Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Gofur
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2015 19:45

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gofur »

To jeszcze jedno pytanie. Wczoraj nioslem sobie paczke do novigradu z nuln jednak nie zdazylem na czas bo szukanie npc zajelo duzo czasu. Mialem dostac za to 30 zlota ale dostalen mniej. I teraz nie moge nosic paczek z nuln nawet po 15 zlota mimo ze kiedy sprawdzam reputacje wyksakuje komunikat ze ufaja mi w takim stopniu ze przydziela na najdluzsze trasy. Ktos mi moze to wyjasni?
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aleksa »

najwyzsza reputacja jest wtedy kiedy masz komunikat ze mozesz zostac pocztylionem (nawet jesli juz go masz). Wszystsko inne oznacza slabsza reputacje niz maksymalna. Jako ze spozniles sie z paczka, spadla ci reputacja i dlatego teraz nie dostaniesz jakiejs super paczki. Poza tym ta reputacja nie jest na stale, ale spada samoistnie czasowo, dlatego zapracuj na maksymalna reputacje na nowo.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Gofur pisze:To jeszcze jedno pytanie. Wczoraj nioslem sobie paczke do novigradu z nuln jednak nie zdazylem na czas bo szukanie npc zajelo duzo czasu. Mialem dostac za to 30 zlota ale dostalen mniej. I teraz nie moge nosic paczek z nuln nawet po 15 zlota mimo ze kiedy sprawdzam reputacje wyksakuje komunikat ze ufaja mi w takim stopniu ze przydziela na najdluzsze trasy. Ktos mi moze to wyjasni?
Paczki powyżej bodajże 11-12 zł wymagają reputacji "Uwazam cie za osobe wiarygodna i powierze ci kazda przesylke, ktorej zechcesz sie podjac." wyżej jest już tylko zaproszenie na pocztyliona. Przydała by się mała korekta w tym temacie, bo niektóre poziomy reputacji są kapkę mylące. Jeśli wczoraj mogłeś pobrać każda przesyłkę w Nuln, to po jednym dniu pi razy oko potrzebujesz 1-2 paczek za ~8-9zł,żeby odrobić spadek reputacji.
Awatar użytkownika
Aiathel
Posty: 41
Rejestracja: 08 maja 2015 01:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Aiathel »

Witam, czy ktos sie moze interesowal ksiezycami w Imperium? Z tego co czytalem to miedzy innymi w Geheimnistag czyli Noc Tajemnicy pelnie ma Morrslieb. Czekalem ale niestety widzialem tylko Mannslieb w pelni, czy ktos sie moze orientuje kiedy sa pelnie Morrslieba?
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Aiathel pisze:Witam, czy ktos sie moze interesowal ksiezycami w Imperium? Z tego co czytalem to miedzy innymi w Geheimnistag czyli Noc Tajemnicy pelnie ma Morrslieb. Czekalem ale niestety widzialem tylko Mannslieb w pelni, czy ktos sie moze orientuje kiedy sa pelnie Morrslieba?
Zgodnie z młotkiem oba powinny być w pełni w Hexentag i Geheimnistag. Ale czy tak jest na Arce.. nigdy nie zwróciłem uwagi ;)
Alakdae
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2015 15:27

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Alakdae »

Od czego zależy to czy jestem w stanie znaleźć coś do wycięcia lub wyrwania z ciała? Mam zadowalającą spostrzegawczość, a nigdy nie mogę nić znaleźć w ciałach komendą "przeszukaj cialo" oprócz mięsa w niektórych zwierzętach.
Kobu
Posty: 65
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kobu »

Reszta zależy od wiedzy nt. danych stworów. Np endriagi/jaszczurki mogę pozbawiać pazurków i kłów, i sprzedawać je pod Mariborem gdy mam odpowiednia wiedzę o stworach pokoniunkcyjnych rozwiniętą.
Kobu
Posty: 65
Rejestracja: 19 paź 2015 14:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kobu »

Czy ptak w rękach przeszkadza w unikach i walce jako takiej? czy nie byłoby dobrym pomysłem, że w pełni oswojony ptak nie powinien sfruwać z ramienia w czasie walki, albo krążyć mi nad głową, zamiast zapychać dłonie?
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Amargein »

Zależy o jakim ptaku mowa... ;)

EDIT@down:
Wytrenuj łowiectwo najwyżej jak się da (w Val'Kare chyba jest dość wysoko? I w Quenelles), to od tej umiejętności zależy rodzaj i liczba części ciała, jakie możesz odciąć/oderwać od danego truchła.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2015 16:07 przez Amargein, łącznie zmieniany 1 raz.
Alakdae
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2015 15:27

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Alakdae »

Rozumiem, że to ma zastosowanie do obiektów, o których muszę posiąść jakąś wiedzę, ale na przykład u zbójów inni mogą wyrywać paznokcie itp. a ja nigdy nic nie mam po przeszukaniu.
ODPOWIEDZ