Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

:O Ciekawe. Wiadomo czym są kabłąki, ale powiem szczerze, że ten co dodawał określenia musiał być poetą. :)
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Trfog »

Oo to dodaja konie na arce?
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yves »

Dodają, dodają, od 1998.

Down: Dzięki Vyera. :)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015 13:29 przez Yves, łącznie zmieniany 1 raz.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Awatar użytkownika
Vyera
Posty: 20
Rejestracja: 01 paź 2011 00:28

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vyera »

Jeden ze słowników podaje, że szczawik to "ktoś młody, niedoświadczony; smarkacz, młokos". ;)

http://sjp.pwn.pl/doroszewski/szczawik
Kertul
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2015 10:15

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kertul »

Ja mam pytanie! Jestem nowy i robię zadanie w karczmie u Rudolfa w Nuln. Mam przynieść cztery litry wina w pięcio litrowym dzbanie. Mecze się już z bite dwie godziny. Istnieje jakaś komenda do przelewania porcjami. Bo przelej i napełnij leją wszystko. A naczyń z szafki nie da się użyć do dawkowania. Mojego bukłaka również ... Nie wiem co robić ...
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Danthe »

Sprobuj najpierw wziac z szafki to co ma pomoc, a nie uzywac poki na niej stoi :)

A przelewac porcjami sie nie da. To zagadka logiczna ;)
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herin »

Kertul pisze:Ja mam pytanie! Jestem nowy i robię zadanie w karczmie u Rudolfa w Nuln. Mam przynieść cztery litry wina w pięcio litrowym dzbanie. Mecze się już z bite dwie godziny. Istnieje jakaś komenda do przelewania porcjami. Bo przelej i napełnij leją wszystko. A naczyń z szafki nie da się użyć do dawkowania. Mojego bukłaka również ... Nie wiem co robić ...
Masz do dyspozycji garniec, dzban i beczułkę o różnych pojemnościach. Kartka, ołówek i odrobina matematyki, to pomaga przy tym zadaniu żeby rozpisać kolejność przelewania ;)
Kertul
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2015 10:15

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kertul »

Herin pisze:
Kertul pisze:Ja mam pytanie! Jestem nowy i robię zadanie w karczmie u Rudolfa w Nuln. Mam przynieść cztery litry wina w pięcio litrowym dzbanie. Mecze się już z bite dwie godziny. Istnieje jakaś komenda do przelewania porcjami. Bo przelej i napełnij leją wszystko. A naczyń z szafki nie da się użyć do dawkowania. Mojego bukłaka również ... Nie wiem co robić ...
Masz do dyspozycji garniec, dzban i beczułkę o różnych pojemnościach. Kartka, ołówek i odrobina matematyki, to pomaga przy tym zadaniu żeby rozpisać kolejność przelewania ;)

Ostatnio jak tam byłem nie było garńca... A teraz jest tylko że pełen. Co daje piękne 11 litrów.
1. przelej wino z barylki do dzbana
2. przelej wino z dzbana do garnca
3. przelej wino z garnca do barylki - error ... :P jeden litr zostaje i mimo ze mamy odmierzone 2 litry w dzbanie to i tak jest lipa bo mam wciaz jeden w garncu
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Paulie »

Wylej co? Moze zawartosc <czego>?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

W tym zadaniu mozna tylko przelewac.
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ