Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Dorgann »

Regularnia armia Scoia'tael
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Garkain »

Witam, czy jest mozliwosc wplaty pieniedzy do banku w Nuln? Zaczynam sie powoli stresowac noszac swoje ciezko zarobione monety pochowane po kieszeniach.. :D Probuje zdeponowac, wplacic i nic nie dziala. Tabliczka rowniez mnie nie specjalnie informuje o tym iz jest tam opcja posiadania konta.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Radgast »

Konta bankowe już nie istnieją. Musisz mieć wykupiony depozyt. Tam możesz chować pieniądze, kamienie, broń, zbroję i praktycznie każdy przedmiot, który się zmieści.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Garkain »

Czyli wykupuje depozyt i tam montuje gotowke.. Dobra, dzieki za pomoc :) A tego.. Ile taki "wstepny" depozyt np. w Nuln kosztuje?
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Raenn »

wiki się kłania.
klik
Skalfli
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2015 09:26

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Skalfli »

Dzień dobry.
Nie wiem czy dobry temat ale zapytam.

Jaki są czasy w Starym Świecie na Arkadii. Przed Burzą Chaosu? po Burzy? Ktoś może ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ysar »

Ysar pisze:Pytanie może nie tyle do czarodziejów ale twórców/albo po prostu kogoś kto wie. Który dokładnie mamy rok w Imperium według Kalendarza Imperialnego? Nigdzie nie mogę znaleźć info.
Terenes pisze:
Ysar pisze:Chodzi mi o rok według, którego opisywane były realia Imperium - systemowe Warhammerowe, a nie ile lat minęło na mudzie od kiedy istnieje Arkadia. Ktoś musiał wziąć kiedyś w łapkę podręcznik i stwierdzić, ze oho robimy Imperium w tym i tym roku. Wiadomo, że każdy udaje, że czas gdzieś tam leci ale pewnych wydarzeń się nie "popchnie", a w kwestii świata są one dość istotne - bo pojawia się sporo pytań choćby to - czy jesteśmy przed drugą inwazją czy po. Tak samo w Sapku, coś się wydarzyło a coś nie i pytanie, w którym momencie obecnie jest "świat".
Drugiej inwazji, Archaona itp. sila rzeczy nie bylo bo to wymysl pozniejszych edycji wfrp niz 1.
Wizowie zas przyznaja sie, ze swiat domenowy jest niespojny, tj. zawiera wiele modyfikacji autorskich. Np tutaj:
viewtopic.php?f=4&t=233&p=18693#p18693
Z tego powodu o ile pamietam zawsze odmawiali podania konkretnego roku.

Na starym twoim necie ktos sugerowal jakas date raz czy drugi, ale posty te zaginely w pomroce dziejow.
Przykladowe rozumowanie: Karl Franz zostal koronowany w 2502, zamczysko Drachenfelsa zostalo oczyszczone ostatecznie w 2505 roku w wyniku wystawienia w nim sztuki Detlefa Siercka, wiec mozna zakladac, ze Arkadia dzieje sie w przeciagu tych 3 lat. Jednak wizowie podkreslaja ze w ich swiecie pewne wydarzenia nie nastapily.

Co gorsza o ile pamietam daty (i same wydarzenia) mocno sie roznia pomiedzy poszczegolnymi zrodlami wydawanymi przez Games Workshop.
Ysar pisze:I oto mi chodziło, taka dokładność mi wystarczy, sama jeszcze zawężę do wyboru Emmanuelle na elektorkę w 2503 wiec można w miarę spokojnie uznać, że jest jakoś 2504 ;) Dzięki za odpowiedź.

I całość - viewtopic.php?f=4&t=806&start=30
Skalfli
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2015 09:26

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Skalfli »

Dziękuje bardzo.
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Garkain »

Witam ponownie :)
Chcialbym skorzystac z Waszej pomocy ponownie.. Dwa szybkie pytanka.
1. Jesli wzialem wlasnie zawod, a zgodnie z wiki, o 2:00 jutro, dojdzie porcja kolejnych umow, to dzisiaj od chwili wziecia zawodu, zeby jutro dostac "pakiet" , "musze" czerpac przyjemnosc z gry przez 5h? :mrgreen:
2. A druga sprawa dot. umiejetnosci targowanie sie, dot. ona rowniez ryb/ziol ? Jesli jest ograniczona lista rzeczy za ktore dostajemy wiekszy profit zwiazany z nasza umiejetnoscia, to jest gdzies taka lista dostepna? Ktos moze mi napisac? :) Skoro juz tak pytam, to doloze do tego tematu.. Czy targowanie sie jest powiazane z cecha intelektu? Im wyzsza tym lepsze ceny w parze z umiejetnoscia?

Jesli byly te pytania to wybaczcie, powoli przebijam sie przez tematy na tym forum, ale w polaczeniu z zarabianiem ciezkim pieniedzy na arce, idzie mi to wolno :D
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Ysar »

1. Tak, jeśli dziś będziesz zalogowany 5h (z przyjemnością lub bez byle by się czas łączny zalogowania zgadzał i wynosił 5h) to jutro koło tej 2 nocy będziesz mógł już trenować ;).
2. Targowanie zdaje się dotyczy wszystkich cen poza "kuźniowymi" i opłatami stałymi np. "zawodem" czy treningiem umiejętności. Intelekt ma wpływ na ceny ale nie wiem jak duży i czy w praktyce dla postaci bez zawodu kupca jest to wyraźnie odczuwalne. To raczej srebrnikowe różnice.
ODPOWIEDZ