Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Morpen »

Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie tak myślałem, że status żółtodzioba trwa dwa tygodnie - tak jest napisane na mapie. Dlatego też podłączam się do pytania Tarrana :D Czyżby jakiś błąd?

EDIT: mineło 10 dni i przestałem być żółtodziobem, tak więc ani zapis na mapie - dwa tygodnie, ani to co piszą wizowie - staż odpowiadający 5 tygodniom, nie jest zgodne z prawdą :P
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Cochis »

Targan pisze: 4. Teraz jestem na poziomie wysolowania 2-3 goblinów na pełnej kondycji, czy jeszcze długo droga przede mną zanim zacznę w końcu coś zarabiać na expieniu. Bo roznoszenie paczek jest strasznie monotonne.
Na expieniu sie nie zarabia, zwłaszcza takim solowym.
Zebyś zarobił na mobach musi być spełniony jeden z dwóch warunków:
- Mobek musi dawac min 1 szt złota (najlepiej w złocie) i do tego musi ich być stosunkowo dużo.
- Mobek daje kamienie. Wtedy zawsze może się zdarzyć, że wylosuje się jakis duży albo kilka wiekszych.
Teraz przeanalizuj sobie, które ze z znanych ci expowisk spełnia takie warunki i czy dasz rade walczyc tam samemu. Podejrzewam, że będzie ci ciężko albo bardzo ciężko. Expienie we 2-3 osoby daje już takie możliwości i dobrze by było się za tym rozejrzeć.
Jest jeszcze opcja specjalna: Trafiasz na moba ktory ma kilka/kilkanascie zlotych monet i jest w twoim zasiegu. Takich mobow nie ma duzo ale są.
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Gonred
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015 08:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gonred »

Z własnych doświadczeń mogę jednak stwierdzić, że na goblinach ( jeśli mówimy o lesie pod Nuln ) da się zarobić i to sporo, trzeba tylko odpowiednio do tego podejść. Średnio za graty z goblinów można dostać w przeliczeniu trochę więcej niż pół złota, ale bank niedaleko, więc i wymienić tę ogromną ilość miedzi łatwo. Targan jak coś to szukaj tam niskiego krasnoluda średniej urody, to ci pokażę parę rzeczy.
Irvin

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Irvin »

Duzo osób jeszcze siedzi i grywa na arce? bywają kolejki?
Widzę że świat się rozrósł znacznie od moich czasów.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Numeron »

Zwykle sto osob wieczorami bywa, to taka dolna granica. A kolejek nie widzialem od ponad dekady:) Kiedys kolejki byly spowodowane niska przepustowoscia lacza i bodajze 265 osob bylo limitem, teraz pewnie limit nie bylby nawet potrzebny (CHYBA). A swiat sie rozrosl, i caly czas sie rozrasta;)
Awatar użytkownika
Agis
Posty: 65
Rejestracja: 05 kwie 2016 12:38
Lokalizacja: Nuln

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Agis »

Wie ktoś może czy jest gdzieś możliwość kupna płaszczu z wilczego futra?
Niestety gram zawodem bez łowiectwa więc samemu wyciąć skórę będzie problemem dla mnie ;)
"Odważny umiera raz, a tchórz ginie tysiące razy."
Norcerno
Posty: 88
Rejestracja: 31 sty 2016 21:40

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Norcerno »

Możesz się zawsze ogłosić na tablicach z zadaniem dla łowcy; prawdopodobnie jakiś łaskawie się zlituje sprzedając ci skórę i będziesz mógł w pewnym tileańskim mieście zamówić płaszcz. Poza tym pewna wyznaniówka przyznaje to ubranie. W świecie także można je zdobyć, ale tu już należy pytać graczy na Arkadii.
Morpen
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2016 09:37

Jak używać kompasu?

Post autor: Morpen »

Witam.

Jak się używa kompasu?

Byłem wczoraj w Loren i mało w pape nie dostałem od szyszkojada :D

używałem komendy "sprawdź północ" po czym szedłem w kierunku, którym chciałem iść, a i tak krążyłem w koło. Może coś źle robiłem? Wydawało mi się, że właśnie tak do działa - sprawdzasz gdzie jest północ, a potem wciskasz kierunek w którym chcesz iść.

Pomożecie?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

Kompas przydaje sie w niektorych lasach ishtar i na pustyni w zerrikani. W loren nie dziala.
Tęczowe serce... :oops:
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Jak używać kompasu?

Post autor: Numeron »

Morpen pisze:Witam.

Jak się używa kompasu?

Byłem wczoraj w Loren i mało w pape nie dostałem od szyszkojada :D

używałem komendy "sprawdź północ" po czym szedłem w kierunku, którym chciałem iść, a i tak krążyłem w koło. Może coś źle robiłem? Wydawało mi się, że właśnie tak do działa - sprawdzasz gdzie jest północ, a potem wciskasz kierunek w którym chcesz iść.

Pomożecie?
Dziala tak jak mowisz, ale las Loren jest chroniony magia.
ODPOWIEDZ