Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Feros
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2022 18:14

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Feros »

Pytanie mam, odebrałem od Ori'ego (kompana Dijkstry) zadanie z roznoszeniem jakichś dokumentów. Jak mogę się dowiedzieć do kogo je dostarczyć, bo jak na razie wiem że jest na liście przytwierdzonej której nie mam pojęcia jak odczytać, a próbowałem już wielu wariantów.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Cała podpowiedz znajduje sie w opisie tuby jesli ja obejrzysz. Jest do niej przyczepiona karteczka jesli nic sie nie zmienilo.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Adelard
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2022 11:04

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adelard »

Ktoś wie o co biega z tym płaceniem temu magikowi Arianowi w queście z strzygą? Bo ja jak na razie mam coś takiego;

→ zapytaj ariana o specyfiki
Pytasz Ariana o specyfiki.
Arian mowi: Widze, ze strzyga mocno cie intryguje.
Arian spoglada z zainteresowaniem na ciebie.
Arian wzrusza ramionami.
Arian mowi: Jesli zaplacisz, powiem ci jak odczynic czar i dam potrzebne ku temu przedmioty.
Arian namysla sie.
Arian mowi: Cena za moje rady wynosi 20 monet. W zlocie rzecz jasna...
Arian usmiecha sie lekko.
→ zaplac arianowi
Arian wyglada na zajetego.
→ zaplac arianowi
Arian wyglada na zajetego.

I tak w kółko i w kółko, złoto na pewno mam, a i próbowałem innych sformułowań komendy ale nic. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Może kupiłeś już jeden łańcuch wcześniej i go straciłeś? Rozmawiałeś z Foltestem?
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Adelard
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2022 11:04

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adelard »

Rozmawiałem z Foltestem, z Seglinem i Veleradem też. Łańcucha na pewno wcześniej nie miałem.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Adelard pisze: 10 lip 2022 16:46 Rozmawiałem z Foltestem, z Seglinem i Veleradem też. Łańcucha na pewno wcześniej nie miałem.
Dziwne. Jest jeszcze możliwość, że postać jest za słaba by npc uznał, że temu podoła, ale tu już trochę strzelam.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Prav »

Adelard pisze: 10 lip 2022 11:10 (...)
→ zaplac arianowi
Arian wyglada na zajetego.
Próbowałeś:
daj 20 zlotych monet arianowi
?
Adelard
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2022 11:04

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adelard »

Prav pisze: 11 lip 2022 16:35
Adelard pisze: 10 lip 2022 11:10 (...)
→ zaplac arianowi
Arian wyglada na zajetego.
Próbowałeś:
daj 20 zlotych monet arianowi
?
Nic, w każdej innej formie skrypt nie rozumie komu chce zapłacić, a w tej o której pisałem to już wiadomo.
Dziwne. Jest jeszcze możliwość, że postać jest za słaba by npc uznał, że temu podoła, ale tu już trochę strzelam.
Zgaduje że to musi być to, albo coś się u mnie popsuło bo żadnego innego pomysłu nie mam.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gryzak »

ja bym jeszcze sprobowl samo "zaplac", moze by podpowedz co do pelnej komendy byla.
Awatar użytkownika
Tuko
Posty: 36
Rejestracja: 10 mar 2016 12:24

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tuko »

Ja bym proponował wysłać zgłoszenie na Arkadii, najlepiej zgłaszając błąd w npc. Nawet jeżeli nic się nie zepsuło, to może trzeba dodać jakieś podpowiedzi co do komend.
ODPOWIEDZ