Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

Nie wiem, ja wczoraj cudowalam z tym cmudem, ale nic nie umiem na nim zrobic, nawet wedlug instukcji zurwena nic mi nie dziala jak nalezy. Probowalam caly dzien i tylko sie wkur... zam. :(
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Bam »

Szybkość regeneracji punktów many.

Czy jest ona uzależniona w jakimś stopniu od rodzaju przeciwników z jakimi walczę czy to tylko złudzenie jakiemu uległem?

Forma i śmierć postaci.

Przeczytałem, że 10% niby teraz traci się punktów doświadczenia podczas śmierci oraz całą wypracowaną formę. A jeśli tej formy nie mam w ogóle wypracowanej to też ten zgon wynosi 10% czy po staremu 30%?

Z góry dzięki za informacje!

O! I jeszcze jedno pytanie!

Po jakim czasie od wzięcia zawodu można np. trenować drugą lub chociażby inną broń? Czy jest to możliwe także u tych, którzy nie są w stowarzyszeniach?
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015 17:47 przez Bam, łącznie zmieniany 1 raz.
Endless learning the basics...
Obrazek
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Dhogrin »

Zawsze 10%.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Bam pisze:Szybkość regeneracji punktów many.

Czy jest ona uzależniona w jakimś stopniu od rodzaju przeciwników z jakimi walczę czy to tylko złudzenie jakiemu uległem?
Złudzenie. Chyba, ze walczysz z czymś co jedzie też po manie (np zjawy w Ishtar).
Bam pisze: Po jakim czasie od wzięcia zawodu można np. trenować drugą lub chociażby inną broń? Czy jest to możliwe także u tych, którzy nie są w stowarzyszeniach?
Opcja tylko dla postaci w stowarzyszeniach. Pół roku (bez przyspieszania tego formą). Dla postaci bez stowarzyszeń staż się nie nalicza po wytrenowaniu tego co dostępne.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Bam »

A czy jest aktualnie jakiś baner/filmik promujący Arkadię? Taki, który można by gdzieś poudostępniać w necie?
Endless learning the basics...
Obrazek
Errian
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2015 23:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Errian »

Cześć ! Jestem nowa w Arkadii i nie do końca się jeszcze orientuję w mechanizmach tej gry. Szukałam już takich tematów, ale nic na ten temat nie znalazłam. Mam więc pytanie odnośnie gry w drużynach. Czy możemy w kilka osób wykonywać jakieś zlecenia z założeniem, że każdy dostanie za nie wynagrodzenie ??
Awatar użytkownika
Aika
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2014 22:05
Lokalizacja: Brugge

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aika »

Tak. Obok Novigradu jest zwierzyniec, gdzie mozna dostawac zlecenia, do ktorego konieczna jest druzyna. Najlepiej tez znalezc jakiegos chetnego gracza, juz troche obytego, by pokazal co i jak.
Madame Directeur, patronne des Elfes, Demi-elfes et voyageurs
Errian
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2015 23:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Errian »

Dzięki wielkie ! :)
Rafghal
Posty: 18
Rejestracja: 24 kwie 2015 15:16

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rafghal »

Czołgiem!
Vidris spytała dzisiaj ile tak w ogóle przeciętnie żyją krasnoludy.
Mi w głowie gdzieś z tyłu świtało zawsze, że około 500-600, jednak nie pamiętam skąd to się w głowie wzięło.
W LORTze najdłużej krasnolud żył chyba 340 lat, jak jakiś miał 300 to tak jakby człowiek miał 100. Poza tym od 240 następował proces starzenia się.
O ile mnie pamięć nie myli, to Sapkowski nigdy wieku krasnoludów nie określał, więc... Jak to wygląda w Warhammerze? Kiedy tam krasnoludy siwiały?
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Rafghal pisze:Czołgiem!
Vidris spytała dzisiaj ile tak w ogóle przeciętnie żyją krasnoludy.
Mi w głowie gdzieś z tyłu świtało zawsze, że około 500-600, jednak nie pamiętam skąd to się w głowie wzięło.
W LORTze najdłużej krasnolud żył chyba 340 lat, jak jakiś miał 300 to tak jakby człowiek miał 100. Poza tym od 240 następował proces starzenia się.
O ile mnie pamięć nie myli, to Sapkowski nigdy wieku krasnoludów nie określał, więc... Jak to wygląda w Warhammerze? Kiedy tam krasnoludy siwiały?
W Młotku przyjmuje się dla krasnoludów przeważnie dwukrotność ludzkiego żywota czyli ~160 lat dla wyjątkowo długowiecznych 200 lat. Przy czym krasnoludy dopiero bliżej tej granicy 160 uznawane są za stare. Porównując do elfów średnia długości życia 250 lat, max 400 (ale to zależy kto z jakich źródeł zapoda.
Ps. Podobnie jak w wielu innych systemach RPG czy sagach typu LOTR, przeważnie jest tak, że w tych czasach starożytnych i świetności ras te wartości są czasem w kronikach podawane znacznie większe (królowie rządzący po kilkaset lat etc).
ODPOWIEDZ