Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Werbat pisze: Co jest trudnego w wymyśleniu, że skoro bierze się 'wez', szczeka się 'szczekaj', to trenowanie ani chybi będzie 'trenuj'?
Pomyslmy, spotkalem sie z zapytaniem w rodzaju "chcialem wytrenowac tropienie" (...) " i to nie dziala, pisze 'wytrenuj tropienie', a postac nie chce mi tego wytrenowac"
Nie zawsze to, co jest oczywiste dla nas, jest oczywiste dla kazdego.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Arieen
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2015 23:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arieen »

:roll: witajcie tak sie zastanawiam moze ktos mi pomoze stworzylem sobie postac elfa ogolnie patrzac widze ze elfy sa bardzo slabe
podpowie mi ktos jak dobrze ustawic w medytacji i ogolnie jak go rozwinac ?
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Eltharis »

Arieen pisze::roll: witajcie tak sie zastanawiam moze ktos mi pomoze stworzylem sobie postac elfa ogolnie patrzac widze ze elfy sa bardzo slabe
podpowie mi ktos jak dobrze ustawic w medytacji i ogolnie jak go rozwinac ?
Elfy to zdecydowanie najpopularniejsza rasa na Arkadii i nie wydaje mi się, żeby były szczególnie słabe. Mam raczej wręcz odwrotne odczucie.

Tak czy inaczej to, czy postać jest "silna" zależy przede wszsytkim od zawodu, ustawionych focusów na cechy i sprzętu. Rasa ma dużo mniejsze znaczenie.

Ustawiając cechy zastanów się nad zawodem, który chcesz wykonywać. Jeśli bojowy - olej mentale i ustaw siłę, zręczność i wytrzymałość. Jeśli kupiec lub zielarz - ustaw inteligencję i mądrość, a olej fizyczne (acz bez przesady, cobyś nie dostawał zadyszki co dwa kroki na trakcie).

Na początek to wystarczy. Potem sobie wykalibrujesz jak będziesz miał ochotę. Jeśli zupełnie nie masz pomysłu, to możesz ustawić sobie 2/2/2 w siłę, zręczność i wytrzymałość i powinno być dobrze na początek.
Finmor

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Finmor »

Dodam jeszcze, że ustawieniami medytacji można neutralizować pozorne minusy rasy, tj. zwiększyć siłę/wytrzymałość elfowi, albo zręczność ogrowi. Wszystko zależy od upatrzonego zawodu i preferowanego stylu gry.
To bajeczki, że któraś rasa jest lepsza/gorsza z punktu widzenia mechaniki gry. Rasa do podstawa do odgrywania postaci, a nie do rozkmin nad powergamingiem.
Arieen
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2015 23:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arieen »

tak ale zobaczcie ze taki ogr na wielce ma juz nadludzia w sile i wytrzymalosc gdzie np elf niegdy nie bedzie mial bo wolniej rosnie , tak samo krasnolud
elf niezabardzo jest wstanie dorownac ogrom czy krasnalom nie ma szans
Berrin
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014 09:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Berrin »

Zrecznosc w walkach na arce jest BARDZO wazna, elfy maja ja wysoka, wiec możnaby powiedzieć ze to ogr nie ma szans dorownac elfowi :) Daj sobie 3 do sily i 3 do wytrzymki a zrecznosc będzie rosla sama z powodu rasy :) ewentualnie jakas jedynka do zerki żeby zbytnio nie odstawala od reszty.
Arieen
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2015 23:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arieen »

a mozecie mi powiedziec za co odpowiada sila zrecznosc i wytrzymalosc ?
tak mniej wiecej :?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

Zr - Trafianie przeciwnika i uniki
Wt - Punkty zdrowia i punkty zmeczenia
Tęczowe serce... :oops:
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Deli »

Dodałbym jeszcze:
siła - częstotliwość wytrącenia broni będącej wynikiem sparowania ciosu, siła ciosów, ponoć do tarczy też się przydaje
zręczność - szansa na "odpalenie" speca
wytrzymałość - udźwig postaci
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tercoral »

Udzwig to sila raczej. Tzn z wysoka sila a mala wt poniesiesz plyte dalej niz z niska sila a wysoka wt
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ