Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Zanael pisze: 25 gru 2019 19:11 Dobra wróciłem do gry po paru latach przerwy i mam kilka pytan

1. Dowiedziałem się już że zawód nożownika nie jest najlepszym wyborem dla nowego gracza bo wymaga dużego współczynnika zręczności. Jednak bardzo sobie upodobałem sztylety i zastanawiam się że czy istnieje jakiekolwiek inne zastosowanie tych broni niż w wyżej wymierzonym zawodzie? Bo jeżeli nie to powinienem chyba zacząć interesować się innymi brońmi.
2. Jak bardzo nasza postać może się mylić podczas oceniania jakości przedmiotu? Bo nie chce wydawać całego mojego majątku na broń która okaże się totalnym gniotem.
3. Czy posiadanie pełnej opancerzenia zawsze jest opłacalne? Zastanawiam się czy postać które trenuje się w unikach, zręczności itp. powinna nosić zbroje czy może powinniśmy jak najbardziej ograniczyć ciężar naszego ekwipunku?
4. No i czy jest jakiś post mówiący o najczęściej padanych pytaniach lub rzeczach które powinniśmy unikać jako nowi gracze ?

Z góry dziękuje i mam nadzieje że ktoś znajdzie parę minut i odpowie mi na pytania
1. Wymaga zwiększonej zręczności, ale nie powinno się zaniedbywać pozostałych cech bojowych. Powiedzmy, ze ten zawod ma pare ogranicznikow i trzeba jakoś to poukładać. Calkiem sporo znanych mi nowych graczy wzielo nozownika i nie żałują zbytnio i jakos sobie radza.
2. Zależy, taka świeżynka postac bez zadnych treningow w ocenie przedmiotów bedzie miala duzy rozrzut. Choc jak trafisz cos z oboma wysokimi statami to przynajmniej bedzie to przyzwoite. To nie tak, ze trzeba biegac tylko np. z bronia z hiperstatami. Kowale oferuja sprzet sredniej i calkiem niezlej jakosci wiec bez znaczenia jest twoja ocena przy zakupie.
3. Tak, zakladaj pancerz na cale cialo, choc tors to priorytet. Mozna sie chwile obyc bez czegos na pozostale czesci ciala ale bez blachy na klacie to zabawa sie konczy blyskawicznie. Nie masz sil dzwigac, to szukaj dobrych srednich pancerzy .
4. Nie wiem ale od siebie bym poradził unikaj monotonii, nie exp do urzygania. Nie chce ci się już expić idz pogadac z ludzmi na poczcie albo obierz sobie jakies miasto na cel by je obejrzec i tam sie udaj. Generalnie dla solo nowego gracza największą bolączka może byc deficyt graczy na ich poziomie. Zatem warto korzystac z okazji i poznawac innych. Chyba, ze byles expiarzem i to ci sprawialo najwieksza frajde ;]. No ale skoro wrociles do gry po paru latach to cos wiesz jak to tu dziala.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Zanael
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2019 14:11

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Zanael »

Czy bez wysokiego treningu w sztylety powinienem dalej z nich korzystać czy może od razu przenieść się na miecz + tarcza ( no i czy sztylet + tarcza działa)
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Zanael pisze: 26 gru 2019 14:15 Czy bez wysokiego treningu w sztylety powinienem dalej z nich korzystać czy może od razu przenieść się na miecz + tarcza ( no i czy sztylet + tarcza działa)
Działa. Jeśli zmieniłeś zawód, to sztylety i tak ci spadły do poziomu Gildii Podróżników (zakładając, że wykupiłeś dostępne) zatem spokojnie możesz machać jednym albo drugim nawet jeśli nie masz jeszcze kasy by wykupić wszystkie dostępne treningi miecza.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Zanael pisze: 26 gru 2019 14:15 Czy bez wysokiego treningu w sztylety powinienem dalej z nich korzystać czy może od razu przenieść się na miecz + tarcza ( no i czy sztylet + tarcza działa)
Na Arce istnieją gorsze zawody niż nożownik. Testowałem kiedyś ten zawód i przyznam, podobał mi się. Generalnie najbardziej uniwersalnym zawodem zarówno dla młodych jak i doświadczonych jest glad. Co do wyboru broni sprawa jest prosta walcz tym w czym masz najwyższy poziom um i co jesteś w stanie najszybciej zdobyć. Odnośnie sztyletów jest jeden kowal, który produkuje bardzo dobre sztylety w bardzo przystępnej cenie (szukaj półelfa, który lubi "zachlać pałę").
Zanael
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2019 14:11

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Zanael »

To pozostaje mi tylko zapytać od którego momentu bardziej będzie mi się opłacała walka dwoma sztyletami niż np. sztylet+tarcza? Czy odpowiada to bardziej umiejętności walki dwoma brońmi czy może zależy bardziej od naszej zręczności?
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Zanael pisze: 26 gru 2019 14:15 Czy bez wysokiego treningu w sztylety powinienem dalej z nich korzystać czy może od razu przenieść się na miecz + tarcza ( no i czy sztylet + tarcza działa)
Testuj, osobiście smigałem z dwiema sztyletami dość wcześnie przy um na zadowalająco chodziło całkiem dobrze.
Thaer
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2015 11:48

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Thaer »

Adventicus pisze: 27 gru 2019 18:42
Zanael pisze: 26 gru 2019 14:15 Czy bez wysokiego treningu w sztylety powinienem dalej z nich korzystać czy może od razu przenieść się na miecz + tarcza ( no i czy sztylet + tarcza działa)
Na Arce istnieją gorsze zawody niż nożownik. Testowałem kiedyś ten zawód i przyznam, podobał mi się. Generalnie najbardziej uniwersalnym zawodem zarówno dla młodych jak i doświadczonych jest glad. Co do wyboru broni sprawa jest prosta walcz tym w czym masz najwyższy poziom um i co jesteś w stanie najszybciej zdobyć. Odnośnie sztyletów jest jeden kowal, który produkuje bardzo dobre sztylety w bardzo przystępnej cenie (szukaj półelfa, który lubi "zachlać pałę").
Z mojej strony polecam zawód:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adair »

Arkadia posiada Discorda, zapraszamy:

https://discord.gg/JHku6RH
Cedilia
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2020 19:04

Pozostałe pytania

Post autor: Cedilia »

Mam pytanie, pewnie padło już z tysiąc razy, czy jest tu ktoś inny niż starszy wyjadacze którzy mieli w opisie świezy tynk? Ja też już tak zrobiłam fontannę nie raz ale innymi postaciami które już dawno poszły w niebyt, bo nie grałam. Wróciłam do arkadii po latach i te opisy które są w różnych miejscach jako spojlery nie działają, moje stare sposoby nie działają. Ktoś wie czego trzeba szukać na tych cholernych ścianach? Tylko tyle, błagam, resztę zrobiłam samodzielnie i zrobię, byłam już nawet w pomieszczeniu gdzie trzeba umieścić potem to koło. Wszystko wiem tylko nie to, szukałam już pęknięcia, i dziury, szczeliny i pajęczyny nie działają, podłoga nie. Co dalej?
Til
Posty: 15
Rejestracja: 05 mar 2018 17:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Til »

Jezeli robilas to zadanie juz kilka razy, to naprawde nie ma sensu meczyc sie z nim po raz kolejny. Idz pozbierac ziolka, zlowic pare rybek, zapoluj na jakies potworki. W tej chwili robienie zadan to tylko czesc zabawy i nie ma potrzeby robic ich na sile. Nie ma juz brutalnosci, wiec doswiadczenie mozna zdobywac robiac zadania lub walczac - nie ma znaczenia jak to robisz, dopoki sprawia przyjemnosc.
ODPOWIEDZ