Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

Nie wszędzie na Arkadii da się wejść komendami wyjście, n, ne, w, s, e itd. Czasem trzeba wpisać "wejdz po drabinie", "przecisnij się przez szczeline", "piekarnia" albo "poczta".
W opisie większości lokacji jest coś takiego:

Sa tutaj trzy widoczne wyjścia: ne, sw, piekarnia, mlyn i teczowy most.

W takim wypadku kiedy wpiszesz "ne", "mlyn", "piekarnia" itd. udasz się w ich kierunku.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gleanevall »

Yves Przestań robić z biedaka debila. ;)
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Do młynu dotarłem. Pytanie co dalej, bo w młynie pokazuje mi tylko, że jest pełno mąki wszędzie, paki i skrzynie. Wyjście jest tylko do piekarni, szukanie, przeciskanie się, skakanie, wspinanie ani wołanie nie działa, żeby leniwca wyciągnąć :/
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Cyzel »

Postaraj sie (ob)ejrzec przedmioty z dlugiego opisu lokacji. To prawie zawsze pomaga przy niestandardowych przejsciach.

Pozdro
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

@Gleanevall
@Artak
Przepraszam. :D
Po niektórych pytaniach graczy i rozmowach z różnymi znajomymi w "realu" staram się odpowiadać na pytania tak szczegółowo, jakbym tłumaczył coś amebie. Chyba za bardzo zawiodłem się na ludzkości i zdolności myślenia niektórych osób. Chlip.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

@Yves nic się nie stało. Zdaję sobie sprawę, że moje pytania są troszkę idiotyczne, ale jakoś nie radzę sobie z komendami.

Odnośnie młyna, to dalej nie znalazłem rozwiązania. Oglądałem wszystko wokół i wiem, że za pakami można się zgubić, a z worków sypie się pszenica. Zgubić się nie mogę :mrgreen: przejść, pójść, iść, próbowałem. Szukanie też nic nie daje :(
Zaczynam się zastanawiać, czy przez przypadek nie jestem za słaby na to, żeby tam się przecisnąć i że po prostu się boję, że się zgubię :)
Caei
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2015 03:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Caei »

Artak pisze:@Yves nic się nie stało. Zdaję sobie sprawę, że moje pytania są troszkę idiotyczne, ale jakoś nie radzę sobie z komendami.

Odnośnie młyna, to dalej nie znalazłem rozwiązania. Oglądałem wszystko wokół i wiem, że za pakami można się zgubić, a z worków sypie się pszenica. Zgubić się nie mogę :mrgreen: przejść, pójść, iść, próbowałem. Szukanie też nic nie daje :(
Zaczynam się zastanawiać, czy przez przypadek nie jestem za słaby na to, żeby tam się przecisnąć i że po prostu się boję, że się zgubię :)
Ło Bogowie x2.
Kupiłeś w końcu licencje, skoro nosisz paczki w Campo?
A Antonia ktoś na Arce powinien wskazać, bo skoro za pakami się można zgubić to trzeba Ci tam chyba przewodnika.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

Jedyny Antonio jakiego znam siedzi sobie w Urbimo.
W młynie chyba nikogo nie było. Albo przypadkowo wchodzące NPCe.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

@Caei fajnie, że chcesz pomóc. Dobrze, że są inni użytkownicy, którzy jednak starają się przynajmniej naprowadzić nowe osoby.
@Yves, to jak weźmiesz jakąś przesyłkę do Antonio w Campo, to daj znać :) Opowiem Ci gdzie gościu siedzi :)

P.S.
Dzięki uprzejmości graczy udało mi się dojść do tego lenia. Dzięki :)
Nifren
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2015 06:42

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nifren »

Cześć.
Mam pytanie dotyczące walki. Walczę ze szczurami, ale te mi uciekają. Dowiedziałem się o komendzie zablokuj, ale moja postać "nie wie jak się za to zabrać". Gdzie mogę nauczyć się to robić? Pominąłem jakiś samouczek?
ODPOWIEDZ