Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Godar »

@Kerhenia.
Kerhenia pisze:"Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewne pytanie... Głupio mi trochę o to pytać, ale... Nie chodzi mi o konkretny rok. Jaki mamy czas w Ishtar?"
Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie z powodu braku spójnej wizji (albo niewiedzy) ludzi, tworzących niegdyś domenę Ishtar. Ogólnie zgadzam się z Terenesem, że należy założyć, że jesteśmy gdzieś w okresie międzywojennym, ale niektóre opisy jednoznacznie wskazują, że jest już po drugiej Wojnie Północnej.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Ktos ma pomysl na to, w jaki sposob zglosic blad w skrzynce depozytowej banku Novigradzkiego?
Od poczatku kiedy zaczynalem uzywac depozytu, natrafialem na ten sam problem, mianowicie wlozenie jakiegokolwiek przedmiotu do wspomnianego depozytu.
Spodziewalem sie ze moze popelniam jakis blad lub literowke, wiec kiedy juz udalo mi sie przedmiot "umiescic" w skrzynce depozytowej, uczynilem sobie "podpowiedz" na lokacji, mowiaca mi jakiej to komendy uzyc by wpakowac dany przedmiot do depozytu.
Komenda wowczas brzmiala "wloz kamienie do skrzynki depozytowej".
Bylem zdziwiony kiedy kolejnym razem uzupelnialem kolekcje drogimi kamieniami.
"wloz kamienie do skrzynki depozytowej" wywolywalo reakcje Muda: "Wloz co do czego?". sprobowalem wersje krotsza "wloz kamienie do skrzynki", okazalo sie ze "udalo mi sie"...
Napisalem ze "udalo mi sie" nieprzypadkowo w cudzyslowie, dzis bowiem nie moge wlozyc kamieni ani pierwsza metoda, ani druga, brak wskazowki jasno informujacej na "tablicy" sprawy nie ulatwa, zgloszenie pomyslu w tej sprawie nie poskutkowalo zadna reakcja, w takim razie zapytowywuje:
JAK wy "umieszczacie" swoje "skarby" w depozycie?
(wloz/umiesc [cos tam] do skrzynki/skrzyni [depozytowej] - nie skutkuje)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Yalom
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2009 21:27

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yalom »

Wloz <co> do depozytu?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Niestety tez nieskuteczne :(
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Maylinne »

Najpierw przejrzyj depozyt.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Dziwne, ale zadzialalo :D
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Werbat »

Nic tu nie jest "dziwnego". Dopiero jak przejrzysz, na lokacji pojawia się skrzynka, więc dopiero wtedy możesz na niej operować.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Rozumiem to, choc dziwnym jest, ze moge przejrzec cos, czego na lokacji nie ma.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nazira »

Kiedyś Rafgart tłumaczył z tego co pamiętam, że skrzynki depozytowe generują się "lotnie" w czasie ich przeglądania. Stąd żeby na nich operować musisz najpierw przejrzeć depozyt.
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Czy takie trudne jest, sprawienie, by skrzynka byla "aktywowana" na "dowolna" komende zwiazana z depozytem?
Nawet jesli "tak":
To brak informacji "na tablicy" lub chocby w '?depozyt, ?skrzynka' to inna para kaloszy niz "jakas" jednorazowa informacja zamieszczona "gdzies", "kiedys". (Co moga pomyslec mlodzi ktorym trzebabylo "standaryzacji bram" by potrafili otworzyc? Skad oni maja czerpac informacje? Moze usunmy "menu" w karczmach?
Nowi niech kombinuja co jest w kuchni, uczac sie przez np przeszukanie 200 podstron forum?)

Informacja taka nie nastrecza chyba wielkich komplikacji koderskich (biorac pod uwage "mnogosc" miejsc w ktorych sa skrzynki depozytowe)?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
ODPOWIEDZ