Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Haern »

"Zglos mg" jest poprawną drogą. Dobrze by było, żebyś się zmieścił w limicie znaków, ale jak naprawdę bardzo się nie da to wystaw gdzieś tekst i wklej w zgłaszeniu link do treści.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kobu »

Ktoś mi wyjaśni kiedy nalicza sie postep w drużynie?
1) Rzecz pierwsza - jesli ktos inny ubije a ja jedynie stoje lecz nie walcze, jestesmy tak samo traktowani?
2) Po drugie, zauwazylem, ze jesli mam nieco WIECEJ doswiadczenia to SZYBCIEJ wbijam w druzynie postepy, prawda to?
3) Absolutne kuriozum - kto mi to wyjasni? Jeszcze nie dolaczylem... to blad, czy juz samo zaproszenie skutkuje podzialem postepow? Przypadek ze zobaczylem bo bylem na granicy kolejnego...

"
Machasz wesolo rekami.
Konstantyn zaprasza cie do swojej druzyny.
Pozolkly wysoki kosciotrup zamiera na moment w bezruchu, po czym rozpada sie w proch.
Konstantyn zabil pozolklego wysokiego kosciotrupa.
Poczyniles male (3/15) postepy, od momentu kiedy wszedles do gry.
> dolacz do konstantyna
Dolaczasz do druzyny Konstantyna. Od teraz jej sklad stanowicie ty i Konstantyn.
"
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Denea »

Haern pisze:"Zglos mg" jest poprawną drogą. Dobrze by było, żebyś się zmieścił w limicie znaków, ale jak naprawdę bardzo się nie da to wystaw gdzieś tekst i wklej w zgłaszeniu link do treści.
Wklejone i zgloszone. W sumie moglbym napisac na nowo cos krotkiego, ale wyszlo mi z tego niezle opowiadanie i troche szkoda mi pracy :) Mam nadzieje, ze te 300 linii to nie bedzie problem :)

A tak w ogole spodziewac sie jakiejs odpowiedzi? Czekac po prostu na zmiane? Jak dlugo orientacyjnie takie podanie jest rozpatrywane?
Ble... Ble? Ble!
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gleanevall »

Nasze obserwacje sprzed okolo roku doprowadzily nas do takich wnioskow:
Druzyna nie ma znaczenia, exp za zabicie jest dzielony na graczy na lokacji. Jest też exp za trafione ciosy, tylko dla ciebie.
Nieznacznie szybsze zdobywanie każdego nieznaka przez postać na wyższym poziomie wynika z niedokładności obliczenia ile punktów przypada na opis postępu. W istocie expicie w tym samym tempie.
Czy są prawdziwe, tylko wiz mógłby potwierdzić.
Awatar użytkownika
Kobu
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kobu »

@ Gleanevall - Dzieki.
Lothis
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2016 19:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Lothis »

Witam,

Pierwszy raz gram w Arkadie, ogólnie rzecz biorąc w MUD'a i mam kilka pytań.
1. Czy w Arkadii istnieje dziennik lub notatnik, w którym zapisywane są zadania jakie mamy do wykonania?
2. Mam problem z założeniem żelaznego krótkiego miecza, nauczyłem się podstaw mieczy u trenera jednak założyć go nie mogę, tarczę zdjąłem, lecz nie pomogło.
3. Czy jest możliwość zapamiętania imion NPC? Kiedy używam opcji przedstaw się w którejś z lokacji widzę imiona NPC dopóki się nie wyloguję, po kolejnym zalogowaniu nie rozpoznaję tych NPC-ków.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ald »

Lothis pisze: 1. Czy w Arkadii istnieje dziennik lub notatnik, w którym zapisywane są zadania jakie mamy do wykonania?
Nie, notatki trzeba prowadzić sobie samodzielnie gdzieś na boku :)
2. Mam problem z założeniem żelaznego krótkiego miecza, nauczyłem się podstaw mieczy u trenera jednak założyć go nie mogę, tarczę zdjąłem, lecz nie pomogło.
Broń możesz "dobyć".
]3. Czy jest możliwość zapamiętania imion NPC? Kiedy używam opcji przedstaw się w którejś z lokacji widzę imiona NPC dopóki się nie wyloguję, po kolejnym zalogowaniu nie rozpoznaję tych NPC-ków.
NPCów nie da się zapamiętywać.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Fuggazi »

Ald pisze:
Lothis pisze: [...]
]3. Czy jest możliwość zapamiętania imion NPC? Kiedy używam opcji przedstaw się w którejś z lokacji widzę imiona NPC dopóki się nie wyloguję, po kolejnym zalogowaniu nie rozpoznaję tych NPC-ków.
NPCów nie da się zapamiętywać.
Sama Arkadia w sensie muda takiej opcji faktycznie nie oferuje, ale jest na to sposób ;)
Jeśli grasz z oficjalnego klienta, zrób tak:
1. Skopiuj krótki opis NPC-a, np. "Psotne krotkowlose dziecko"
2. Z menu konfiguracji wybierz: "Przekształcanie tekstu"
3. Jako wzorzec tekstu podaj "Psotne krotkowlose dziecko"
4. Poniżej wzorca wybierz "Zmień tekst" i w polu obok podaj imię NPC-a, lub cokolwiek innego, np. "Szkodnik nr 1"

I już masz NPC-a zapamiętanego ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Haern »

Może to rodzić w przyszłości frustrację podczas prób interakcji z NPCem (nie będzie się dało "zapytaj <imię>", jeśli się nie przedstawimy). Zmieniłbym więc punkt 4 instrukcji Fuggaziego na:

4. Poniżej wzorca wybierz "Zmień tekst" i w polu obok podaj imię NPC-a, lub cokolwiek innego, ale w zmienionym tekście zostaw też jego opis.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

A odnośnie notatek, to możesz sobie wysyłać listy do siebie :)
ODPOWIEDZ