Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Daleylia
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2014 10:33

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Daleylia »

Kertul pisze: Ostatnio jak tam byłem nie było garńca... A teraz jest tylko że pełen. Co daje piękne 11 litrów.
1. przelej wino z barylki do dzbana
2. przelej wino z dzbana do garnca
3. przelej wino z garnca do barylki - error ... :P jeden litr zostaje i mimo ze mamy odmierzone 2 litry w dzbanie to i tak jest lipa bo mam wciaz jeden w garncu
1. Kto Ci kazał używać pełnego garńca? Widocznie ktoś próbował zrobić zadanie i nie dał rady, a garniec zostawił. Jak on Ci 'miesza' przy przelewaniu, to weź go i odłóż na innej lokacji, a sobie weź pusty.
2. Jak już ktoś Ci pięknie podpowiedział - jest to zagadka logiczna. I uwierz nam - używając tych 3 naczyń, da się ją rozwiązać :) Trzeba tylko pokombinować w jakiej kolejności przelewać i do czego. Karta, ołówek - dasz radę :)

Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Paulie »

Tercoral pisze:W tym zadaniu mozna tylko przelewac.
A to pardon, robilem to zadanie ostatnio z 10 lat temu, moglem zle zapamietac. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Shaitis
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2015 16:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Shaitis »

Witam,

Niedawno przeniosłem się z innego Polskiego muda, z Arką miałem wcześniej nieco styczności i teraz moje pytanie:

a) forma a staz -> mianowicie, czy tygodniowy staz czasowy i staz wynikajacy z formy to dwie rozne pule? Np. przykładowo,
nabijam 10 punktów stażu tygodniowo (MAX), a do tego 'dokładam' jeszcze drugie tyle w formie... no właśnie, formy :) Czy też
po prostu jest to jedna pula i np. ktoś wyjeżdza, to 'nabija' kilka godzin czasowo i resztę dobija formą.
Nie wiem czy wyraziłem się dostatecznie jasno, jakby coś- dopiszę.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Masz treningi ze stażu + treningi z formy, wszystko w jedną pulę treningów, nie wiem czy wyraziłem się jasno :)
Shaitis
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2015 16:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Shaitis »

Nie dość :)

Powiedzmy, max tygodniowo można 8 godzin nabić (nie jestem pewien ale niech będzie za przykład),
czyli: czy ma sens wpisywanie 'staz+' po nabiciu owych 8 godzin przed 2 w nocy w poniedziałek? (czy staz otrzymany z innego zrodla
nie bedzie sie duplikowal/ przepadał)

Teraz chyba czytelnie :)
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Nie będzie się duplikował. 100% treningów robisz w ok 4 miesiące, a jak dodasz sobie z +staz, to zrobisz to szybciej. Dokładny przelicznij z tego co pamiętam jest taki, że 10 +staży, to 1 tydzień grania przynajmniej 5 godzin.
Shaitis
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2015 16:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Shaitis »

I właśnie o to mi chodziło, czyli po prostu nabijając formę, jestem w stanie skrócić domyslny okres oczekiwania na pełen staż.

Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Paulie »

Artak pisze:Dokładny przelicznij z tego co pamiętam jest taki, że 10 +staży, to 1 tydzień grania przynajmniej 5 godzin.
viewtopic.php?f=4&t=194&p=43718#p43718 - 30 +stazy to jeden tydzien.

EDIT: Oczywiscie chodzi o 30 form, nie ogarnalem, ze jedno uzycie komendy zjada ich trzy, wiec Artak napisal calkowicie poprawnie.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2015 12:25 przez Paulie, łącznie zmieniany 1 raz.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Hurio »

@Paulie: Tylko ze jeden +staz zabiera 3 pkty formy.

A bez tlumaczenia w ten sposob, wystarczy napisac ze nieziemska forma = 1% zawodu.
Kertul
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2015 10:15

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kertul »

Daleylia pisze:
Kertul pisze: Ostatnio jak tam byłem nie było garńca... A teraz jest tylko że pełen. Co daje piękne 11 litrów.
1. przelej wino z barylki do dzbana
2. przelej wino z dzbana do garnca
3. przelej wino z garnca do barylki - error ... :P jeden litr zostaje i mimo ze mamy odmierzone 2 litry w dzbanie to i tak jest lipa bo mam wciaz jeden w garncu
1. Kto Ci kazał używać pełnego garńca? Widocznie ktoś próbował zrobić zadanie i nie dał rady, a garniec zostawił. Jak on Ci 'miesza' przy przelewaniu, to weź go i odłóż na innej lokacji, a sobie weź pusty.
2. Jak już ktoś Ci pięknie podpowiedział - jest to zagadka logiczna. I uwierz nam - używając tych 3 naczyń, da się ją rozwiązać :) Trzeba tylko pokombinować w jakiej kolejności przelewać i do czego. Karta, ołówek - dasz radę :)

Powodzenia :)

Jeju ... widzę że tutaj ludzie nie są najsprytniejsi... Wiem że się da to jest zadanie na poziomie podstawowki.... Jednak nie wiedziałem że można brać jakiekolwiek inne naczynia. Nigdzie nie jest to powiedziane a jak próbowałem ze swoim bukłakiem to nie pozwalało. Więc założyłem że tylko to co jest w piwnicy się liczy... Czytajcie ze zrozumieniem a nie z miejsca zakładacie że ktoś jest głupi i nie umie rozwiązać zadania z wiaderkami ... Pycha pycha pycha i jeszcze raz pycha ....
ODPOWIEDZ