Strona 1 z 55

Gdzie mogę znaleźć... ?

: 07 kwie 2014 11:41
autor: Rafgart
Temat na pytania od tych, którzy stracili nadzieję, że mogą coś sami znaleźć na mudzie.

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 16:40
autor: Goar
Pytam wszedzie, PW pisze i nico. Moze ten temat mi pomoze. Szukam obozu imperialnego juz drugi dzien i nico. Wie ktos gdzie znajdzie go biedny pijacki ogr? Chce wcinac wrogow.

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 18:07
autor: Gruer
Jego lokalizacja zmienia się : na ogół jest w rejonie traktu niedaleko osady górniczej/w drodze na błękitną wstęgę w każdym razie tamte okolice. Po prostu pochodź po traktach i powinieneś go bez problemu namierzyć.

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 19:46
autor: Goar
Oboz odnaleziony, niedaleko rzeki Oggel czy jakos tak. Ze tez 15 koron zdziercy chca :evil:

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 20:57
autor: Mikkel
Gdzie można zdobyć pochodzeniówkę Druchii i ile takie coś kosztuje? Pytam tutaj, bo trochę dziwnym wydaje mi się pytanie na zasadzie "Pssst, jestem mrocznym elfem, ale chciałem zapytać o pochodzeniówkę, no wiesz, żeby się oficjalnie zarejestrować." Podejrzewam, że w obozie mrocznych elfów, ale czy oni nie robią tak, że najpierw biją, a potem pytają? I koszt mnie interesuje, żebym nie wracał stamtąd z gołymi rękoma.

Informacje o pochodzeniówkach są na Arkadia Wiki, ale o tej jednej akurat nie ma, więc to chyba nie jest nieuzasadnione pytanie.

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 21:12
autor: Luin
Zapytałabym na mudzie, ale tak naprawdę to kwestia, która bardziej interesuje mnie niż moją postać - gdzie można znaleźć (jeśli w ogóle) jakąś bieliznę? Do tej pory widziałam tylko jeden gorsecik w Nuln, acz to trochę mało. I już nieco świata zwiedziłam, a tu ciągle nic, żadnego nowego odkrycia. ;)

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 22:21
autor: Tercoral
My na arkadii chodzimy bez majtek!

A tak poważnie to zbroje są tylko 2 warstwowe wiec ubrania są wierzchnie(?). Nie rozdrabniamy się na bieliznę.

edit:
A i to nie znaczy ze jak ktoś ma dwie linijki czy trzy opisu bez ubrań czy zbroi to znaczy, ze jest nagi. To znaczy, ze jego ubranie nie wyróżnia się na tle innych.

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 21 kwie 2014 23:02
autor: Herenvarno
Pierwsza "bielizna" pojawia sie w RLu w okresie baroku (nie mam tu na mysli przepasek biodrowych ktore byly znane 7 tys lat przed Panem Ciesla ktory w stajni sie rodzil i go okoliczny Krol postanowil skrocic wraz z rowiesnikami.)
Pomijajac "gorsety" (pierwsze wykonane byly z drewnianych listewek), oraz przepasek wiazanych powyzej talii celem uatrakcyjnienia wygladu powyzej pasa z przodu u kobiet, pojawia sie pierwsza meska "bielizna nocna", zakladana przez glowe koszula :D. Dopiero "Reformy", pierwsze "majteczki" kobiece wprowadzaja rewolte w swiecie bielizny "ponizej pasa",
Ciekawostka jest to ze nie mialy one spelniac funkcji higieniczno/erotycznej, lecz byly konstrukcja ktora miala zabic odor ciala, Pozniej za "reformami" powstaja slawetne "kalesony z klapą" (to meski dodatek grzewczy), oraz wtedy wlasnie (koncowka 17 wieku) dla zamoznych Pan, powstaje delikatna bielizna, ktora ma w sobie walory estetyczne, majace na wzgledzie nie tylko wygode noszacej, ale rowniez zrobienie odpowiedniego wrazenia w scisle malym gronie towarzyskim. Dlatego wlasnie sredniowiecze i okres wojen napoleonskich wymagal niewiele od zolnierzy/wojakow okupujacych wrogie tereny. By gwalcic, wystarczylo by opanowali niezwykle trudna sztuke zadzierania kiecki w gore (niekiedy dwoch, jesli sam takowa nosil).

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 22 kwie 2014 01:42
autor: Erkhart
re: up

Bardzo fajnie, ale wracajac do klimatów arkowych: w uniwersum sapkowskiego (bo za warmłotek ręczyć nie mogę) bieliznę się nosiło, żeby nie szukać daleko, Dzierzba nosiła majtki, z batystu nawet jeśli mnie pamięc nie myli.

Także jak najbardziej bielizna mogłaby się pojawić, zwłaszcza, że w klimacie jak widać.

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

: 22 kwie 2014 01:46
autor: Herenvarno
Pozostaje projektowac opisem, wrzucic do banku i skladac modly do Bogow, by Ci nakierowali koderow na "Kurde, zakodowalbym To! " :D