Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Stellan »

Zapytaj npca, ktory zlecil zadanie "o nagrode". Moze zadziala.
Ronald
Posty: 15
Rejestracja: 20 sie 2017 17:28

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ronald »

Zadzialalo dzieki
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Crer »

Witajcie,

Wiem, ze takie pytanie na pewno juz kiedys sie pojawilo, ale bardzo prosze o odpowiedz.

Ktory mamy rok w Ishtar? Jak umiejscowic obecna sytuacje geopolityczna w chronologii ksiazkowej? Jestesmy przed druga wojna z Nilfgaardem? A moze w jej trakcie?

Wierze, ze wsrod graczy sa pasjonaci Sapkowskiego, ktorzy znaja odpowiedz na ten dylemat.

Dziekuje i pozdrawiam!
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Terenes »

Crer pisze:Witajcie,

Wiem, ze takie pytanie na pewno juz kiedys sie pojawilo, ale bardzo prosze o odpowiedz.

Ktory mamy rok w Ishtar? Jak umiejscowic obecna sytuacje geopolityczna w chronologii ksiazkowej? Jestesmy przed druga wojna z Nilfgaardem? A moze w jej trakcie?

Wierze, ze wsrod graczy sa pasjonaci Sapkowskiego, ktorzy znaja odpowiedz na ten dylemat.

Dziekuje i pozdrawiam!
Ishtar osadzone jest w pomiędzy pierwszą wojną północną (zajęciem Cintry) a zjazdem na Thanned i drugą wojną północną, a więc jakoś w latach 1264 a 1267. Sa niestety rozliczne niezgodnosci, ktore uniemozliwiaja dokladne wyznaczenie tego, wiadomo po prostu ze wydarzenia poszly innym torem niz w sadze.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Crer »

Dziekuje Terenesie!

Male dopytanie:
Zatem na Arce Cintra jest juz pod wladaniem Nilfgaardu i odbyl sie zjazd czarodziejow?

Dobrze zrozumialem?
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Jak wspomniał Terenes jesteśmy po zajęciu Cintry I przed zjazdem czarodziejów, wyjatkiem jest tu np. OHM, który funkcjonuje po II wojnie z Cesarstwem. Temeria zaś zdaje być się przed pierwsza ze wzgledu na mieszkankę starego zamczyska (chyba że ja skasowali).
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Crer »

Dzieki zacni panowie!
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Terenes »

Adventicus pisze:Temeria zaś zdaje być się przed pierwsza ze wzgledu na mieszkankę starego zamczyska (chyba że ja skasowali).
To akurat tlumacze tym, ze w naszym timelinie wiedzmak spartolil robote i obserwujemy nawrot klatwy, a Foltest wciaz i wciaz liczy, ze ktos to zrobi porzadnie.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Generalnie przyjmuje oficjalną wersję timelinu z poprawka powiedzmy jeśli staram się do OHM. Terenes podoba mi się wyjaśnienie odnośnie strzygi.
Perrando
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2017 22:57

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Perrando »

Nie bede kłamał, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Czy wykonując zadania, doświadczenie które zdobędę może zostać utracone gdy postać umrze, tak jak doświadczenie bojowe?

Dzięki za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ