Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Draos pisze: W Tilei okazało się że droga do kopalni wymaga wspinaczki, a ja niestety cały czas spadam.
W Osadzie natomiast wejścia bronią ambule którym to nie jestem w stanie podołać.
Do TIleańskiej kopalni możesz dotrzeć będąc stąpaczem bez zawodu (tylko w gp musisz wytrenować wspinaczkę i kupić linę :P)
A o ambulach w osadzie pierwsze słyszę. Ale może rozmawiamy o innych osadach, albo ja po prostu o czymś nie wiem (bo zbyt wiele czasu tam nie spędziłem :) )
Awatar użytkownika
Laduenia
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip 2015 22:28

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Laduenia »

Artak pisze:A o ambulach w osadzie pierwsze słyszę. Ale może rozmawiamy o innych osadach, albo ja po prostu o czymś nie wiem (bo zbyt wiele czasu tam nie spędziłem :) )
Są. 8-)
Awatar użytkownika
Duruk
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2009 08:15

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Duruk »

Laduenia pisze:
Artak pisze:A o ambulach w osadzie pierwsze słyszę. Ale może rozmawiamy o innych osadach, albo ja po prostu o czymś nie wiem (bo zbyt wiele czasu tam nie spędziłem :) )
Są. 8-)
I to od dawna
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Tak to jest jak się nie zwiedza świata cały czas, tylko siedzi na tyłku w jednym miejscu :)
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nrdan »

Cześć,

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zechciał udzielić mi odpowiedzi na poniższe pytania.

Który zawód dla krasnoluda lepiej wybrać: gladiator czy korsarz? Interesuje mnie zawód z zestawem broń + tarcza, o jako takiej mocy speca i możliwością expienia samemu jak i bycia przydatnym w drużynie. Z tego co wyczytałem na ArkaWiki bardziej odpowiedni byłby zawód korsarza, natomiast w temacie "Zmiany mechaniki muda" wyczytałem, że po reformie zawodów, glad dostał również umy drużynowe. Czy są na takim poziomie, że będę mógł swobodnie działać w drużynie?

Drugie pytanie: nie wiem czy w sposób jasny będę potrafił wyrazić to o co mi chodzi, ale spróbuję. Czy jeśli wybiorę zawód u trenera i zacznie naliczać mi się staż, a moja postać w tym czasie skupi się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, a nie expieniu, to czy po tym jak za jakiś czas, staż zawodu naliczy mi się na maxa (a ja go nie wytrenuje), to będzie miało znaczenia dla expienia? W sensie czy to, że teoretycznie mam dostęp do treningów znacząco zwiększających moją siłę bojową (ale niewytrenowanych) będzie wpływało na ilość expa, który będę dostawał?

I ostatnie pytanie. Czy będąc posiadaczem pochodzeniówki z Gór Krańca Świata można zarzucać tarczę na plecy równocześnie z noszeniem plecaka? Aktualnie dostaję zwrotny komunikat, że już coś tam noszę, natomiast łatwo wyobrazić mi sobie w rl, że na plecak/sakwę/torbę ktoś zarzuca sobie tarczę czy inne elementy wyposażenia i dźwiga je z uśmiechem na twarzy.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi/uwagi i pozdrawiam!


Eidit: jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś sposób na odzyskanie rzeczy po zgodnie w przepaści w Górach Krańca? :mrgreen:
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

1/ Bier korsarza jest duzo lepszy do druzyny niz glad.
2/ Za bardzo wchodzisz w matematyke gry. Jak wytrzymasz w grze pol roku to nie bedzie mialo to znaczenia.
3/ Nie wiem co ma wspolnego pochodzeniowka z zarzucaniem rzeczy na plecy... ALe wydaje mi sie ze sam bedziesz musial rozwiklac ta zagadke.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Duruk
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2009 08:15

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Duruk »

Nrdan:
1. Ja bym wybral glada, lepszy ofens i defens, druzynowki tez dostal, nie ma zaslony grupowej korsarza. Ale to zalezy od stylu gry. Glad lepszy do solowego expa, ale w druzynie tez przydatny.
2. Nie wypowiem sie.
3. Niestety plecak blokuje mozliwosc zarzucenia tarczy na plecy. Ale w jednej z Twierdz w Gorach Kranca Swiata jest do kupienia krasnoludzka torba przewieszana przez ramie. Bedzie Ci pasowac :)
4. Zalezy jaka przepasc. Z niektorych mozna, ciala leza wtedy na innych dostepnych lokacjach. Ale jest tez przepasc, z ktorej wydobycie sprzetu wiaze sie z ponownym skokiem do niej, szanse przezycia bliskie zeru. A jesli sie przezyje... to nie mozna z niej wyjsc.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nrdan »

Dziękuję za dotychczasowe info! Czy ktokolwiek mógłby się jeszcze wypowiedzieć w kwestii drugiego pytania tj. nabijanie stażu zawodu bez trenowania umiejętności vs. expienie?

Tercoral, z tym zarzucaniem i pochodzeniem chodziło mi o to, że w pochodzeniówce z Gór Krańca masz możliwość zarzucenia/noszenia tarczy na plecach. W czasach kiedy grałem taki bajer miały chyba jeszcze tylko Glady - o ile dobrze pamiętam - stąd pytanie. Jeśli teraz każdy może tak nosić tarcze, to po prostu nie wiedziałem :)

Re dół: Dziękuję! Tak też przypuszczałem :|
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018 10:37 przez Nrdan, łącznie zmieniany 1 raz.
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Artak »

Nrdan pisze:to będzie miało znaczenia dla expienia?
Tak
Nrdan pisze:W sensie czy to, że teoretycznie mam dostęp do treningów znacząco zwiększających moją siłę bojową (ale niewytrenowanych) będzie wpływało na ilość expa, który będę dostawał?
Tak
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kregan »

Re: Porady dla graczy.
Postautor: Rafgart » 17 sie 2011 10:13

Liczy sie tylko to, co sie wytrenowalo.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ