Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Vamaraxa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vamaraxa »

Pytanie sfery dosc innej.


Wiem ze swiat na pewno nie pokrywa calej kuli ziemskiej wiec moje pytanie to:


Jak sie nazywa moze, ktore z jednej strony nie ma jakiejs krainy? W sensie np. ze na zachod od nivengardu nie znajduje ze zadne miasto ani nic, cos w tym stylu.

Chcialbym wykorzystac to do historii, a nie znam dokladnie geografii swiata arkadii, a tego juz raczej w fabule glupio bedzie sie dowiadywac.


Ahal. I pytanko czysto techniczne z ciekawosci.


Niedawno liczylo wszystko po 18 a teraz po 17, dlaczego ?
Finmor

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Finmor »

No z tym możem na zachód od Nivengardu to ostro pojechałeś :)
Może trochę samodzielności? Pytasz o co tylko ślina przyniesie Ci na język bez wysilenia się samemu odrobinkę:
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Geografia
http://bit.ly/11pBEoI

Vamaraxa pisze:Niedawno liczylo wszystko po 18 a teraz po 17, dlaczego ?
To zależy od inteligencji postaci, która może się obniżyć np. po spożyciu alkoholu.

edycja:
A jak ciekawi Cię tyle szczegółów, to naprawdę poklikaj po arkowej wiki. Nie zawsze wszystko jest tam aktualne, ale to sporo wiedzy zazwyczaj skierowanej dla zaczynających zabawę. Po prostu już kilka razy widziałem, że pytasz o rzeczy, które łatwo tam odszukać.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014 07:33 przez Finmor, łącznie zmieniany 1 raz.
Vamaraxa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vamaraxa »

Wpisywalem arkadia mapa zeby to znalezc i mi wyskakiwala ta strona na mudzie i nie wiedzialem jak sie w niej rozeznac, nie wiedzialem ze cos takiego jest xD Po za tym nawet na tej mapie potrafilem zgubic cel podrozy, wiec wolalem nie kombinowac jak np z tym morzem na zachod.



Postac mi zglupiala ;_;
Rathlil
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2014 17:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rathlil »

Jestem wielce wdzięczny za wszystkie odpowiedzi co do moich ostatnich pytań, dlatego też dziękuję serdecznie. Rozpoczynam już swoją przygodę z zielarstwem, i nie powiem, na razie bawi mnie wielce. Mam tylko nadzieję że nie zabiję się przez przypadek próbując jakiegoś felernego ziela :lol: Dodatkowo wyrobione aliasy okazały się niezwykle pomocne, szczególnie z moim ograniczonym czasem na grę.

Wracając jednak, w mojej sklerozie zapomniałem zadać jedno, kluczowe dla mnie pytanie;
Jak zdobyć pochodzenie? Moja wiedza kończy się na tym, że trzeba pójść w do odpowiedniego miejsca i znaleźć "jakąś postać". No i właśnie tu zaczyna się problem. Postaci jeszcze odpowiedniej nie znalazłem, wynika to jednak z powodu kompletnego braku pojęcia kim powinien być ten jegomość (burmistrz, król, kowal, losowy mieszczanin...?), niż niedbałego szukania, oraz nieznajomości sposobu w jaki zdobywa się pochodzenie. Chodzi mi tutaj o komendę do rozpoczęcia rozmowy. Na razie "zapytaj xxx o pochodzenie" kończy się za każdym razem fiaskiem, a nic innego do głowy mi nie przychodzi.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Alicia »

Większość pochodzeń jest oferowana w niektórych ratuszach. Zawsze też pozostaje zapytanie innych graczy w samej grze - zwłaszcza tych którzy już mają pochodzenie o które Ci chodzi.
Vorrak
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2014 18:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vorrak »

Nie widzę sensu robienia z tego "tajemnicy poliszynela", dlatego łap:

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Po ... i%C3%B3wki
Rathlil
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2014 17:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rathlil »

Dziękuję za odpowiedzi, lecz niestety nie odpowiadają one na moje pytanie.

@Alicia - Jak wspominałem, miejsce +/- znałem. Gracze niestety nie są przychyli do moich pytań (tak jak pisałem w moim pierwszym zapytaniu), a sytuacji nie pomaga szczególnie fakt, że pochodzeniówka znajduje się na tym mniej popularnym kontynencie (Imperium), a samo miejsce jest niezwykle rzadko, na moje standardy oczywiście, odwiedzane przez graczy (Nie bawiąc się w tajemnice - Twierdze Krasnoludzkie)

@Vorrak - Gdybym nie zaglądał na wiki, o pochodzeniówkach teraz bym pewnie nawet nie wiedział :lol: Niestety, nie objaśnia to dla mnie nic jasnego, jedynie profity które będą z tego płynąć.

Zaznaczam tutaj, że głównie o co mi chodzi, to komenda wywoławcza NPC'tów czy czegoś innego, tak jak pisałem w poprzednim poście.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

"Zapytaj kogos_tam o krasnoludy"? "o pochodzenie"?
O jego gatki chyba nie warto pytac??

najlepiej wklep ponizsze:

Kod: Zaznacz cały

?zapytaj
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

Pytanie raczej do wizow.. Czytalam regulamin forum kilkakrotnie i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy zabronione jest przenoszenie konfliktu z forum na Arke?
Bo w ta druga strone (z Arki na forum) jest.

Zastanawia mnie to, bo np. osoba znajaca mnie z forum moze mi odrazu dowalic bo nazywam sie tak a nie inaczej i wypowiadam sie tak a nie inaczej. Czy to w ogole jest dozwolone?
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

takie zachowanie jest niedozwolone
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ