Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Rataj
Posty: 27
Rejestracja: 30 mar 2020 20:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rataj »

Jeżeli u kilku kowali nie mogę naprawić jakiegoś miecza, to znaczy, że u żadnego się nie da, czy są tacy u których się da, a ja na nich nie trafiłem?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

Nie da sie naprawic tego miecza juz. Poszukaj nastepnego.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Rataj
Posty: 27
Rejestracja: 30 mar 2020 20:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rataj »

Kerian pisze: 22 maja 2020 14:35 Nie da sie naprawic tego miecza juz. Poszukaj nastepnego.
Póki co nie muszę go niezwłocznie naprawiać, więc nie potrzebuję porad typu znajdź nowy, pytam się tylko czy u niektórych kowali da się go naprawić, jeżeli u kilku się nie da.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Rataj pisze: 22 maja 2020 14:59
Póki co nie muszę go niezwłocznie naprawiać, więc nie potrzebuję porad typu znajdź nowy, pytam się tylko czy u niektórych kowali da się go naprawić, jeżeli u kilku się nie da.
Z każdą naprawa/ostrzeniem spada trochę wytrzymałość danego przedmiotu. Po bodajże 5 naprawach, żaden kowal nie doprowadzi już sprzętu do najlepszego możliwego stanu. Później o ile przedmiot to wytrzyma kolejne walki, jego stan do jakiego można go naprawić kolejnymi wizytami u kowala będzie się sukcesywnie spadał.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Chivasso »

Jeśli jest inaczej, proszę mnie wyprowadzić z błędu - ale o ile wiem, praktyczna skutecznośc takiego miecza niczym się nie różni od całkiem nowego. Różnica jest taka, że mieczem na tyle zniszczonym, że się go nie naprawia, trochę ryzykownie jest walczyć, bo może znienacka pęknąć.

W każdym razie "nie nadaje się do naprawy" jest pojęciem względnym. Powalczysz nim trochę, to kowal go przyjmie i nieco podostrzy.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adair »

Kolega mógł próbować "naprawić" miecz, kiedy faktycznie powinien go próbować "naostrzyć". Taka sugestia.
Rataj
Posty: 27
Rejestracja: 30 mar 2020 20:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rataj »

Adair pisze: 22 maja 2020 20:21 Kolega mógł próbować "naprawić" miecz, kiedy faktycznie powinien go próbować "naostrzyć". Taka sugestia.
Próbowałem z jednym i drugim więc raczej chodzi o to, że już był naprawiany wystarczająco dużo razy.
Skalfli
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2015 09:26

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Skalfli »

Witam. Ogólnie nie wiedziałem gdzie zapytać, tak więc pytam tutaj.

Czy spadek 44 cech po jednym zgonie jest normalny?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

Tak, teraz musisz odexpic minusowe postepy i wroci do stanu poprzedniego.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Skalfli
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2015 09:26

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Skalfli »

Tzn? Wybacz, że głupio pytam, jednak bardzo długo się nie logowałem i nie wiem co i jak. Czyli jak odexpie ileś tam to mi postępy wrócą do stanu sprzed zgona? Jest na to jakiś limit czasowy czy jakieś inne ograniczenia?
ODPOWIEDZ