Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ald »

Tarran pisze:Czyli oswajanie powyżej pewnego poziomu jest sztuką dla sztuki jeżeli dobrze rozumiem?
Jeśli chcesz kupić nowe zwierzę, wszystkie dotychczas posiadane muszą być w pełni oswojone.
To chyba jedyna realna korzyść z oswojenia, prócz emocji.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Werbat »

Ja tylko dam hinta, że nic nie trzeba oswajać z palca, samo się robi. Albo robiło - mój sokół nigdy nie był karmiony/oswajany, a jest oddany po jakimś (długim) czasie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ald »

Werbat pisze:Ja tylko dam hinta, że nic nie trzeba oswajać z palca, samo się robi. Albo robiło - mój sokół nigdy nie był karmiony/oswajany, a jest oddany po jakimś (długim) czasie.
Prawda. Po prostu oswajanie "z palca" znacząco przyspiesza ten proces ;)
Dobranoc - powiedział diabeł.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Miril »

W sumie takie zwierzątko to fajna sprawa, ale muszę zapytać (pytałem ana arce, bez rezultatów) - te zwierzęta się kupuje czy łapie? Bo wszyscy maja jakieś ptaki, wiem, że papugę i szczura można kupić, ale jak jest z resztą? Kruki czy sokoły muszą zostać upolowane? Potrzebuję do tego "łowiectwa"? W zwierzyńcu obok Novi kupić się nie da...
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Airhil »

Kupuje. Wszystkie te zwierzęta się kupuje co do wywerny mam wątpliwości). Jedynie w różnych miejscach na świecie. Gdzie, co i u kogo to ci nie powiem, bo nie chcę źle naprowadzić.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Miril »

A widzisz, to tłumaczy dlaczego pomimo usilnych starań nie udało mi się złapać (a tym bardziej oswoić) żaby z łąk obok Novi. A szkoda, bo żaba byłaby fajną alternatywą dla szczura.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Raenn »

Miril pisze:A widzisz, to tłumaczy dlaczego pomimo usilnych starań nie udało mi się złapać (a tym bardziej oswoić) żaby z łąk obok Novi. A szkoda, bo żaba byłaby fajną alternatywą dla szczura.
Litości... ja rozumiem, że nie każdy musi znać się na wszystkim, ale no kurde... odrobine podstawowej wiedzy w wszelkiej dziedzinie wypadałoby posiadać. Aż przypomina mi się sytuacja, kiedy dwoje podróżników było zdziwionych, że dobrze karmione mrówki nie chcą im się rozmnażać w słoiku.

Kończąc dygresję i pomijając słowa takie jak eurybionty czy stenobionty... żaby w przeciwieństwie do szczurów i innych zwierzątek pocztowych (poza cudowronkami, papugami i po części maskonurami) są bardzo wrażliwe na warunki środowiska. Temperatura Zerrikanii by je zabiła, nie wspominając o tym, że zimą hibernują no i tak samo nie przetrwałyby po Lodowych Puszczach. Dochodzi jeszcze fakt bycia płazem, czyli musiałbyś taką żabkę co i rusz polewać wodą, inaczej by się udusiła, wyschła i zdechła. Jak ona by miała nosić listy? Spróbuj to sobie wyobrazić. Równie głupie jest pewnie wysyłanie szczura na poczte ze statku ale... takich absurdów jak najmniej chciałabym oglądać.

Co zaś do miejsc, gdzie zwierzaki można dostać, to bardzo źle trafiłeś widocznie z pytamiami. Rozejrzyj się po Novigradzie a odnajdziesz pana, który handluje pewnymi pierzastymi. Interesuje Cię jakiś inny okaz? Daj ogłoszenie na tablicy.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Airhil »

Raenn, szczury umieją pływać, więc wysyłanie takiego ze statku nie jest wcale głupotą. Jedynie listy będą nieco zamoknięte.


Edit: Przepraszam, jakoś tak, avatar mi się nie z tą osobą skojarzył :oops:
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017 20:01 przez Airhil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Raenn »

Nie wiedziałam że mam taką postać, śmieszne imie :D

Tak, potrafią, ale żaden szczur nigdy nie przepłynął morza. Teoretycznie nieraz pływamy setki kilometrów (np. między domenami) i szczurek (pomijając absolutnie zawirowania czasowe) utonąłby w wielkich morskich falach, jeśli nawet jakimś cudem odległość by go nie zabiła.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Miril »

Raenn pisze:Litości... ja rozumiem, że nie każdy musi znać się na wszystkim, ale no kurde... odrobine podstawowej wiedzy w wszelkiej dziedzinie wypadałoby posiadać.
A widzisz, naczytałaś się jakiś bzdurnych książek o żabach i teraz na siłę usiłujesz zarazić tym innych. Mi na przykład zwisa do jakiego gatunku zaliczana jest żaba i jakie ma środowisko w realnym świecie. Arka to nie jest realny świat i ma swoje dziwactwa. Gadające ptaki Ci nie przeszkadzają? A nietoperze latające w dzień po pustyni?
Raenn pisze:Aż przypomina mi się sytuacja, kiedy dwoje podróżników było zdziwionych, że dobrze karmione mrówki nie chcą im się rozmnażać w słoiku.
Litości... ja rozumiem, że nie każdy musi znać się na wszystkim, ale no kurde... odrobinę podstawowej wiedzy w dziedzinie historii Arki wypadałoby posiadać 8-) Dawniej mrówki bardzo ochoczo się rozmnażały, a Wizowie to zmienili to chyba po tym, jak połowa Mariboru (wtedy Brokilon był zaraz pod Mariborem) była non stop pokryta tymi owadami.
Raenn pisze:Interesuje Cię jakiś inny okaz? Daj ogłoszenie na tablicy.
Najchętniej oswoiłbym elfa/elfkę, ale słyszałem, że to mało rozumne stworzenia i do tresury się nie nadają 8-)
ODPOWIEDZ