Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kargrim
Posty: 12
Rejestracja: 06 kwie 2015 22:46

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kargrim »

Hej.

Czytając forum nie ogarniam połowy postów przez 2 skróty:

1. Co to jest idl? (występuje głównie w lamentach)
2. Co to znaczy że ktoś jest GPkiem? (w rozmowach ogólnych ale i w lamentach)

Pozdro.

@dół
dzięki
Ostatnio zmieniony 16 maja 2015 11:36 przez Kargrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Doryn
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2014 11:55

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Doryn »

Kargrim pisze:Hej.

Czytając forum nie ogarniam połowy postów przez 2 skróty:

1. Co to jest idl? (występuje głównie w lamentach)
2. Co to znaczy że ktoś jest GPkiem? (w rozmowach ogólnych ale i w lamentach)

Pozdro.

IDL - jest to nabijanie czasu spedonego w grze, celem 'ugrania' czasy, celem zdobycia stazu :)

GP - gracz, ktory nie ma zadnego zawodu, posiada jedynie dostep do umiejetnosci dostepnych w kazdej z gildii podrozniczych, tak mniej wiecej :)
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

idl - z angielskiego idle - bezczynny - czyli jak ktos mowi ze idluje to ze stoi bezczynnie, tylko po to zeby sobie czas na staz wymagany zrobic.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Odnośnie Truwerów, to jak sobie poczytałem, to jakoś tak nie bardzo, bo tam trzeba się starać, tworzyć i w ogóle jakieś egzaminy prawie że zdawać (mam wrażenie, że to jakaś akademia muzyczna jest, czy coś). Fujary elfów też jakoś do mnie nie przemawiają (ekshibicjonizm jakiś w tych lasach, czy coś :mrgreen: ), ale skoro mówicie, że gdzieś jakiegoś flecika do grania da się znaleźć, to ruszam w świat :)
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ethel »

Ja moze tak dokladniej wyjasnie pojecie GP; faktycznie jest to skrot od "gildii podrozniczej", ale okresla sie w ten sposob nie tyle osoby bez zawodu, co po prostu niezgildiowane. Troszke sie to pojecie zmienilo, odkad zawody do pewnego stopnia dostepne sa absolutnie dla wszystkich.

NPCe z fujarkami z kolei sa podpiete pod listy obszaru, na ktorym sie znajduja (co oznacza, ze za zabicie ich jest sie wciaganym na liste osob sciganych przez gwardie). Polecam pograc na katarynce, te przynajmniej mozna kupic w sklepie :-)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Cyzel »

Jakichs strasznych egzaminow do klubu truwerow nie ma. Trzeba napisac ladne podanie i trzy piesni/piosenki. Plagiaty sa z miejsca odrzucane. Utwory musza nosic znamiona piosenki, czyli posiadac rytm i czasem rym.

Wiekszosc truwerow po zaakceptowaniu podania nie uczestniczy czynnie w zyciu klubu.

EDIT: Istnieje tez mozliwosc dostania sie do klubu zwyciezajac w konkursie, ktory jest od czasu do czasu organizowany. Informacja takowa pojawia sie na tablicach z wyprzedzeniem.
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Egvene »

A jesli nie ma odpowiedzi przez jakies trzy tygodnie po tym ja sie podanie zlozylo to znaczy, ze zostalo odrzucone?
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ethel »

Obstawialabym raczej, ze czytajacy jeszcze nie zdazyl sie nad nim namyslic. Nie wysyla sie - czy tez nie powinno sie wysylac - podan bez znajomosci kogokolwiek z danej gildii. Polecalabym skontaktowac sie z kims, kogo znasz, i kto moze wybadac, czy podanie nie zostalo przeoczone. Osobiscie nie polecam naciskac na czytajacego ;-)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Egvene »

Nie naciskam, pytam tylko jak to jest nie chcąc naciskać właśnie przez wysyłanie podania ponownie. Moja postać nie zna żadnego barda, a znajomości, które mam poza przestrzenią arkową nie wchodzą tutaj w grę, bo nie chce działać w ten sposób, dlatego pytam.

Moja postać cierpliwie czeka :)

Dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ethel »

Troszke niejasno sformulowalam przekaz, mialam na mysli kontakt w grze, nie poza nia. ;-) z Truwerami jest troszke inaczej niz z gildiami, ale ile sie czeka na rozpatrzenie podania, trudno mi powiedziec, bo przerabialam to jakies dziesiec lat temu.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ