Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Forum Pomoc dla Początkujących.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ethian »

Hej!

Po kilkunastu latach powróciłem do Arkadii i widzę, że wiele się tutaj zmieniło. Dużo czytam wiki i staram się to jakoś poukładać ale wciąż mam kilka pytań. Starałem się przeszukać forum, ale duża część postów jest dosyć stara (i być może już nieaktualna) więc prosiłbym aby ktoś mi tutaj mógł odpowiedzieć na moje pytania i rozwiać moje wątpliwości.

Przede wszystkim zawody - na chwilę obecną najciekawszym dla mnie wydaje się legionista lub korsarz. Nie wiem natomiast jak oba się spisują, czym rzeczywiście się różnią itp. Jeśli byłby ktoś w stanie mi przybliżyć plusy i minusy każdego z nich byłbym wdzięczny. Wdł wiki wydaje mi się, że są one niemial identyczne - z różnicami legionista ma parowanie a korsarz uniki.

Dodatkowo chciałbym zapytać jak to jest z emocjami. Jesli np. wybiorę korsarza to te emocje będą powiązane z morzem/statkami/wyspami? Nie ukrywam, że moja postać nie ma nic wspólnego z morzem, więc taki zestaw emocji raczej nie wchodzi w grę.

A być może ktoś z Was mógłby mi doradzić inny zawód? Moją postać planuje zbudować na walce toporem z tarczą, i wybierając zawód starałem się tym właśnie kierować.

I pytanie dodatkowe, na które nie ma informacji na ArkaWiki. Otóż, które ze stowarzyszeń przypisane jest do Legionisty ? (np. fanatyk - mc, partyzant - scoi, miecznik - kampania gryfa itp).

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Werbat »

Te zawody nie są podobne. Spec (siła) jest zupełnie inny, do tego legionista ma dużo wyższe drużynówki.
Emocje o morzu to raczej z pochodzenia, nie z zawodu.
'Stowarzyszeniem przypisanym' jest niby OHM.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ald »

Werbat pisze:Te zawody nie są podobne. Spec (siła) jest zupełnie inny, do tego legionista ma dużo wyższe drużynówki.
Emocje o morzu to raczej z pochodzenia, nie z zawodu.
A wlaśnie, że korsarz ma emocje "o morzu" ;)

Z mojego punktu widzenia (gram korsem, ale podoba mi się też zawód legionisty) korsarz to zawód o średniej sile ataku, jego plusem jest tarczownictwo i zasłona grupowa, oraz umy niebojowe tyczące się eksploracji świata (pływanie, wspinaczka, wyczucie kierunku).
Pierwotnie wybrałem korsarza ponieważ komponuje mi się z historią postaci, oraz ze względu na te umiejętności które wymieniłem, więc jestem zadowolony - aczkolwiek jeżeli ktoś chce przywalić to raczej szuka innego zawodu.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Werbat »

A to przepraszam, wydawało mi się, że takie rzeczy dawno przeszły do pochodzeniówek.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Volhold
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2015 15:31

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Volhold »

Ethian pisze:Hej!
A być może ktoś z Was mógłby mi doradzić inny zawód? Moją postać planuje zbudować na walce toporem z tarczą, i wybierając zawód starałem się tym właśnie kierować.
Taki zestaw umów możesz także uzyskać wybierając zawód gladiatora.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ethian »

Ald pisze:
Werbat pisze:
... korsarz to zawód o średniej sile ataku, jego plusem jest tarczownictwo i zasłona grupowa,
Z tego co udało mi się wyczytać to tak samo jak legionista - średnia siła ataku oraz wysoka defensywa. Poszukuję bardziej szczegółowych informacji nt. różnic pomiędzy tymi zawodami.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ald »

Ethian pisze:
Ald pisze:
Werbat pisze:
... korsarz to zawód o średniej sile ataku, jego plusem jest tarczownictwo i zasłona grupowa,
Z tego co udało mi się wyczytać to tak samo jak legionista - średnia siła ataku oraz wysoka defensywa. Poszukuję bardziej szczegółowych informacji nt. różnic pomiędzy tymi zawodami.
Obciąłeś to zdanie, a dalej właśnie było to, co nie jest "tak samo" ;)
Korsarz prócz powyższych ma bardzo wysokie umy dotyczące eksploracji świata, legionista za to - drużynowe.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ethian »

Ald pisze:
Ethian pisze:
Ald pisze:
Z tego co udało mi się wyczytać to tak samo jak legionista - średnia siła ataku oraz wysoka defensywa. Poszukuję bardziej szczegółowych informacji nt. różnic pomiędzy tymi zawodami.
Obciąłeś to zdanie, a dalej właśnie było to, co nie jest "tak samo" ;)
Korsarz prócz powyższych ma bardzo wysokie umy dotyczące eksploracji świata, legionista za to - drużynowe.
bo chciałem się skoncentrować wyłącznie na porównaniu skuteczności bojowej (celowo pomijajać walke druż oraz eksplorację) :)
Awatar użytkownika
Sadriviel
Posty: 79
Rejestracja: 23 mar 2016 07:37

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Sadriviel »

Legionista ma CHYBA najsłabszego speca ze wszystkich zawodów, a jeśli nie najsłabszego to niedaleko mu do tego. Zadanie tego zawodu to wytrzymanie jak najwięcej (wysokie defensy, być może najwyższe) i przewodzenia drużynie - wysokie rozkazy, możliwość zasłony i krycia się za kimś (żaden inny zawód tego nie ma). Legionista to tank. Dużo wytrzymasz, ale przeciwnika raczej "zamuskasz" na śmierć.

Korsarz ma wszystko średnio, poza drużynówkami, które są lekko wyższe od reszty zawodów. Obok gladiatora jest to zawód, który poleca się osobom chcącym grać bardziej solo. Archetyp typowego warriora.

Gdybym miał wybrać z tych dwóch - wziąłbym korsarza. Mocniejszy spec, dobre drużynówki.
Cierpliwość i spokój nie są moimi cnotami.
Ethian
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2017 12:14

Re: Przybliżenie zawodów - legionista i korsarz

Post autor: Ethian »

Sadriviel pisze:Legionista ma CHYBA najsłabszego speca ze wszystkich zawodów, a jeśli nie najsłabszego to niedaleko mu do tego. Zadanie tego zawodu to wytrzymanie jak najwięcej (wysokie defensy, być może najwyższe) i przewodzenia drużynie - wysokie rozkazy, możliwość zasłony i krycia się za kimś (żaden inny zawód tego nie ma). Legionista to tank. Dużo wytrzymasz, ale przeciwnika raczej "zamuskasz" na śmierć.

Korsarz ma wszystko średnio, poza drużynówkami, które są lekko wyższe od reszty zawodów. Obok gladiatora jest to zawód, który poleca się osobom chcącym grać bardziej solo. Archetyp typowego warriora.

Gdybym miał wybrać z tych dwóch - wziąłbym korsarza. Mocniejszy spec, dobre drużynówki.

Po rozmowie z Aldim do gry wszedł również gladiator - mógłbyś coś na jego temat powiedzieć ? Właśnie tego typu informacji poszukiwałem, krótki opis wskazujący mocne i słabe strony zawodu - dzięki !:)
ODPOWIEDZ