Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Zurwen »

1. Ryby się faktycznie nie da w tej chwili podzielić. Musisz znaleźć coś mniejszego.

2. Nie jest to błąd, masz za nisko tę umiejętność.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Vandarel
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2012 21:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vandarel »

Zurwen pisze:1. Ryby się faktycznie nie da w tej chwili podzielić. Musisz znaleźć coś mniejszego.

2. Nie jest to błąd, masz za nisko tę umiejętność.

ale to jest max jaki moge sie nauczyc tego ?
nie wiem gdzie moge wytrenowac opieke na wiecej niz troche ?
wiec ktos sie orientuje gdzie i co moge dac sokolowi ?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gerdia »

Ad. 1
Kup, złów mniejsza rybę lub poszukaj małego mięsa.

Ad. 2
Wytrenuj opieke nad zwierzętami na maksymalny dostępny dla GP poziom,
a jak to nie pomoże zgłoś błąd z opisem sytuacji.


Pozdrawiam,
G. :roll:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Enefghar »

Rozumiem, ze nazywanie postaci musi miec pewne ograniczenia, np.

Kod: Zaznacz cały

Imie nie moze byc wyrazem wystepujacym w slowniku.
Czy to, ze nazywanie zwierzat ma te same ograniczenia jest podyktowane strona techniczna, czy jest w tym jakis glebszy sens, ktorego nie widze?
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Leudagar
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2012 12:51
Lokalizacja: Kraków / Skjern (Dania)

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Leudagar »

Mam chyba dosc nietypowe pytanie.
Pozwole sobie przedstawic pelna sytuacje.
Bagna, okolice Mariboru. "Zamulam" na potworach sluchajac interesujacego wykladu (z youtube). Trace rachube czasu gry. W miedzy czasie toczy sie ostra walka z potworem. Wygrywam. Wypadl kamyk, ogladam go. I..

"Umierasz. Oddalasz sie."

Przecieram oczy. Nie moge uwierzyc w to co sie dzieje. Przeciez bagno nie wciaga tak szybko a jednak..
W normalnych warunkach nigdy bym tam nie padl, ale coz. Wiadomo, pojawia sie konsternacja, pozniej niechec - zastanawiam sie do jakiego poziomu spadnie moje doswiadczenie. Do momentu smierci bylem na "zwiedzil".

Machnalem reka. Zamknalem muda. Ale ciekawosc nie pozwala mi nie uruchomic go ponownie. Znow wlaczylem gre, znow napis. Teraz chyba tylko niecierpliwosc i zlosc. Zamkniecie muda. Ciekawosc - otwieram go znowu :) No coz, trzeba bedzie poczekac na koniec opisu.

Odczekalem. Karczma.
ob siebie
"wygladasz kogos kto widzial kawal swiata".

Teraz wracajac do pytania - czy az taki skok wstecz to cos normalnego, czy rezultat zamykania i otwierania gry podczas "umierania"?

Z gory dzieki za odpowiedz.

P.S. Ile czasu, expiac spokojnie, moze zajac odrobienie poziomu? Uprzedzam ze nie naleze do no-liferow.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Maylinne »

No niestety, tak to jest. Zgony z wysokich poziomów bolą dużo bardziej. Na przyszłość nie widzę innego wyjścia niż ustawienie sobie jakichś beepów ostrzegających, że coś złego się dzieje z Twoją postacią. Z kawału do zwiedził to może być na przykład ~200 postępów, ale w zależności od tego jakie cechy wyróżniasz i od tego jak daleko już na tym zwiedził byłeś, może też być inna liczba. A na koniec - nie martw się, nie samym ekspem człowiek żyje. ;) Na niższym poziomie też się można na arce dobrze bawić.
Awatar użytkownika
Dalan
Posty: 30
Rejestracja: 29 cze 2013 15:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Dalan »

Głupie zgony zniechęcają, to fakt, ale po kilkudniowej przerwie przynajmniej w moim wypadku powracam ze zdwojoną siła, chociaż do 'zwiedził' to mi jeszcze zdeka brakuje. Opcja z dźwiękami oznaczającymi "Hjuston mamy problem" jest naprawdę przydatna.
"Nothing is true, everything is permitted."
Vandarel
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2012 21:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vandarel »

:D :D witam mam takie pytanko
czy ktos z was wie co to jest ten krwisty amulet z ozywiencow ?
to jakis magiczny czy zwykly dla wygladu ?
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

Za dużo chcesz się dowiedzieć za pośrednictwem forum. Naprawdę najlepiej zaczepić w grze kogoś, kto ów amulet nosi albo jest obwieszony sprzętem jak choinka na Boże Narodzenie - doświadczone postacie zwykle swoje o świecie wiedzą...

EDIT:
Ogólnodostępne informacje masz tutaj: http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/St ... 2%C3%B3wna
Jeżeli czegoś tu nie ma, albo jest nieistotne i niepotrzebne początkującemu, albo... pytaj na Arkadii. ;)
Vandarel
Posty: 35
Rejestracja: 22 paź 2012 21:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vandarel »

Mikkel pisze:Za dużo chcesz się dowiedzieć za pośrednictwem forum. Naprawdę najlepiej zaczepić w grze kogoś, kto ów amulet nosi albo jest obwieszony sprzętem jak choinka na Boże Narodzenie - doświadczone postacie zwykle swoje o świecie wiedzą...

EDIT:
Ogólnodostępne informacje masz tutaj: http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/St ... 2%C3%B3wna
Jeżeli czegoś tu nie ma, albo jest nieistotne i niepotrzebne początkującemu, albo... pytaj na Arkadii. ;)
o ile mi sie wydaje po to jest to forum zeby zadawac tu pytania tak ?
pytalem sie w grze ale albo nie wiedza albo mowia zebym se poszukal
ODPOWIEDZ