwnika.


To tak powinno teraz byc?
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Adventicus »

Zmiana stylu zajmuje troche czasu skuteczna zmiana nastepuje w momencie gdy zmieniają się opisy zadawanych ciosów. "Najmniej osłonięte" to spec, który wchodzi pod pancerz, "najbardziej wrażliwe" to spec ogólny z więszą siła.
Gretiks
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2023 18:33

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Gretiks »

Zmiana stylu zajmuje dużo czasu, ukrywanie działa tylko w mieście i właściwie tylko jak nie nosisz zbroi. Ogólnie zawód dla erpegowców. Mam go i tylko dlatego nie zmieniam, bo sztylety pasują mi do ulicznika/polelfa. Wczoraj poszedłem z drużyną dwóch barbarzyńców i legionista i na 23 mobki zabiłem chyba raz. Mogliby tę zmianę stylu zrobić natychmiastową chociaż. Zmieniłbym na barbarzyńcę, ale połełf z dwuręcznym młotem jakoś mi się gryzie.
Aro
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2021 10:46

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Aro »

Nie gralem co prawda nozowniekem, ale wiem z "obeserwacji" ze ukrywanie dziala bardzo dobrze rowniez poza miastem. Po prostu jest jakis ujemny modyfikator. Jednak poziom ukrywania nozownika jest na tyle wysoki, ze spokojnie przewyzsza wiekszosc zawodow, rowniez poza miastem.
Mozna sobie przetestowac przemykajac/ukrywajac sie na "agresywnych" mobach.
Gretiks pisze: 04 mar 2023 08:55 Zmiana stylu zajmuje dużo czasu, ukrywanie działa tylko w mieście i właściwie tylko jak nie nosisz zbroi. Ogólnie zawód dla erpegowców. Mam go i tylko dlatego nie zmieniam, bo sztylety pasują mi do ulicznika/polelfa. Wczoraj poszedłem z drużyną dwóch barbarzyńców i legionista i na 23 mobki zabiłem chyba raz. Mogliby tę zmianę stylu zrobić natychmiastową chociaż. Zmieniłbym na barbarzyńcę, ale połełf z dwuręcznym młotem jakoś mi się gryzie.
Gretiks
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2023 18:33

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Gretiks »

Na tą chwilę nie jestem się w stanie ukryć przed niczym, czy to w lesie, czy to w mieście. Pozostaje mi czekać aż dostanę więcej treningów. Mam nadzieję, że na umach bez etatu ukrywanie będzie działać. Chciałbym używać ataku z zaskoczenia skoro wykupuję. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Adventicus »

Jeśli chcesz się bawić w pvp, zaskakiwanie graczy na expowiskach etc to lepszy do tego jest partek. Do zaskakiwania npc, ma to znaczenie raczej rpgowe niż jakiekolwiek inne. Na poziomie gp spokojnie dasz radę zaskoczyć orka w KZ. Co do zasady jednak polecam wytrenowanie podstawowego speca zanim zabierzesz się za zaskakiwanie. Do tego, zwłaszcza na niższych poziomach, pilnuj stylu walki.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Przybliżenie zawodów - nożownik

Post autor: Kerian »

Podobno to jest tak ze kazda lokacja ma bonus do ukrywania, a ten bonus mnozy speca i dzieki temu zaskoki sa mocniejsze... I sa dedykowane expowiska dla nozownika. Jednak ja w praktyce tego nie ogarnelem.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
ODPOWIEDZ