Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

Sugeruje przenosić niefajne posty w niebyt. Takie w rodzaju "gdzie znajdę dobrą broń" czy "pytaj graczy na Arkadii".

A fajne... Hmm... Do osobnego tematu "Ciekawe posty", a jak zbierze się kilka/kilkanaście o podobnej tematyce, można by chyba uznać, że jest na to zapotrzebowanie i utworzyć temat "Posty takie a owakie i o tym jeszcze"?

Moderator czy dwóch by w każdym razie nie zaszkodził...
Awatar użytkownika
Galaeron
Posty: 24
Rejestracja: 23 cze 2011 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Galaeron »

Czy zadanie z wydostaniem pewnego osobnika z więzienia zostało już naprawione?
Błąd oczywiście był zgłoszony.

Jaki jest czas oczekiwania?

(rozumiem, że są ważniejsze rzeczy i trzeba mieć chwilkę wolnego czasu , jednak minął już miesiąc i nie widzę różnicy :( )
"Milcz i uspokój sie, mój wrogu. Mą ręką kieruje Przeznaczenie, a ty nie splamisz honoru, ulegając potężniejszemu przeciwnikowi."
Finmor

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Finmor »

Galaeron:
a jesteś pewien, że jest jakikolwiek błąd? Może działa, jak ma działać i dlatego nikt nie naprawia. Często brak reakcji wizów oznacza, że wg nich jest ok.


Co do wymiany zdań powyżej, to całkiem śmieszne, że osoby najbardziej spamujące czepiają się spamowania przez jakichś nowych użytkjowników.
Awatar użytkownika
Galaeron
Posty: 24
Rejestracja: 23 cze 2011 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Galaeron »

Jak może działać skoro polowałem na osobnika w każdej celi i w żadnej go nie było (nie chodzi o to, że ktoś już to zadanie zrobił, bo próby były nawet bezpośrednio po apokalipsie.). Cały czas powtarza się jeden schemat i nie zmienia (chociaż jest kilka opcji tego zadania).
Pozostaje czekać.

Twórczość ścienną znam już na pamięć :P
Kiedyś to zrobiłem (lata temu, na innej postaci), a teraz jakieś zacięcie mam i ani rusz :)
"Milcz i uspokój sie, mój wrogu. Mą ręką kieruje Przeznaczenie, a ty nie splamisz honoru, ulegając potężniejszemu przeciwnikowi."
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

Przenoszę z nieodpowiedniego tematu i liczę, że doczekam się odpowiedzi:

1. Czy jest szansa na dodanie psów i kotów pocztowych, jeżeli oczywiście pojawią się odpowiednie opisy (czyt. napiszę jak jest szansa :) ).? Problem widzę tutaj w trzymaniu kota/psa na ramieniu... Czy jest ewentualnie możliwe zrobienie czegoś w rodzaju "umiesc psa przy lewej nodze" -> "Przy jego lewej nodze waruje taki śmaki pies."

2. Zwierzęta pocztowe mają kondycję - to w jakimś celu jest czy po prostu mają bo mają? Znaczy - czy można komuś sklepać zwierzę pocztowe? Fajnie by było, choć to straszny trolling potencjalnie. (tj. zabij <zwierze> <gracza>

3. Czemu zwierząt nie da się wkładać do worków, toreb plecaków? o.O Przyczyny kodowe (w sensie: zwierze jest przypisane do gracza na takiej zasadzie, jak przedmioty z wyznaniówek, róg pocztyliona itp.) czy jednak płacze zostały wysłuchane? Bo jeżeli to drugie to... no cóż, brak słów. Świat zwiedzałem z plecakiem i torbą, w której siedziała fretka i jakoś nie narzekała. Podobnie jak kot. I szczur. Oczywiście nie jednocześnie, wtedy byłoby to tak, jakbym miał cały łańcuch pokarmowy w plecaku... Tak czy siak - dopóki zwierzęcia się w owym pojemniku nie zamyka i nie nosi go tam razem z żyletkami, problemu nie ma.

4. Czy dobrze mi się wydaje, że zwierzak pocztowy nic nie waży? Wtedy problemu z wagą i tak nie ma. Pytam, bo mam zawód z cyklu tych skradających się...

5. W ogóle to jak kruk czy sokół drze dziób (znaczy: jak się go nie wyciszy), powinien ujawniać jego skradającego się pana... W ogóle możnaby uniemożliwić skradanie się z trzymanym w rękach zwierzęciem albo z ptakiem na ramieniu - postać strasznie rzuca się w oczy (mówię tu o nożowniku, którego skradanie się polega raczej na wtapianiu się w tłum, z tego, co rozumiem).

6. I ostatnie, acz bynajmniej nie najmniej ważkie - świetna zmiana, Panowie Wizowie. :) Brakowało mi czegoś, na co moja bojowa postać mogłaby wydawać manę, a oswajanie zwierzaka jest jak znalazł. Korzyści z posiadania zwierzaka są niewątpliwe - ma się dostęp do poczty wszędzie i dodatkowe emocje, które temu i owemu ubarwią odgrywanie postaci.

7. Dałoby się coś zrobić z tym, żeby komenda "zaskocz zwierzę"/"zabij zwierzę" ignorowała zwierzę własne danej postaci? Bo doszło do tyleż absurdalnej co i komicznej sytuacji, w której postać ma zaczęła się skradać z nożem w kierunku kruka siedzącego na jej ramieniu... Jakbym wpisał "zabij zwierze" - czy postać aby przypadkiem nie zaatakowałaby tego swojego zwierzaczka, którego od tak długiego czasu już oswaja i na którego chucha i dmucha?

8. Czy jest jakaś szansa na bardziej bojowe zastosowanie zwierzaczków, zwłaszcza jeżeli, o ile w ogóle, zostałyby dodane jakieś większe? Już widzę jak gracze szczują sobie nawzajem swoje poke... to jest chowańce, znaczy. Chowańce.

EDIT:
Czy dałoby się zatem przenieść go do, nie wiem, tematu "Pozostałe pytania" i tamże odpowiedzieć na pytania w poście postawione? W swej ignorancji umieściłem post tutaj, nieprzeczytawszy posta o tym, że nie tu jego miejsce a nie jestem chyba władny samodzielnie przenieść.

EDIT 2:
Treść postu przeniosłem do tematu "Pozostałe pytania" i rozwinąłem o kolejne pytania. Czy dałoby się post usunąć z tematu o emocjach dla zwierząt pocztowych, żeby nie spamował?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Haern »

1. Nie.
2. Nie można, kondycja jest wpisana w konstrukcję stworzenia żyjącego.
3. Z przyczyn kodowych.
4. Tak, nie waży.
5. Błędy i pomysły zgłaszamy na Arkadii.
7. jw.
8. Nie.
Vokka
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2014 11:06

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vokka »

Mam pytanie w temacie zgłaszania literówek (tak, wiem, zgłasza się na Arce, ale ja nie o tym). Otóż przy nabijaniu titla w klubie Obieżyświatów natknęłam się na mnóstwo lokacji z drobnymi błędami literowymi. I teraz pytanie: czy zgłaszać KAŻDY taki błąd? Nie chciałabym, aby MG skasowali mi postać ze względów osobistych :mrgreen:, bo czasem oglądam kilkadziesiąt lokacji, i pewnie ze 3 razy tyle obiektów pobocznych, a to w sumie daje sporo takich błędów.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Zurwen »

Tak.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Vokka
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2014 11:06

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vokka »

Zurwen pisze:Tak.
Ok, ale żeby później nie było na mnie! ;)
Awatar użytkownika
Talhar
Posty: 38
Rejestracja: 27 maja 2014 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Talhar »

Czy ktoś jest w stanie określić mniej więcej w jakim czasie (po i przed jakimi wydarzeniami z sagi) przyszło żyć naszym postaciom w Ishtar? :)
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

re Terenes
Dzięki.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014 16:54 przez Talhar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ