Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Zora pisze: 30 maja 2021 16:38 Wracam po dość długiej nieobecności... Od czego zacząć? Jakie stowarzyszenia są obecnie aktywne?
Polecam zastanowić się nad tym na jaki styl rozgrywki się nastawiasz. I wybrać stowarzyszenie w tym kierunku.
Pedro
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2020 15:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Pedro »

Witam - czy ktoś już był obleziony przez wszy ? bo mnie szczury w podziemiach tym obdarowały i nie wiem jak się tego pozbyć - proszę o poradę i czy to jest spowodowane tym że szybko się męczę ?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

Na pchły sa zioła, popytaj na arce. Mozna wycelowac w cech tam powinni wiedziec.

A to ze szybko sie meczysz moze wynikac z kilku rzeczy:
- Twoja postac nie jest najedzona i napita.
- Masz niska wytrzymalosc
- Dzwigasz tone niepotrzebnego sprzetu.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Naemain
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2019 22:04

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Naemain »

Przy sprzedaży ryb wpisałam - zdaje się - nieprawidłową komendę.

Kod: Zaznacz cały

→ sprzedaj ryby za zalote monety
Dostajesz 0.
Sprzedajesz surowa wezowata rybe i trzy surowe oliwkowosrebrzyste ryby.
Ciezar twego ekwipunku wadzi ci troche.
W oddali ryczy krowa.
→ sprzedaj ryby za za zlote monety
Sprzedaj co?
→ i
Na plecach nosisz otwarty pakowny grafitowy plecak.
Do pasa masz przytroczone zamkniety zdobiony woreczek z foczej skory, zamknieta porzadna blekitna sakiewke z cwiekami, zamkniety szklany sloik, otwarty skorzany woreczek i otwarty fioletowy lniany woreczek.
Twoja twarz jest czesciowo przyslonieta przez lekka, prosta maske z gliny, przedstawiajaca spokojna twarz smoczycy.
We wlosy wsuniety masz szeroki rogowy grzebien.
Na lewym nadgarstku masz zawiazana jedwabna blekitna chuste.
Nosisz promienista koralowa bransolete, porzadna czarna pare spodni i dopasowana bluzke z dekoltem.
Masz przy sobie dziewiec niewielkich rybek, kotwiczke, leszczynowa gietka wedke, dwusieczny krotki katzbalger i zwiewny blekitny szal.
No i ani ryb, ani zarobku.
Opłakać, zakasać rękawy i łowić dalej, czy można coś zrobić? ;) Wiem, że nie były to duże pieniądze, ale każdy grosz cenny.
Tymczasem zgłosiłam błąd w postaci.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

?zglos
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Naemain
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2019 22:04

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Naemain »

Kerian pisze: 06 lis 2021 14:49?zglos
Tak, tak - ale niestety komenda ?zglos nie podsunęła mi oczywistej odpowiedzi :) :)Nie wiem, czy w tym przypadku zgłosić w lokacji, w obiekcie, w postaci?
Zgłosiłam w postaci.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Naemain pisze: 06 lis 2021 15:05
Tak, tak - ale niestety komenda ?zglos nie podsunęła mi oczywistej odpowiedzi :) :)Nie wiem, czy w tym przypadku zgłosić w lokacji, w obiekcie, w postaci?
Zgłosiłam w postaci.
W takim układzie, gdy strata dla postaci jest w zasadzie minimalna lepiej jest zgłaszać podobne błędy w czymś co jest powiązane ze sprawa (w tym wypadku NPC skupujący ryby, lokacja skupu). Inaczej trzeba później w zgłoszeniu dokładnie opisywać co, gdzie, kiedy i jak, albo wklejać fragment loga aby ktoś kto się tym zajmie łatwiej i szybciej mógł stwierdzić czy to lokalny błąd czy systemowy gry.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Kaeon
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2022 17:13

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kaeon »

Cześć,
Nie dodają mi się kolejne "działy" wiedzy np. pająki czy demony - pomimo, że je spotkałem i dostałem xp za oglądanie. Czy jest może ograniczenie na ilość dostępnych kategorii w zależności od cech czy wieku postaci? A może to po prostu błąd do zgłoszenia?

Kod: Zaznacz cały

wiedza
Chaos i jego twory:       znikoma      [1/10]=         |
goblinoidy:               znikoma      [1/10]=         |
golemy:                   znikoma      [1/10]=         |
jaszczuroludzie:          znikoma      [1/10]=         |
magia i jej twory:        znikoma      [1/10]=         |
nieumarli:                znikoma      [1/10]=         |
smoki i smokowate:        znikoma      [1/10]=         |
szczuroludzie:            znikoma      [1/10]=         |
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

Ja sadze ze obejrzenie jednego demona to zamalo "expa" zeby wskoczyla wiedza, ale w sumie mozesz zglosic.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Kaeon
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2022 17:13

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kaeon »

Inne kategorie wskoczyły mi od razu po jednym dowolnym "evencie" (ob npca, zgłębianie w bibliotece). Teraz ani oglądanie mobów ani nauka w bibliotece nie odkrywa nowych. Może faktycznie potrzebuje więcej "wiedzy" dla nowych działów. Zgłoszę na wszelki wypadek.

EDIT:
Potrzebne było więcej zdobytej wiedzy w danym temacie aby kategoria w ogóle się pokazała. Fałszywy alarm. ;)
ODPOWIEDZ