Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nrdan »

Dzięki! Skoro to info od Rafgarta, to nalezy zakladac, ze jest prawdziwe. Inna kwestia czy w ciagu 7 lat nic sie w tej materii nie zmienilo...
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

W archiwum wieści ani w ogłoszeniach dotyczących zmian w mechanice muda po tym czasie nie ma innych wiadomości odnośnie zmian doświadczenie vs umiejętności, jedynie zmiany odnośnie expa z mobów w zależności od ich ekwipunku, notka jest stara ale pisana już po wyeliminowaniu buga z "nietrenowaniem speca". A ostatnio trochę się tego naprzeglądałem. Czas zwyczajnie leci. W mojej osobistej opinii wstrzymywanie się z treningami które i tak na początku cedzą się co tydzień po bodajże 2 i są na "śmiesznie" nie ma sensu bo nie sądzę by jakoś specjalnie we wzorze zdobywania doświadczenia odbijało się na "sile bojowej" postaci. Bo po to zostało to zmienione by zwyczajnie nie trzeba było kombinować.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Dviella
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2017 16:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Dviella »

Który rok mamy na arkadii?
Jak to się ma do sagi? Sądząc po zadaniu ze strzygą, jesteśmy przed opowiadaniem Wiedźmin ale też przed Sezonem Burz jak również sagą jako całość. A jakoś dokładniej?
The Age of Mortals is coming to an end. Fools! Seek refuge in faith or madness, for there's no longer any other place to hide. The Realm of Chaos has begun!...
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Asandra »

http://www.arkadia.rpg.pl/forum/viewtop ... 18&p=46834
Kerhenia pisze:Pamiętam, że sama zadawałam takie pytanie ;)
Otrzymałam taką odpowiedź:
Kerhenia pisze:
Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewne pytanie... Głupio mi trochę o to pytać, ale... Nie chodzi mi o konkretny rok. Jaki mamy czas w Ishtar?
Mnie głównie interesuje to, czy jesteśmy po Pierwszej Wojnie Północnej?(bo z tego, co zrozumiałam, to nie po drugiej.)
I jak się mają dokładniej stosunki państw do Nilfgaardu? I ludzi do Nilfgaardczyków? No... I może nieludzi też :D A co tam!
Ishtar dzieje się w okresie międzywojennym (poza wspomnianymi niescislosciami, ktore jednak latwo mozna zignorowac). Są szpiedzy, prowokatorzy, scoia'teal, wojny celne i havakarzy, pełna nieufność.

Drugą sprawą jest jednak stosunek graczy do Nilfgaardczyków. Jest pewna grupa graczy (korsarze, czesc Lyryjczykow, czesc Osadnikow, pare innych osob) ktorzy calkiem ladnie (a czasem calkiem brutalnie) odgrywaja wrogosc lub niechec do Czarnych. Jednak zdecydowana wiekszosc graczy nie chce wychodzic na rasistow i zupelnie nie zwraca uwagi na pochodzenie, rase, wyznanie itp. Ze szkoda dla klimatu domeny IMHO.
Gumrak pisze:
Wydaje mi się, że przed przewrotem na wyspie Thanedd, czyli przed I wojną północną. Ale pamiętam, że Ktoś wspominał kiedyś, że są pewnie nieścisłości w chronologii, związane z postaciami/miejscami/wydarzeniami.
I Wojna Północna to zdobycie Cintry i klęska Nilfgaardu pod Sodden, I na Arkadii jest bez wątpienia po niej. Rozumiem ze tobie chodzilo o II wojne.
http://www.arkadia.rpg.pl/forum/viewtop ... &start=600
Godar pisze:@Kerhenia.
Kerhenia pisze:"Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewne pytanie... Głupio mi trochę o to pytać, ale... Nie chodzi mi o konkretny rok. Jaki mamy czas w Ishtar?"
Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie z powodu braku spójnej wizji (albo niewiedzy) ludzi, tworzących niegdyś domenę Ishtar. Ogólnie zgadzam się z Terenesem, że należy założyć, że jesteśmy gdzieś w okresie międzywojennym, ale niektóre opisy jednoznacznie wskazują, że jest już po drugiej Wojnie Północnej.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nrdan »

Czy maksymalna reputacje pocztowa mozna miec tylko w jednym okregu?

Ed: OK, dziekuje za info! :)
Ostatnio zmieniony 23 paź 2018 12:08 przez Nrdan, łącznie zmieniany 2 razy.
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gritta »

Reputację - nie. Ale róg/tytuł pocztyliona można mieć tylko z jednego.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nrdan »

Cześć, kolejne pytanie: czy można w jakiś sposób zapamiętać imiona NPCów?
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adair »

Nie można. Chyba, że sobie zastąpisz ich shorta imieniem za pomocą triggera lub przekształcania tekstu w webowym kliencie. Ale nie polecam - co będzie jak gracz będzie miał podobnego shorta?

Sprawdza się kartka papieru, arkusz exela lub arkusz w google docs.
Alraen
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2018 11:28

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Alraen »

Względnie oskryptowanie które nie podmienia, ale dodaje obok, w nawiasie.

W tym miejscu cześć i chwała tym którzy piszą takie cudne bazy i udostępniają mniej zdolnej reszcie (np mnie)
Dunbar
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2010 12:26

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Dunbar »

Dzień dobry,


Wróciłem do gry pondlozszym czasie. Chcę sobie poczytać Wikipedię Arkadii a żadna ze stron nie działa. Czy te informacje zostały gdzieś przeniesione??

Z góry dziękuję,

Dunbar
ODPOWIEDZ