Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Acroomir
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2014 13:24

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Acroomir »

pytanie

dc - za ok 1h relog - widze ze padlem - jest jakiaś możliwość przywracania postaci? po jakim czasie od dc postac zostaje przeniesiona do bezpiecznego miejsca? niw ukrywam ze w sumie ta gowniana sytuacja odebrala mi chec do gry... .

pozdrawiam
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gruer »

1. Nie ma takiej możliwości.
2. Jeśli masz slaby net używaj opcji wylogowania 5 min oraz urzymywanie połączenia na wszelki wypadek - jeśli ci padnie net postac straci kontant z rzeczywistoscia w grze.
3. Polecam telefon z androidem i byle jaki program na wszelki wypadek - żeby się lognac awaryjnie i zakonczyc - sam tak padlem na awarii pradu i wiem jak to wkurza ja cie zabijają kiedy nie masz na to wpływu.
Dasz rade :)
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Zurwen »

W większości wypadków opcja panika też pomoże.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Eltharis »

Tak, jak pisali poprzednicy - czas i panika. Moim zdaniem najważniejszy jest czas. Przez 5 minut powinieneś przeżyć na stworach z którymi sobie radzisz. Przez 30 min (bo chyba tyle wynosi domyślny czas) może być ciężko.

Sam nie przepadam za paniką, ale w takich sytuacjach może pomóc.

Wpisz:
opcje czas 5
opcje panika ciezko ranny

Poza tym, jak się nic nie traci to jest nudno. Zgony przez dc może przyjemne nie są, ale w zdecydowanej większości przypadków strach przed stratą nadaje grze smaku.

Zresztą kary za zgon i tak wydają się dość małe. Na wyższych poziomach zapewne jest inaczej.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Mam taki dylemat.
Jako szczesliwy posiadacz lampy i buteleczki oleju przechadam sie po slabo oswietlonych miejscach.
Od czasu do czasu intensywne uzywanie lampy i dopelnianie jej z butelki, powoduje utrate oleju w tejze butelce.
"ob butelke/olej" pozwala mi kontrolowac stan napelnienia "kanistra".
Do momentu az w miejscu w ktorym akuratnie przebywam nie lezy jakas flaszka po oleju pozostawiona przez kogos innego.
Jest jakas metoda (komenda) ktora pozwala obejrzec wlasna butelke oleju bez koniecznosci odkladania jej/wkladania do plecaka/podnoszenia lezacej butelki z ziemi (np: 'ob wlasna butelke oleju')?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014 12:28 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Finmor

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Finmor »

Piszesz bota? Łatwo zauważyć, że leży już pusta butelka na ziemi.

(jest kilka tego typu przydatnych aliasów, np.: 'swoj/swoja' dla pojemników, 'dobyty', 'zalozony', 'przytroczony', ale dla olejów chyba nie ma nic tego typu)
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

(latwo zauwazyc jesli lezy ona samotna nie wsrod sterty innych smieci, szczatek cial, uzbrojenia, polamanych broni i o ile stoisz a nie sprawdzasz w marszu)
Latwo tez odlozyc niepelna butelke gdy wiesz ze mniej wiecej dobiega jej kres, kiedy nie zwrocisz uwagi ze obok lezy czyjs smiec.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Hrath
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011 12:04

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Hrath »

Polecam: wloz olej do plecaka;wez olej z plecaka;ob go
Brombur
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2013 17:35

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Brombur »

Pomocy, pomocy, pomocy!

Stoję sobie u trapera Verdona w Mahakamie. Ma pusty magazyn. Zapytany o woreczki mówi, że ma ich dużo. Tam trzeba zrobić jakieś zadanie żeby kupować, czy wystarczy poczekać? Jak długo trzeba czekać? Sprzedaje raz na apokę, raz na dzień czy rzadziej?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gerdia »

To co mówi npc to jedno, a to co ma w sklepie to drugie.
Jeśli pod komendą 'przejrzyj' nie pokazuje się ekwipunek, który zawsze tam był to najlepiej zgłoś błąd w lokacji/npcu.
Nie wiem czy było coś grzebane ostatnio w tym zakresie, ale spotkałam się z pustymi sklepami już pare razy,
choć do tej pory zawsze były pełne asortymentu.

Pozdrawiam,
G.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
ODPOWIEDZ