Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Vamaraxa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vamaraxa »

Tylko bardziej mi chodzi o coś takiego jak rozsiewanie plotek np. Coś w ten desen, ale nie wiadomo o co chodzi. Cos sie dzieje ale nie wiadomo co.




I jeszcze mam takie pytanko odnośnie ekwipunku i zbroi.


Kiedy coś wkładam do torby zakładam na siebie ciężar jest mniejszy rozumiem (obciążenie) jaki ma to przelicznik?

Istnieją wgl na arce lekkie zbroje xD? Bo nie zauważyłem jeszcze ani jednej (nie gram zbyt długo)

Wiem ze do skradania lekka, średnia, ciężka zbroja nie ma znaczenia ale DLACZEGO no i co w takim razie ma znaczenie oprócz umiejetnosci?


Tak wiem dużo pytań, ale w robocie nauczyli mnie: Lepiej pytać niż zrobić źle.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2014 01:08 przez Vamaraxa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Herenvarno »

Co do zbroi: Tak isnieja takie elementy (np kaftany skorzane)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

O ile dokładnie zmniejsza się ciężar zbroi, nikt nie wie - wskaźników liczbowych do dyspozycji nie mamy.

Lekkich zbroi jest całkiem sporo, choć odnoszę wrażenie, że i tak ciężkich jest najwięcej, a na drugim miejscu pod względem liczebności są średnie, których też nie ma jakoś porażająco dużo. Lekką zbroję skórzaną chroniącą prawie całe ciało można zamówić, na przykład, u pewnego kuśnierza w Varieno.

Ciężar zbroi ma wpływ na ukrywanie się i skradanie się - są dwa zawody, które dysponują komendą pozwalającą na sprawdzenie tego, jak bardzo ciężar ekwipunku (nie tylko zbroi - ekwipunku w ogóle, czyli plecaka, tego, co w nim, rzeczy posiadanych przy sobie itp.) przeszkadza w ukryciu się, choć podejrzewam, że to, ile się przy sobie dźwiga ma wpływ na umiejętności cichego i niepostrzeżonego poruszania się i u innych zawodów.

EDIT:
Nie da się anonimowo notek pisać? Hmm, a byłem pewien, że ma się możliwość wyboru tego, czy chce się pozostać anonimowym, czy też nie.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2014 12:25 przez Mikkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gleanevall »

Ciężar ekwipunku nie wpływa na ukrywanie się w zawodach innych niż nożownik/łotrzyk.
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

Na całe sto procent? Znaczy - myśliwy w lekkiej zbroi z "twój ekwipunek prawie przygniata cię do ziemi" skrada się równie dobrze jak bez obciążenia? o.O Z osobistych doświadczeń wynika, że tak właśnie jest, ale do tej pory jeszcze starałem się w to powątpiewać... Fajnie być myśliwym zatem, przecież większość Arkadii to jednak tereny dzikie i niezabudowane.

EDIT:
Doszedłem do takich samych wniosków, że lepiej mieć bojowy zawód, który będzie kosił niedźwiedzie jak dojrzałe zboże, niż myśliwym być i mieć problemy z ubiciem dwóch miśków pod rząd. Bardzo fajnie by było, jakby mięsko wycinane przez myśliwych było znacznie więcej warte, ale wtedy to już zupełnie by pływali w pieniądzach...

EDIT 2:
I ja myślałem, że umiejętność "łowiectwo" daje myśliwym premie w walce ze zwierzętami. Nie daje? o.O Służy tylko do wycinania skór i innych trofeów + do oswajania zwierzaka pocztowego?
Ostatnio zmieniony 09 lis 2014 13:11 przez Mikkel, łącznie zmieniany 2 razy.
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gruer »

A smutna prawda jest taka ze gpk z ajotem typu wykidajło i ciężką zbroją radzi sobie przykładowo z niedźwiedziem dużo lepiej niż w pełni wyszkolony myśliwy w lekkiej zbroi. Aczkolwiek dobrze wykorzystany myśliwy to zawód stworzony do solidnego zarobku o czym wspomniany ajotowiec może zapomnieć bo najdroższe skóry wytnie tylko myśliwy a i ziółkami dorobi. Ogólnie ciekawy zawód choć wydaje mi się że powinien sobie znacznie lepiej sprawdzać się w polowaniu na większego zwierza. :)
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Thork »

Wystarczyłoby zmienić miśki i inne tak jak jest zmieniona większość zwierząt - bez uma nie trafisz.
Vamaraxa

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vamaraxa »

ej to chyba nie fer?

każda klasa powinna mieć.minusy w ukrywaniu z obciążenia a lotrzyk i nozownik po prostu miec łatwiej o.O czemu tak jest jak jest?
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Alicia »

Mikkel pisze:I ja myślałem, że umiejętność "łowiectwo" daje myśliwym premie w walce ze zwierzętami. Nie daje? o.O Służy tylko do wycinania skór i innych trofeów + do oswajania zwierzaka pocztowego?
Do oswajania to jak się zdaje jest opieka nad zwierzętami. 8-)
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Enefghar »

Vamaraxa pisze:ej to chyba nie fer?

każda klasa powinna mieć.minusy w ukrywaniu z obciążenia a lotrzyk i nozownik po prostu miec łatwiej o.O czemu tak jest jak jest?
Dodaj sobie jeszcze, ze nozownik dobrze ukrywa sie tylko w miescie, a poziom kiedy zaczynasz czuc obciazenie jest smiesznie niski.

Wlasciwie poza odgrywaniem postaci ukrywam sie tylko przemykajac obok Lorenzo i jego bandy, a i to tylko w nocy. Gdyby nie to, ze staram sie odgrywac postac i nie patrze na przydatnosc samego zawodu a to jak lezy mojej postaci to w zyciu nie gralbym nozownikiem, aczkolwiek ma on swoje plusy. Coraz mniej, ale nadal. Na szczescie nie bawie sie w PK, wiec moge przebolec.

Wracajac do pytania czemu tak jest: tyle sie "poszkodowani przez ukrywaczy" naplakali na forum, ze ukrywanie jest OP, wiec w koncu poobcinali. Teraz mamy kolejna emotke i nozownikow w pelnych plytach, ktorzy chwilami zapominaja, ze wogole maja taki um jak ukrywanie i skradanie.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
ODPOWIEDZ