Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Arlan
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2014 20:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arlan »

Szukam cukru ... wchodzę do Oxenfurtu i Novigradu do sklepu z przyprawami i nie mogę go kupić. Na cukier trzeba jakaś specjalną komendę wpisać?

Wpisuje kup torebkę z cukrem i nie mają niby... Czy poprostu szukam w złym miejscu -w karczmach też nie umie znaleźć.

Możecie mi jakoś pomóc?
Arlan
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2014 20:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arlan »

Swego czasu znalazłem pojemniki z przyprawami w jednej z karczm. ale nie umie znaleźć cukru, może ktoś mi napisać jakiej komendy mam użyć?
Arlan
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2014 20:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arlan »

Już rozwiązane... nie popatrzyłem w ekwipunek
Gość

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gość »

Jako, że odpowiedź nie padła, ponawiam pytanie:

Czy ktoś wie, jak pozbyć się wyznania Ranalda? Trzeba czekać, czy jest jakiś szybszy sposób?


EDIT:
Dziękuje Mikkel.
W pomocy nic na ten temat nie było.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014 10:30 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Asandra »

Nie wyznaję Ranalda, tylko Farnaga i ja mam do dyspozycji coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

wfpomoc
+----------------------------------------------------------------------+
|                                                                      |
|  Dla wyznawcow Farnaga dostepne sa nastepujace rozdzialy pomocy:     |
|                                                                      |
|  * wfpomoc ogolne - ten spis                                         |
|  * wfpomoc emocje - sposoby wyrazania swych emocji                   | 
|  * wfpomoc opuszczanie - wystepowanie z kregu wyznawcow              |
|  * wfpomoc ofiary - co o skladaniu ofiar wyznawca wiedziec powinien  |
|                                                                      |
+----------------------------------------------------------------------+
> 
wfpomoc opuszczanie
+----------------------------------------------------------------------+
|                                                                      |
|    Krag wyznawcow Farnaga opuscic mozna w dowolnej chwili,           |
|  wyrzekajac sie farnaga<wfwyrzeknij>. Liczyc sie jednak trzeba z     |
|  tym, ze niepredko bostwo o takim sprzeniewiercy zapomni i           |
|  niepredko bedzie mogl on na powrot do wiernych Farnaga dolaczyc.    |
|                                                                      |
+----------------------------------------------------------------------+
Przejrzyj sobie dokładnie swoją pomoc dla wyznawcy. Logicznie ujmując: skoro istnieje dla mnie to powinna istnieć także dla Ciebie i innych wyznań adekwatna komenda do występowania z kultu.
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

Bianik pisze:Jako, że odpowiedź nie padła, ponawiam pytanie:

Czy ktoś wie, jak pozbyć się wyznania Ranalda? Trzeba czekać, czy jest jakiś szybszy sposób?


"wyrzuc medalionik"
Arlan
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2014 20:30

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Arlan »

Witam.

Kolejna dawka pytań:

1. Czy po śmierci doświadczenie spada zarówno z doświadczenia bojowego jak i doświadczenia z zadań? O jaką wartość (gdzieś doczytałem że jest to 1/3 doświadczenia).

2. Czy jest limit na doświadczenie zdobywane w boju?

3. Czy trakty w Ishtar są bezpieczne? Można na nich spotkać bestie, gobliny, trole , bandytów itd? Jestem postacią początkującą i zastanawiam się czy mogę śmiało zapuszczać się w każde miasto Ishtar.

Jeśli trakty są niebezpieczne prosiłbym o informacje, które trakty dla początkującego odradzacie.

4. Czy przynależność do którejś pochodzeniówki daje mi dodatkowe umiejetności lub dodatkowe funkcje?

5. Czy mogę przynależeć do obojętnie jakiej gildii rasowej i gildii zawodowej. Tzn. Czy jeśli wybiorę jakąś pochodzeniówke to czy mogę wtedy wybierać tylko określone stowarzyszenia. Czy mamy tutaj absolutną dowolność (wolna ręke).
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Hunrim »

ad 1 Nie ma już dawno podziału doświadczenia na bojowe i zadaniowe , każdy exp jest sobie równy. Dobrze doczytałeś, w przypadku zgonu tracisz około 1/3 doświadczenia
ad 2 Nie ma
ad 3 Polikwidowali już wszystkie tego typu zagrożenia w Ishtar, w żadnych ogólnodostępnych miejscach typu trakty, miasta, wioski, twierdze górskie itd, jeżeli nie będziesz się prosił o kłopoty, nic Ci nie grozi.
ad 4 Tylko emocje i w większości przypadków znajomość właściwego języka plus jakiś item gildiowy lub inny wyróżnik, który z czasem się rozwija (na przykład krasnoludzka broda mahakamczyków), żadnych bonusów bojowych ani nawet niebojowych w postaci umów ( poza językiem) , nie dostaniesz. Pochodzeniówka ma Ci przede wszystkim pomóc w odgrywaniu postaci i budowaniu jej historii, do zwiększenia siły bojowej służą najpierw ogólnodostępne zawody AJ, a potem zawody masowe ( dostępne tylko w stowarzyszeniach)
ad 5 masz wolną rękę, ewentualnie, niektóre pochodzeniówki mogą się nie spodobać władzom danego stowarzyszenia, ale to bardzo rzadkie przypadki i biorąc taką pochodzeniówkę, ewidentnie sam się zorientujesz, kto może Cię nie lubić.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Maylinne »

Odnośnie pochodzeniówek - emocje faktycznie dostajesz wszędzie, ale już item (czy wyróżnik jak napisał Hunrim) to rzecz bardzo rzadka. Krasnoludy zyskują brody lub warkocze w zależności od płci, halflingi z Krainy Zgromadzenia włosy na stopach i to chyba tyle.
Fels
Posty: 31
Rejestracja: 17 lip 2014 15:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Fels »

Są jeszcze kostki na łańcuchach ogrów z gór Szarych i z tego co słyszałem tuba u obieżyświatów też się zmienia.
ODPOWIEDZ