Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Pytanie o Staż i formę

Post autor: Numeron »

Morpen pisze:Witam serdecznie.

Mam pytanie o staż i formę za pomocą której ten staż można rozwijać.

Czy w jeden "stażowy tydzień" mogę uzyskać "podwójny" staż za 5h (chyba tyle potrzeba?) bycia w świecie Arkadii oraz np za 30 punktów formy. A może można w ciągu tygodnia uzyskać więcej "tygodniowych staży"? Na przykład maksymalny poziom za czas gry i na przykład dodatkowo 2 (60 pkt formy), 3 (90 pkt) itd.

Ogólnie chodzi mi o to, czy maksymalny tygodniowy staż to maksimum, czy właśnie za pomocą formy można dla przykładu w jeden tydzień wyexpić max stażu :D

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jezeli wyexpisz tyle formy to tak, mozesz w tydzien zrobic pelny zawod.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Morpen »

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Czas bycia żółtodziobem

Post autor: Morpen »

Rafgart napisał:
Zmienilismy sposob oznaczania graczy jako 'zoltodziobow' (czyli tych, ktorzy maja bonusy jak: darmowa podroz statkiem/dylizansem, urna w wiosce startowej, powrot do wioski przy pomocy mapy itd). Od teraz zalezy to od stazu wszystkich postaci na koncie gracza. Zoltodziobem jest sie, jesli suma stazy nie przekracza ilosci mozliwej do zdobycia przez 5 tygodni aktywnej gry.
Witam.

Mam pytanie do powyższego. Co oznacza powyższe stwierdzenie? Czy chodzi tutaj o staż w zawodzie, czy po prostu staż czyli jakiś czas zalogowany w ciągu tygodnia?

Jeśli maksymalny staż zdobywa się grając 5h w tygodniu, to kiedy przestanę być żółtodziobem? Po pięciu tygodniach (biorąc pod uwagę sumę staży wszystkich postaci), czy po zagraniu 25h aktywnie w Arkadie?
Targan
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2015 01:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Targan »

Witam, mam parę pytań:
1. Czy da się naprawić broń tak aby była jak nowa. Chodzi mi o to, że mam młot no i gdy już nim trochę powalczę to idę do kowala i używam komendy "naostrz mlot", no i tak kilka, kilkanaście razy można, aż w którymś momencie już kowal nie chce przyjąć broni i po prostu w walce zostaje zniszczony.

2. U kogo można zrobić(w Nuln i okolicach) naszyjnik z zębów bo widziałem u kogoś takie cudo.

3. Gdy zaczynam expić i po zabiciu kilku stworów postanawiam jednak się wylogować, a pasek postępów nie zakrył się w żadnym stopniu to czy jest to wliczane w moje doświadczenie? Czy działa to tak że przelicza dopiero po zakryciu części paska postępów.

4. Teraz jestem na poziomie wysolowania 2-3 goblinów na pełnej kondycji, czy jeszcze długo droga przede mną zanim zacznę w końcu coś zarabiać na expieniu. Bo roznoszenie paczek jest strasznie monotonne.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Czas bycia żółtodziobem

Post autor: Haern »

Morpen pisze: Mam pytanie do powyższego. Co oznacza powyższe stwierdzenie? Czy chodzi tutaj o staż w zawodzie, czy po prostu staż czyli jakiś czas zalogowany w ciągu tygodnia?

Jeśli maksymalny staż zdobywa się grając 5h w tygodniu, to kiedy przestanę być żółtodziobem? Po pięciu tygodniach (biorąc pod uwagę sumę staży wszystkich postaci), czy po zagraniu 25h aktywnie w Arkadie?
edit, bo chyba nakłamałem.
Targan pisze:1. Czy da się naprawić broń tak aby była jak nowa. Chodzi mi o to, że mam młot no i gdy już nim trochę powalczę to idę do kowala i używam komendy "naostrz mlot", no i tak kilka, kilkanaście razy można, aż w którymś momencie już kowal nie chce przyjąć broni i po prostu w walce zostaje zniszczony.
Zniszczenia sprzętu kumulują się, i w pewnym momencie nie da się go naprawić "do nowości". Jest to normalny proces zużywania się sprzętu.
Targan pisze:2. U kogo można zrobić(w Nuln i okolicach) naszyjnik z zębów bo widziałem u kogoś takie cudo.
To jest pytanie z serii "zapytaj na Arkadii".
Targan pisze:3. Gdy zaczynam expić i po zabiciu kilku stworów postanawiam jednak się wylogować, a pasek postępów nie zakrył się w żadnym stopniu to czy jest to wliczane w moje doświadczenie? Czy działa to tak że przelicza dopiero po zakryciu części paska postępów.
Tak, jest to wliczane. Postępy odzwierciedlają pewien umowny próg liczbowy, jednak kryjące się za tym liczby są dużo dokładniejsze. Każde zdobyte doświadczenie ("minimalne postępy") zapisuje się.
Targan pisze:4. Teraz jestem na poziomie wysolowania 2-3 goblinów na pełnej kondycji, czy jeszcze długo droga przede mną zanim zacznę w końcu coś zarabiać na expieniu. Bo roznoszenie paczek jest strasznie monotonne.
To już nie do mnie pytanie :)

Przedstawione przeze mnie wartości punktowe są uproszczone/umowne i niekoniecznie odzwierciedlają faktycznie współczynniki liczbowe w kodzie Arkadii.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2016 10:44 przez Haern, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Raenn »

Targan pisze:.
4. Teraz jestem na poziomie wysolowania 2-3 goblinów na pełnej kondycji, czy jeszcze długo droga przede mną zanim zacznę w końcu coś zarabiać na expieniu. Bo roznoszenie paczek jest strasznie monotonne.
Spróbuj może poerpegować. Moja postać zawsze pomaga młodym/niedoświadczonym postacią i nie jest jedyna. Jeśli poprosisz o pomoc, to ktoś pewnie sypnie złotem/zabierze Cię na wyprawę gdzie ładnie zarobisz. Jeśli jednak grasz w grę mocno nastawioną na kooperację solo... no to będzie nudno. Ekspiąc nawet na tym poziomie solo możesz wprawdzie jakieś drobne zarabiać, bo są potwory mające przy sobie srebro i miedź, jednak to trochę mało. Pamiętaj też o rozwijaniu wiedzy.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gerdia »

Targan pisze:4. Teraz jestem na poziomie wysolowania 2-3 goblinów na pełnej kondycji, czy jeszcze długo droga przede mną zanim zacznę w końcu coś zarabiać na expieniu. Bo roznoszenie paczek jest strasznie monotonne.
Na arkadii można zarabiać w przeróżny sposób, a to jaki wybierzesz ogranicza wyłącznie Twoja wyobraźnia i zacięcie.
Jedni roznoszą paczki, inni zbierają zioła, ktoś inny łowi ryby, zajmuje się łowiectwem. Jeszcze inny próbują swoich sił
w handlu bezpośrednim wciska... sprzedając ;) innym graczom 'bardzo wartościowe' i 'jakże niezbędne' przedmioty.
itd.

Popytaj, poszukaj, ktoś Ci na pewno doradzi.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Agis
Posty: 65
Rejestracja: 05 kwie 2016 12:38
Lokalizacja: Nuln

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Agis »

Spróbuj może poerpegować. Moja postać zawsze pomaga młodym/niedoświadczonym postacią i nie jest jedyna. Jeśli poprosisz o pomoc, to ktoś pewnie sypnie złotem/zabierze Cię na wyprawę gdzie ładnie zarobisz. Jeśli jednak grasz w grę mocno nastawioną na kooperację solo... no to będzie nudno. Ekspiąc nawet na tym poziomie solo możesz wprawdzie jakieś drobne zarabiać, bo są potwory mające przy sobie srebro i miedź, jednak to trochę mało. Pamiętaj też o rozwijaniu wiedzy.
Wiedzy? Co masz na myśli ? Co daje ta wiedza ? Mam wiedzie znikomą o goblinach i nie mam pojęcia jak ja zwiększyć.

Do tego chciałbym zapytać jak nauczyć się języka. Mam umiejetność zn.j: pobieżnie ale nic nie dało mi to.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016 20:06 przez Agis, łącznie zmieniany 1 raz.
"Odważny umiera raz, a tchórz ginie tysiące razy."
Awatar użytkownika
Sadriviel
Posty: 79
Rejestracja: 23 mar 2016 07:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Sadriviel »

Kod: Zaznacz cały

> ?wiedza
KOMENDA
    wiedza [o czym] - podaje poziomy zdobytej wiedzy

SKLADNIA
    wiedza
    wiedza o goblinoidach

OPIS
    Podaje poziomy zdobytej przez postaci wiedzy z roznych dziedzin. 
    Wiedza, w odroznieniu od umiejetnosci, nie jest trenowana, tylko
    zdobywana poprzez eksploracje swiata Arkadii. Istnieja trzy
    sposoby rozwijania wiedzy:
        - walka z odpowiednimi przeciwnikami
        - zglebianie wiedzy z ksiazek i bibliotek
        - ogladanie odpowiednich miejsc, stworzen i rozmawianie z
        NPC-ami
    
PATRZ TEZ
    ?poziomy, ?umiejetnosci, ?um
EOF
Cierpliwość i spokój nie są moimi cnotami.
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Czas bycia żółtodziobem

Post autor: Tarran »

Haern pisze:
Morpen pisze:Wnioski: nie da się stracić statusu żółtodzioba szybciej niż w 5 tygodni od założenia pierwszej postaci na koncie, oraz w mniej niż 25 godzin sumarycznego wieku wszystkich postaci na koncie.[/size]
Jako czystej krwi żółtodziób chciałbym się więc, tak z ciekawości, dowiedzieć, na czym polega status żółtodzioba. Ja po dwóch tygodniach gry straciłem możliwość darmowych podróży, teleportacji do wioski startowej (w ogóle dostępu do niej) , elementarz oraz dostęp do urny. mogę się mylić o 2-3 dni, ale na pewno nie więcej,tak naprawdę teraz dopiero będzie mijać 5 tygodni (rejestracja 10 marca), a przywilejów nie mam już dawno. Nie skarżę się, po prostu ciekawi mnie na czym polega status żółtodzioba po dwóch tygodniach. Myślałem, że już dawno nim nie jestem (przynajmniej formalnie) , a tu jednak jeszcze chyba tak - jak to się objawia? Innych postaci nie mam, nie grałem nigdy wcześniej w Arkadię.
ODPOWIEDZ